Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

pdf çevirirken font hatası veriyor. acil yardım lutfen :/

hknpower

🏅Acemi Tasarımcı🏅
çalışmamda pdf, package ve distiller a çevirmeyi denedim ama ne yaptıysam hep font hatası verıyor. font korumalı gibi birşey yazıyor. baskıya göndercem geceden beri burnumdan geldi iş, çözemedim bilen varsa yardımcı olsun nolur.

Benzer konular

artika.55

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
indesign mı? kullanıyorsun

hata veren fonttaki yazılar çok fazla mı?

ErsemErcil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Font korumaliysa fontun lisansi dolayisiyla embed yapilmasi engelleniyor olabilir..
Benim aklima gelen simdilik en basit cozum yazilari outline'a cevirip oyle PDFlemek.
Yanliz bunu yaparsan ya 2. Versiyon olarak kaydet yada dosyayi kaydetme ki sonra yazi degistirmen gerekirse sorun olmasin.

hknpower

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Font korumaliysa fontun lisansi dolayisiyla embed yapilmasi engelleniyor olabilir..
Benim aklima gelen simdilik en basit cozum yazilari outline'a cevirip oyle PDFlemek.
Yanliz bunu yaparsan ya 2. Versiyon olarak kaydet yada dosyayi kaydetme ki sonra yazi degistirmen gerekirse sorun olmasin.

evet sanırım lisansından dolayı ama çogu kişinin kullandığı font bende sıkıntı yararttı. handwriting mutlu.ttf

ve outline nasıl yapılıyor. tüm sayfalara ? 45-50 sayfa da bu yazı parça parça bulunmakta

ErsemErcil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet sanırım lisansından dolayı ama çogu kişinin kullandığı font bende sıkıntı yararttı. handwriting mutlu.ttf

ve outline nasıl yapılıyor. tüm sayfalara ? 45-50 sayfa da bu yazı parça parça bulunmakta

Yazilari secip Shift + Cmd + O'ya basinca Outline oluyor. Yani aynen Illustratorde logo yaparkenki gibi vektore ceviriyor.

rhinokurt

🌟Usta Tasarımcı🌟
Kalıcı çözüm için fontunuzun lisans kilitini açabilirsiniz. Bunun için iki programın kullanımı şöyle:

Fontlab Studio programı ile fontun kilidini açma

Menüden File>Font Info'ya gelin. Çıkan kutuda Names And Copyright>Embedding'e tıklayın. Kutunun sağındaki Font Embedding Settings seçeneklerinde Everything is allowed (installable mode)'u seçin.

Menüden File>Generate Font gelip fontunuzu kaydedin.

---------------------------------
Fontagrapher programı ile fontun kilidini açma

Menüden Element>Font Info'ya gelin. Çıkan kutuda Licensing'e tıklayın. Embedding satırındaki Everything is allowed (installable mode)'u seçin.

Menüden File>Generate Font Files gelip fontunuzu kaydedin.

Son düzenleme:

hknpower

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kalıcı çözüm için fontunuzun lisans kilitini açabilirsiniz. Bunun için iki programın kullanımı şöyle:

Fontlab Studio programı ile fontun kilidini açma

Menüden File>Font Info'ya gelin. Çıkan kutuda Names And Copyright>Embedding'e tıklayın. Kutunun sağındaki Font Embedding Settings seçeneklerinde Everything is allowed (installable mode)'u seçin.

Menüden File>Generate Font gelip fontunuzu kaydedin.

---------------------------------
Fontagrapher programı ile fontun kilidini açma

Menüden Element>Font Info'ya gelin. Çıkan kutuda Licensing'e tıklayın. Embedding satırındaki Everything is allowed (installable mode)'u seçin.

Menüden File>Generate Font Files gelip fontunuzu kaydedin.

valla supersin üstad... çok sagol... font lab denedim, serial key ini bulamadıgım için fontu logolu kaydetti.. diğer programı denıcem.. sagol.. :)