Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop kaliteli siyah beyaz yapma

kardelen37

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhaba arkadaşlar.
Benim sorunum şu. Siyax&beyaz baskı yerel bir gazetemiz var. Quarkda çalışyorum. Film çıktısı alıyoruz. Resimleri siyah beyaza çevirirken Image/Mode/Grayscale yapıp, ctrl+l / ctrl+m den renk dengesini ayarlıyorum. Yeri geliyor resmi o kadar çok acıkıyorum deyim yerindeyse uçuyor. Quarkad sayfalarımı yapıp pdfe çeviriyorum. kontrol ediyorum ve herhangi bir sıkıntı yok ama bi kayıoruz ertesi gün apaçık resimler kopkoyu çıkmış. Sizce hata nerede? Yada sizler nasıl çalışorsunuz öğrenebilirmiyim. Şimdiden teşekkürler.:(

Benzer konular

rkiritoglu

🌱Yeni Üye🌱
Muhtemelen yüksek bir tram değeri kullanıyorsunuz. Eğer uygun tram değerlerini kullanıyorsanız. Film yada kalıp hazırlayan servis büronuzun sizin kullandığınız boyaya, kağıda ve makinenize uygun olacak biçimde nokta kazancı profillerini oluşturmasıyla önüne geçebileceğiniz bir durumdur.

kardelen37

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Muhtemelen yüksek bir tram değeri kullanıyorsunuz. Eğer uygun tram değerlerini kullanıyorsanız. Film yada kalıp hazırlayan servis büronuzun sizin kullandığınız boyaya, kağıda ve makinenize uygun olacak biçimde nokta kazancı profillerini oluşturmasıyla önüne geçebileceğiniz bir durumdur.

Öncelikle cevabını için teşekkürler. Ama anlamadığım bir konu var. Tram değerlerini peki nasıl ayarlayabilirim. ?:x

rkiritoglu

🌱Yeni Üye🌱
Tram değerini işinizi servis büroya gönderirken onlara bildirmeniz gerekir. Sizin isteğinize göre onlar ayarlarlar. Sıvanmamış kağıtların baskısında düşük tram sıklıkları kullanılmalıdır. (54 - 60 VB.)