Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Monitör Kalibrasyon Programı ( Ücretsiz)

Benzer konular

fberber

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Çok teşekkürler Bulut... Güzel bir paylaşım

sercan001

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
offf programı beceremedim
ingiilizcenin gözü kör olsun. google translate ten anlamaya çalıştım ama ordanda beceremedim sinir oldum ya
çok saol bu arada

wwaslıww

👑Efsanevi Grafiker👑
paylaşım için teşekkürler

sercan001

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
neyse sonunda hallettim renkler çok canlı gözüküyor. teşekkür ederim
biraz uğraştırdı ama neyse emek olmadan karşılık alınmıyor.
seninde emeğin için çok teşekkür ederim. klişe bi laf olucak ama buraya çok doğru olucak diye düşünüyorum. emeğine sağlık :D

N/11

👑Efsanevi Grafiker👑
paylaşım için teşekkürler bir ara çok aramıştım gerçekten boyle bir program yarın öbürgün format attığımda çok işime yarıyacak baskıcılar için gereken bir program

lugedas

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu programın macintosh için olanı var mı?

newsmann

🌱Yeni Üye🌱
programın kullanımı hakkında biraz bilgi verebilecek bir arkadaş varmı acaba?

akanor

🌱Yeni Üye🌱
neyse sonunda hallettim renkler çok canlı gözüküyor. teşekkür ederim
biraz uğraştırdı ama neyse emek olmadan karşılık alınmıyor.
seninde emeğin için çok teşekkür ederim. klişe bi laf olucak ama buraya çok doğru olucak diye düşünüyorum. emeğine sağlık :D

Sorun yaşadım hallettim diyorsan, sorun yaşayıp halledeceklere tarif bıraksan paylaşımın anlamı yerini bulurdu ;)
..................................................
Ayrıca 'Windows+R' (sol alttaki pencere sembolü+R tuşlarına basmak)... buraya 'dccw'(tırnaklar hariç) yazarsanız renk ayarlarına götürür.
Bir diğer çözüm -Nvdia kullananlar için- Denetim masasından, Nvdia denetim masası→Masaüstü Renk Ayarlarından da gerekli ayarlamalar yapılabilir. Her ekran periyodik aralıklarla kalibre edilmelidir.
Aslında bu konu ülkemizde çok önemsenmiyor. Sanıldığından çok daha önemli ve ihtisas gerektirecek kadar geniş bir konudur.
Örneğin ekranınıza en uygun renk profilini bulup yüklemelisiniz, Mac ya da PC ya da programlarla gelen renk profilleri yeterli veya uyumlu olmayabilir. Meraklılarının çok daha geniş biçimde araştırmalarını öneririm. Bence renk bilgisi grafikerliğin en önemli bilgi alanlarından birisidir.

Son düzenleme: