Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Özel Yetenek Sınavı 1

VzGçLmZm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
vzgclmzm.azbuz.com
Merhaba Arkadaşlar

Ben Marmara Ünv. Teknik Eğitim Fak. Matbaa Öğret. bölümünü kazandım. Fakat gitmekle gitmemek arasında kararsızım sizin fikriniz ne sizce ne yapmalıyım ? Marmara Ünv. de özel yetenek sınavına girip şansımı denemekte istiyorum. Fakat nasıl sorularla karsılasacagımı bilmiyorum. Daha önce sınava girmiş olan arkadaşlar varsa soruları az-çok biliyordur. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?

Benzer konular

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Size etkide bulunmak asla istemem. Söz konusu olan matbaa öğretmenliği ise okuyacağınız yıllardan ziyade mezun olduktan sonraki atamalarınızdır.
Yakın çevremde 4 arkadaşım bu bölümden mezun ve hepside iyi derece ile bitirdi. Ne yazık ki birinin ataması gerçekleşti. Yani demek istediğim şudur ki matbaa öğretmenliğinin çok fazla getirisi ne yazık ki kalmadı. Bölüm sayısı az mezun sayısı fazla olunca açıkta kalmanız riski çok fazla.

Özel Yetenek sınavında ise
Desen, obje çizimi ve İmgesel yetenekleri baz alır. Çizimde oran-orantı, prespektif, çizgi, benzer ilişki ve kavramlar, hayal gücü ön plandadır ve değerlendirme bunlar üzerinden yapılır.

VzGçLmZm

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
vzgclmzm.azbuz.com
Teşekkür ederim . Peki matbaa öğretmenliği okuduktan sonra matbaa ve grafik ile ilgili konular hakkında bilqi sahibi oluyoruz böylece matbaa öğretmenliği değiil de baskı öncesi grafikerlik yapmak gibi bir şansımız yok mu ?

irm.art

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Teşekkür ederim . Peki matbaa öğretmenliği okuduktan sonra matbaa ve grafik ile ilgili konular hakkında bilqi sahibi oluyoruz böylece matbaa öğretmenliği değiil de baskı öncesi grafikerlik yapmak gibi bir şansımız yok mu ?

Elbette ki mevcut.
Ayrıca Matbaa ve basım tarihi, işletme ekonomisi, dizgi sistemleri, basın fotoğrafçılığı, malzeme tekniği, baskı makineleri ve meslek resmi gibi dersler okutulduğu için Öğretmen ünvanını alan mezunlar basım ile ilgili kuruluşlarda da çalışabilirler.