Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Osmanlı Cumhuriyeti

burcuozenxx

🏆Pro Tasarımcı🏆
3863ocadn7.jpg
37741.jpg

Tür : Komedi / Tarihi

Gösterim Tarihi : 21 Kasım 2008

Yönetmen : Gani Müjde

Senaryo : Gani Müjde

Yapım : 2008, Türkiye

Oyuncular

Ata Demirer , Sezen Aksu , Sümer Tilmaç , Ali Düşenkalkar , Kerem Kupacı , Belma Canciğer Müjde , Ceren Soylu , Ruhsar Öcal , Özden Özgürdal , Caner Uncuoğlu , Vildan Atasever

Filmin Konusu;
Atatürk’ün hiç lider olmaması, Kurtuluş Savaşı’nın yapılmamasıyla Osmanlı Cumhuriyeti’nin günümüze uyarlanmış devamı anlatılıyor.

Türkiye Cumhuriyeti yerine Osmanlı Cumhuriyeti’nin devam etmesi, Ankara’nın başkent olmaması, tabelaların, plâkaların hem Türkçe, hem Arapça olması, padişahın kaftanının altında takım elbise olması gibi trajikomik durumlar filmin hikayesini oluşturuyor.

(Arkadaşlar izlemenizi tavsiye ederim... Ben çok beğendim.)

Benzer konular

raziyee

🏅Acemi Tasarımcı🏅
filmin çekimi sırasında Ata Demirer filmden pek bişey beklemediğini söylemişti (bir tv programında izlemiştim) ama izlemedim izleyen varmı nasıl???

Mehmet Utku DİLER

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ata demirer kendi başına zaten komik bi adam :) ben izlemedim ama ata demirer varsa komiktir. ;)

burcuozenxx

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar ben bugün seyrettim ve çok çok beğendim. Film de hep güldüm ama sonunda ağladım.

damla1

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
ben gittim çok güzel özellikle finali muhteşem yapmışlar tavsiye ederim...

donie

🌟Usta Tasarımcı🌟
Bence film çok güzel mesajlar içeriyor aslında komediden çok trajikomik bir film finalinde çok duygulandığımı söylemek isterim ''geldikleri gibi giderler'' ya o olmasaydı ATA'mız olmasaydı kim söylerdi bu sözü!
tavsiye ederim herkese.

Yasemin

Belgisiz Sıfat
👑Efsanevi Grafiker👑
Bence film çok güzel mesajlar içeriyor aslında komediden çok trajikomik bir film finalinde çok duygulandığımı söylemek isterim ''geldikleri gibi giderler'' ya o olmasaydı ATA'mız olmasaydı kim söylerdi bu sözü!
tavsiye ederim herkese.

fikirlerine katılıyorum trajikomik bir film çok fazla gülmedim.
beni gülmek yerine düşündürdü. Muatafa filmini izledikten sonra bu film aradaki farkı çok net açıklıyor.
Herkese tavsiye ederim.

burcuozenxx

🏆Pro Tasarımcı🏆
Arkadaşlar açıkça söyleyebilirimki mustafa filminden daha güzel film olmuş. Ben şahsen sonunda kendimi tutamadım ve ağladım. Ayrıca salondaki herkes ayakta alkışladı...

evilgy23

🌱Yeni Üye🌱
Bende filmi izledim, filimin ilk yarısında ne bu yaa gibi fikirler oluştu kafamda(sanırım hep gülmeye odaklı beklediğimdendi filmi) lakin, filmin 2. yarısı başladı ve final...

Ayağa kalktım, tüm tüylerim diken dikendi.. Alkışladım...

Herkese izlemelerini tavsiye ediyorum...

sawet

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Filmin sonunda herkes ağlıor diye duydum ben de gittim filmi izlemek için sonun da gerçekten bende ağladım ve bütün salon yaklaşık 2-3 dakka sinemayı terketmeden alkışladılar bazılarına bu film bir ders olmuştur onun için..

Yalnız bu filmden bi ders almak lazım bu film bizim geleceğimizi gelebileceğimiz noktaları anlatmakta tabi bunun olması imkansız..

iyiki vardın.. iyiki bu milletin hayatına etki ettin..