Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshop Yansıma Sorunu

dogukan53gfb

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar photoshopta yansıma özelliğini araştırdım ama ben şu resimdeki gibi yansıma yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.. sağ taraftaki gibi nasıl yansıma yapabilirim acil lazım yardımcı olursanız sevinirim

UfukhanN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Aslında çok basit. Mantık şu ilk önce orjinal fotoğraf veya yazı hangisine yansıma yapacaksınız çalışma alanını açın. Sonra onun ctrl + j ile kopyasını alın ve Edit - Transform Flip Vertical diyin ve birbirinin ayağına değecek şekilde aşağı sürükleyin. Sonra da Layer kısmının alt tarafında olan aşağıda fotoğrafta verdiğim yerde bakarsanız fx'in yanında Add Layer Mask butonuna tıklayın. Sonra gradienti seçin ve gradienti shifte basılı tutarak aşağıdan yukarı bir çizgi çekin. Onun ayarını siz ayarlayabilirsiniz. Ve sonra istediğiniz sonucu yakalarsınız. Opacity veya Fill değerinden biraz daha şeffaflık verebilirsiniz.

ezYuU.jpg

dogukan53gfb

🌱Yeni Üye🌱
usta öyle yapıyorum ama ben resimdeki gibi yapmak istiyorum sol taraftakini ben yaptım sağ taraftaki katalog da yapıldı bunu nasıl yapmıştır resme dikkatli bakınca farkedeceksin usta. ben ayak kısımları düzgünce oturmasını istiyorum . benim yaptıklarım yan oluyor..

mornatari

🏅Acemi Tasarımcı🏅
e yapamazsın tabi. çünkü sana o nesnenin bi de alttan görüntüsü lazım. zeminde yansıyan yer nesnenin tabanında olduğu ve sen de görecce yukardan baktığın için nesnenin altını görüyosun.