Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop - Vector - Sample text here

misek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Merhabalar arkadaşlar. Photoshop'da vectorlerde "Sample Text Here" yazılan yere nasıl yazı yazıyoruz. Photoshop Cs3de direk text yazısının üzerine tıklayınca değiştirebiliyordum. Cs5'de bunu yapamıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum Teşekkür ederim.
Derdimi anlatan resimi de ekledim.

940941.jpg

Benzer konular

misek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
güncel....

misek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Arkadaşlar 44 kişi bakmış bir kişi dahi yazmamış cevap?

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Bende CS2 ve CS5 yüklü CS3 yüklü değil, bendeki versiyonlarda resimdeki gibi bir bölüme rastlayamadım. Sanırım resimdeki bölümü Plug-in olarak yüklediniz eğer plug-in olarak yüklediyseniz lisans işlemini hallettiniz mi? Halletmediyseniz lisanssız olduğu için olabilir eğer lisans işlemlerinde sorun yoksa hangi plug-in veya hangi bölümden girdiğinizi yazarsanız daha kolay yardımcı olunabilir...

answersaray

🌟Usta Tasarımcı🌟
kendin aç yazı alanını...belki oraya bir yazı alanı oluşturmamışlardır...ya da oluşturdularsa da rasterize type yapmış olabilirler aynı fontun siz de bulunmama ihtimaline karşı...

misek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bende CS2 ve CS5 yüklü CS3 yüklü değil, bendeki versiyonlarda resimdeki gibi bir bölüme rastlayamadım. Sanırım resimdeki bölümü Plug-in olarak yüklediniz eğer plug-in olarak yüklediyseniz lisans işlemini hallettiniz mi? Halletmediyseniz lisanssız olduğu için olabilir eğer lisans işlemlerinde sorun yoksa hangi plug-in veya hangi bölümden girdiğinizi yazarsanız daha kolay yardımcı olunabilir...

Şöyle vereyim .eps uzantılı dosya. Linkten indirebilirsin.
th_943798.jpg

Buradan İndirebilirsin.

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Dosya layerler halinde olmadığını için Sample Text bölümünü seçmeniz mümkün değil. Yeni bir layer açarak Sample Text yazan yerin etrafını seçin istediğiniz şekilde renklendirin, istediğiniz yazıyı yazıp uygun ölçülendirde boyutlandırın ve uygun yere konumlandırın istediğiniz sonuç çıkacaktır...

misek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkür ederim. Deniyeceğim sonucu bildiririm işteyim şuan. Cs5'den önce bu tip dosyalar .psd formatında oluyordu ve daha kolay şekillendirilebiliyordu. Cs5 ile illustator ile alakalı .eps uzantılı olmaya başladı. Saolun arkadaşlar.

misek

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Illustrator ile açınca katmanlar görünüyor. Katmanlardan uygun kısın işaretlenim siliniyor ve değişiklik yapılabiliyor. Photoshop'ta katmanlar (layer) görünmüyor. Çözülmüştür saolun ;)