Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

masa isimliklerine yazılar hangi yöntemle yapılıyor

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar sizlere bir sorum olacak. masa isimliklerine sanırsam princin üzerine dir yazıları nasıl yazıyorlar. hangi yöntemle yapıyorlar. bu bazı cnc marka oyma makinlarıyla mı yapıyorlar yoksa başka bir yöntemi de mi var. bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşsalar sevinirim. herkese iyi çalışmalar.

Benzer konular

emre-kara

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben tam olarak konuya hakim deilim ama bir kaç kere iş yaptırdıgım yerlerde görmuştum ordan bildiklerimi aktarayım normal bi yazıcıdan kagıt uzerine (kagıtların özel olması gerek) basılacak şeyin sekilleri ve renkleriyle birlikte cıktısı alınıyor.daha sonra bir yuksek ısı veren (özel bi makina )makinaya pirinç. onun üstüne basacak oldugumuz yazıcıdan aldıgımız cıktıyı koyuyorlar makina belli bi sure onun uzerine ısı veriyor ve yazıcıdan aldıgımız cıktıdaki sekil pirincin uzerine cıkıyor. bir de bu pirinc deilde baska bir ****l tabaka halinde olanları var onun da özel yazıcıları olugunu biliyorum. benim bilgilerim eksik veya yanış olablir sadece kendi gözumle görduklerimi aktardım tşk ederim saygılar.bi kusur ettiysem affola ustalarımızda bu konularda acıklama yaparlarsa bilmediklerimizide örenmiş oluruz.saygılar

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
emre-kara arkadaşım ilginden dolayı teşekkür ederim. fakat bazılarında girinti oluyor veya çıkıntı oluyor onlar nasıl yapılıyor acaba. selamlar.

emre-kara

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
cumali12 arkadaşım bildigim kadarıyla lazer kazıma şeklinde oluyor onlar.tek renk siyah yapabiliyorlar olmazı lazım tabi bu kazımaya göreye deişebilir onu bilmiyorum saygılar.

badboy_61

🌱Yeni Üye🌱
slm benim bildiğim kadarıyla önce bilgisayarda yazı hazırlanıyor sonra kesim makinesinden dişi olarak kesilip pirincin üzürine uygulanıyor daha sonra asit indirme dediğimiz yöntemle üzerine asit dökülüyor harf olan yerler eriyor ..girintiler ondan oluyor .. diğer bir yöntem serigrafi yöntemi olabilir

grafik_19

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bilgisaayrda yazı hazırlanır cerceveli şelilde tabı yazı karakteri san kalmış o senın secımın hazırlarsın normal bır şelıkde kestırırsın dışı falan deyıl yazı temızler prıncı sıler yapıstırırsın sonra kumlamaya yanı asıt te atarsın salarsın bır kac dakıka sonra alır su ıle yıkarsın ve guzelce gezeteleyıp sılersın sonrada vernık atarsın bu uzun yolu bırde trensfer baskı var bılgısaayrda hazırlarsın yazını epson d88 dıye bır yazıcı var bu ısler ıcın ozel bırde kagıta var o yazıcıdan o kagıta cıktı ters alırsın sonra pres var ve tabı bunun baskı prıncıde ayrı presın ısı var ısın 400 derece olamsını beklersın sonra prese bascagın pıncı koysunr ustunede yazı korsun pres ı kapatır 45 sanıye bekelrısın ve prınc hazır

funda-ali

🌱Yeni Üye🌱
Harf harf folyo kesim yapılıyor. üzerine yazı yada logo yapıştırılıyor. Başka bir yöntem cnc makinada malzeme iğne gibi ucuyla kazınarak yapılıyor. Yada başka yöntem harflar cnc yada lazer kesimde krom,plexi, yada pvc dedeğimiz malzemelerden kesilip üzerine yapıştırılıyor