Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

photoshopta karakalem resmi vektörel yapma

kadir294

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar benim küçük kuzenimin bir resmi war:smile: Onu karakalem yaptım ve vektörel hale getirip plotterda kesicem photoshopta bunu nasıl yaparım

Derya ELMAS

🌱Yeni Üye🌱
Photoshop Bitmap tabanlı bir programdır ki burada yaptığın hiç bir uygulama vektörel olmaz.

Vektörel çalışmak istiyorsan İllustrator , Inkscape v.b vectörel proğramlarda işlemlerini yapmalısın.

narabi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben bi ara denk geldim buldum yeminde edebilirim ama sonra ne yaptıysam bulamadım bir daha keşke o gün not alsaydım ...

narabi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşım bi çözüm buldum ama sonradan eğer bilgisayarına flexi sing pro yu yüklersen sana yardımcı olabilirim gerçi adobe başlığı altındayız ama olsun maksat yardımcı olmak o programıda bulunduğun ildeki reklamcılardan temin edebilirsin programı kur burdan görüşelim ...

ysndkn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
arkadaşlar yanıltıcı olabilir aslında tam vektörel denmez ama
color range ile siyahlıkları seçersin sonra lasso tool yada marque tool seçili iken sağ tıklayıp "make work path" dersen photoshop shape gibi yani pen tool ile çizmiş gibi olur. sonra onu illustratore aktarabilirsin. ama aşırı güzel bi sonuç bekleme benden söylemesi..

ysndkn

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ha yeri gelmişken söyleyeyim eğer corel yüklü ise bilgisayarında fotoğrafı corel ile aç
bitmap menüsünden trace bitmap e gir oradan daha güzel sonuç alırsın..

Zynopsis

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bormat.net
öncelikle selamlar

resmi photoshopta açıp D tuşuna basıyoruz ki renk paletimiz sıfırlansın..

17004468.jpg

sonra Effect-> Filter Gallery e giriyoruz

19550834.jpg

Stamp Efektini buluyoruz. Sonra istediğimiz gibi değiştirme yapıyoruz.

95002823.jpg

40982532.jpg

Resmi kaydedip kapatıyoruz.. Bu yöntemde resmin yüksek çözünürlüklü olmasına özen gösteriyoruz. Bu Önemli...

CorelDraw da boş bir sayfa açıyoruz..

93210575.jpg

ve resmimizi import ediyoruz.. Akabinde ise CorelDraw 'ın Trace Özelliğini kullanıyoruz. Resme tıklayarak aktif hale gelir..

85092490.jpg

yan taraftaki menüden istediğimiz gibi smooth ve detail ayarlarını yaptıktan sonra resmimiz çizilmiş halde orjinal resmin üstüne geliyor..

51258545.jpg

62398581.jpg

İyi Günler...

narabi

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
emeğinize sağlık