Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Mutfak - Devam eden modelleme

ahuramazda

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhabalar ;

valla o kadar güzel render'lar gönderiliyor ki siteye, bir tanede ben alayım dedim. Vakti zamanında ( 2006-7 olması lazım ) yaptığım bir işi tekrar farklı render ayarları ile almaya başladım ...

Mutfağa organik modelimi de eklemeden önce şöyle güzelce bi döşeyeyim istiyorum ...

da ... ben mutfaktan anlamam, sadece iyi yemek yerim :) Sizce bu mutfağa başka neler eklenebilir, göze batan hatalarım nelerdir (halı vray fur olacak ) ...

yorumlarınız için teşekkürler ...

7qYb3.jpg

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Her seferinde beğendiğim için beğenmekten sıkıldım, hata aradım buldum mutfak dolaplarıın tutacak yerleri yok, hiç olmamış :D ...

photox

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
çok güzel olmuşş

ahuramazda

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐

orhanyılmaz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tezgah mermer olabilirdi, ben olsam granit yapar yansıma verirdim, üst dolaptada yansıma yok gibi, pvs kaplamalı olsaydı.... Davlumbaz mat! gerçekten birazcık uzakta..

Benim gördüğüm bunlar!

Her seferinde beğendiğim için beğenmekten sıkıldım, hata aradım buldum mutfak dolaplarıın tutacak yerleri yok, hiç olmamış :D ...

(Birde bunlar sözkonusu)

model olarak sağlam! Işık ayarıda güzel,kaplamalarla birazcık oynandığında dahada kaliteli olacaktır!

Tebriik ederim....

ahuramazda

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tezgah mermer olabilirdi, ben olsam granit yapar yansıma verirdim, üst dolaptada yansıma yok gibi, pvs kaplamalı olsaydı.... Davlumbaz mat! gerçekten birazcık uzakta..

Benim gördüğüm bunlar!

(Birde bunlar sözkonusu)

model olarak sağlam! Işık ayarıda güzel,kaplamalarla birazcık oynandığında dahada kaliteli olacaktır!

Tebriik ederim....

Bu sahneyi ticari bir faaliyette kullanmak gibi bir amacım yoktu aslında ... ilk mesajımda da belirttiğim gibi 5-6 sene önce yaptığım bir sahneyi tekrar render aldım olay bu :)

üstelik başlıkta da yazdım devam eden bir çalışma diye, herşeyi sıfırdan ve baştan yaptığım için keyfül keder bir çalışma olacak ...

granit veya mermer olabilir tezgah neden olmasın ? tabi ki seve seve yaparım ... Farklı bir gözün, benim önemsemediğim bir detaya bakışı bile yeter çalışmanın güzel olması için ... Bu öneri için teşekkür ederim ...

üst dolapda ki yansımayı bilerek kapattım, zira çevrede yansımasını gösterecek obje yok ! karşı tarafta ki dolapların yansımasının görünmesi için ayna gibi açmam gerekir ...

ama sahne kalabalık olsaydı haklıydınız, yansıma verilmesi gerekirdi ...

davlumbaz konusuna gelince daha malzeme atamadım, çalışmamı güncellediğimde davlumbazımı beğeneceğinizi düşünüyorum ...

dolap kapakları konusunda eleştiriler haklı :) bana söz söylemek düşmez sanırım, yapılacak en iyi şey tutacak yerlerinin eklenmesidir ...

yok yok, ışık ayarları hala istediğim gibi değil ... Profesyonel ışık ekipmanı ve fotoğraf stüdyosu gibi şartlara haizim ... Pierre Cardin gibi bir firmanın Türkiyede ki işlerini yapacak kadar iyi ekibim var, yaptığımız kataloglarda ki ışık tonunu tutturamadım hala ...

Eleştiride bulunduğunuz detaylar, çözülmesi kolay şeyler ... Beni zorlayacak olan gerçek fotoğrada yakaladığım ışık ve renk tonunu render'a yansıtmak ...

Baya uğraştıracak sanırım ... Güzel yorumunuz için teşekkür ederim ...

orhanyılmaz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Onlarda kolay uğraşır yaparız birlikte :)
İyi çalışmalar dilerim...

ahuramazda

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhabalar, ufak da olsa çalışmamı güncelledim ...

yalnız büyük bir problemim var, dolaplarda ki ahşap malzeme dokusu ne ilk mesajımda ne de şimdi ki mesajımda içime sinmedi bir türlü ...

elinde şöyle adam gibi ahşap/maun kaplama jpeg'i olan bana yardımcı olabilir mi acaba ?

0df6b6c3.jpg

ahuramazda

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
yılmaz kediyi beğendi :)

:) Bende bunu beğendi, varol yardımların için ...

Değerli üyeler merhaba;

Bugün çalışmamı tekrar güncelledim ... Yapılanlar şunlar;

1-İkinci fırını ne akla hizmet sahneye ekldim bilmiyorum ama kaldırmak daha mantıklı geldi ...
2- Ocak kısmına büyük kaşıklık ve bıçak takımı ekledim ki biraz daha reel hayata benzesin ...
3- Tablolar ve ışıklı saati ekledim sahneye, duvarlar gözüme boş geliyordu ...
4- Sol tarafta belki de hiç dikkat çekmeyen bir detay var. Salon ... Model, doku vb şeyler hiç yok, ufak ufak salonu tasarlamaya devam ediyorum ...

ve son olarak ... bu ve diğer sitelerde dolap kaplamasına insanlar baya dikkat çektiği için kaplamayı baştan düzenledim ...

Orhan üstadım; ilk resimde bu üç metaryalide kullanmış, zahmet edip gönderdiğiniz ikinci materyali dolaplara doku olarak atamıştım. Hatam resim dosyasının boyutlarını olduğu gibi bırakmaktı ... Şimdi boyutlarını 10 / 0.5 oranına getirip, adobe lightroom ile biraz matlaştırdım ... Gözüme böyle daha iyi görünüyor ...

67d2732f.jpg

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Tezgahın üzerindeki malzemeler çok iyi, tablolar da iyi ...
Ahşap kaplamanın eski hali daha iyiydi en azından çizgilerin yatay gitmesini ben daha çok beğendim, meyve sepetinde üzüm yok, o kedi orada neden kapalı kalmış en azından kapı açık kalsaydı bari ve en önemlisi kapakların tutacak yeri hala yok...
Hiç olmamış hiç olmamış :D ...

orhanyılmaz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ilk resimde bu üç metaryalide kullanmış, zahmet edip gönderdiğiniz ikinci materyali dolaplara doku olarak atamıştım.

ve son olarak ... bu ve diğer sitelerde dolap kaplamasına insanlar baya dikkat çektiği için kaplamayı baştan düzenledim ...

Ne demek, lafı bile olmaz, keşke işe yarasaydı..
Emeklerinize sağlık, gittikçe güzelleşiyor! Tebrikler.

(Estağfirullah asıl üstad necip fazıl kısakürek) :)

ahuramazda

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Tezgahın üzerindeki malzemeler çok iyi, tablolar da iyi ...
Ahşap kaplamanın eski hali daha iyiydi en azından çizgilerin yatay gitmesini ben daha çok beğendim, meyve sepetinde üzüm yok, o kedi orada neden kapalı kalmış en azından kapı açık kalsaydı bari ve en önemlisi kapakların tutacak yeri hala yok...
Hiç olmamış hiç olmamış :D ...

Ne demek, lafı bile olmaz, keşke işe yarasaydı..
Emeklerinize sağlık, gittikçe güzelleşiyor! Tebrikler.

(Estağfirullah asıl üstad necip fazıl kısakürek) :)

arkadaşlar üçünüze de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Başlığa renk kattınız, sayenizde şenlendi ve gittikçe güzellişiyor ... Reel hayatta olsak baya sıkı şekilde elinizi sıkar ve "varolun" derdim ...

ZxxE üstadım ostim'de ki ikmal tekniğe gidip sizin için dolap tutacağı aldım...

oryanyılmaz; geçmişi unutacak değiliz elbet, lakin geleceğe de toplumları etkileme ve şekillendirme gücü olan "üstad" değerler yetiştirme sorumluluğumuz var

hozturk siten ne kadar güzelmiş öyle, baya baya yararlandım hani. Yardımın içinde ayrı teşekkür ediyorum ...

uzunca bir aradan sonra tekrar merhabalar ;

Mutfak sahnemim sol tarafında yer alan salon kısmı fazlasıyla sürrealistti ... Bu durumu kaldırıp, çalışmanın biraz daha iyileşmesi için işlerden arta kalan zamanda devam ediyorum çalışmaya ... iki hafta oldu başlayalı ama baya paslanmışım 3ds max'de, bazı yerlerini nasıl yaptığımı unutmuşum ... yılmak yok, yılmak yok :)

mutfak-versiyon-61of1_zps3b99962b.jpg

mutfağın sol tarafı için yaptığım salon ... onu da bitirecem inşallah

salon1of1_zps0a0f4feb.jpg

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Ellerine sağlık demekten başka diyecek söz kalmamış, gayet başarılı bir çalışma olmuş. Dolap kapaklarının tutacak yerlerini özellikle belirtmek isterim ki süper olmuş :) ...

orhanyılmaz

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Hem mutfak hemde salon gayet güzel olmuş, tebrik ederim.. Mutfaktaki ışıkların özelliklerinide yazarsanız, güzel bir bilgi paylaşımda olur..