Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop dersleri: Disco Top II

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
Yorgunella arkadaşımız çok güzel dersin çeviri yaptı Disco Stili yazı yapımı... bende bir kaç eklenti yapmak istiyorum...

pcfaresi top yapımı size gösterdı --- Disco Top

Daha sonra Ellipse Tool ile resimdeki gösterdiği ayarlarla Shift tuşu basılı tuttuğumuz zaman daire çiziyoruz

19918510.jpg

Daha sonra Brush Tool seçiyoruz, F5 bastığımız zaman Brush ayarlara giriyoruz. Ben resimdeki ayarları kullandım.

Not: siz kendi çalışma farklı bir rakamlar yazabilirsiniz

84931098.jpg

Daha sonra Pen Tool seçin… daire üzerine geldiğimiz zaman, maus üzerine sağ tuşu tıkladığımız zaman çıkan menüden Stroke Path demimiz lazım…

Not: Path yolu kaldırmak için, Pen Tool aracı seçili olmalı…. Tekrar daşre üzerine geldiğimiz zaman maus üzerine sağ tuşu bastığımız zaman çıkan menüden Make Selection ; Ctrl + D (seçim kaldırmak için)

66974742.jpg

Daha sonra olan çember üzerine birkaç kopya alıp, boy boy Ctrl + T yardımı ile genişletiyorum,. Tüm çember layer’leri birleştirdikten sonra Ctrl+T, maus üzerine sağ tuşu tıkladığımız zaman, çıkan menüden Perspective seçiyoruz….

62234301.jpg

Ben değişiklik yapmak istedım: Opacity : 50; Filter – Blur – Guassian Blur (1-2 px); Fitler - Distort – Twist (otomatik ayarlar)

83724797.jpg

el_chancho

♾️Grafik Gurusu♾️
Yaptıgın paylaşımlar için tskler kasta ögretmeye devam ettigin için

_WeSSeLaM_

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Farklı bir yöntem

1-Öncelikle bir pattern oluşturacağız
100* 100 pix boyutlarında eliptical marquee tool ile bir darie yapıp beyaz dolgu rengi veriyoruz

untitleaead6.jpg

2-Yeni bir layer açıyoruz istediğiniz rekleri tercih edebilirsiniz

3-tekrar bir layer açıyoruz siyah dolgu rengi verdim ben

4-sonra paint bucket tool ile siyah zeminimize tıklıyoruz benim daireler biraz büyük oldu trasform vererek küçülttüm kendime göre

59539688.jpg

5-sonra eliptical marquee tool ile shist tuşuna basılı tutarak düzgün bir daire çizdim ve fitler-distort-spherize uyguladım

untitlexxxxxxxxxxxxd2.jpg

böyle bir görüntü almamız lazım

6-sonra topumuzu bir adet çogaltarak blending ayarlarına geliyoruz gradient overlay veriyoruz aşağıdaki gibi

13361207.jpg

7- sonra gradient verdiğimiz topumuzu bir adet daha çoğaltıyoruz ve fitler-blur-radial blur ve zoom seçip uyguluyoruz CTRL+F seçimi tekrarlıyoruz ve blending modunu linear Dodge yapıyoruz

84274226.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi: