Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

menülere basınca aşağıya kayan otomatik sayfa yapımı nasıl oluyor

futurist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar birçok sitede görüyorum. yukarıda menüler oluyor
mesela anasayfa hakkında iletişim diyelim hakkımda ya basınca sayfa yavaşça oraya kayıp duruyor. anasayfaya basınca tekrar yukarı çıkıyor.

araştırdığım üzere jquery ile yapılıyor. çok yerde örnek buldum hatta dosyalarını dowland ettim ama o dosyayı kendi siteme bir türlü entegre edemedim. çok uğraştım ama olmuyor basittten birisi anlatabilir yada bir kod verebilir mi.

örnek
Smooth Vertical or Horizontal Page Scrolling with jQuery | Codrops

Benzer konular

futurist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu şekildemi olmasını istiyorsun yoksa aşağı doğrumu :)
ben dikey yapmak istiyorum ama şöyle bir durum var . bu verdiğim örnekte sayfalar 1-2-3-4-5 tane ise ve ben 1. sayfadaysam 5 e tıkladığımda 1-2-3-4 sayfayı görüp 5 e ulaşıyorum bu da gözü yoruyor. benim istediğim kaysın ama sadece tıkladığım kayarak gelsin
yani 1. sayfadayım 5 e tıkladım aradaki 4 sayfayı görmeden 5. sayfa kayarak gelsin. Anlatabildim mi?

böyle bir site örneği:
https://www.serialcut.com/
soldaki linklere tıklayınca dikkat edin sayfalar tek tek geliyor ancak kayarak.
bunu dikey aşağıdan yukarı yapmak istiyorum.

basit olarak ifade ederseniz yada kolay anlayacağım bir kaynak site gösterebilirseniz sevinirim. jquery hiç kullanmadım.
gerçi sadece css le yapılıyorsa muhteşem olur

delidolu1adam

🌱Yeni Üye🌱
Menü bağlantılarına tıklandığında, aşağıya doğru kayan sayfa - PagePiling Template

ben dikey yapmak istiyorum ama şöyle bir durum var . bu verdiğim örnekte sayfalar 1-2-3-4-5 tane ise ve ben 1. sayfadaysam 5 e tıkladığımda 1-2-3-4 sayfayı görüp 5 e ulaşıyorum bu da gözü yoruyor. benim istediğim kaysın ama sadece tıkladığım kayarak gelsin
yani 1. sayfadayım 5 e tıkladım aradaki 4 sayfayı görmeden 5. sayfa kayarak gelsin. Anlatabildim mi?

böyle bir site örneği:
Serial Cut™ - Making images. Just images.
soldaki linklere tıklayınca dikkat edin sayfalar tek tek geliyor ancak kayarak.
bunu dikey aşağıdan yukarı yapmak istiyorum.

basit olarak ifade ederseniz yada kolay anlayacağım bir kaynak site gösterebilirseniz sevinirim. jquery hiç kullanmadım.
gerçi sadece css le yapılıyorsa muhteşem olur

İstediğiniz böyle bir şeymi. Eğer öyleyse " PagePilin.js " size yardımcı olabilir.

Örnek site: pagePiling.js plugin | Create a stack of scrolling pages , biraz HTML kodlama bilginiz varsa bu şablonu çok daha iyi hale getirebilirsiniz.