Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshopta Logo Yapmak İçin Ayarlar/Ölçüler Nasıl Olmalıdır ?

DreamSolAK

🌱Yeni Üye🌱
Phptoshopta logo yapacağım.
Şu özelliklerin nasıl olmasını gerektiğini yazarsanız çok mutlu olurum...:angel:

Width:
Height:
Resolution:
Color Mode:

Teşekkürler...:kiss1:

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Baskıda çeşitli kullanım alanlarında (tabela, bilboard vs) sorun yaşamak istemiyorsanız vektörel programları (İllustrator, Corul, Freehand) tercih etmenizde fayda var.

Ama photoshop harici bir program kullanamıyorsanız, logonun baskıda kullanılacağını düşünürsek Resulation: 300 / Color Mode: CMYK / Width-Height (cm olarak) mümkün oldukça büyük çalışın.

ßy_folkonsa

🏅Acemi Tasarımcı🏅
vektörel olmayan bir logo yapacaksan(ki vektörel yapacak olsaydın photoshop'ta ne işin var :D) 350px genişlik - 400 px yükseklik yeterlidir diye düşünüyorum.

web tasarım yapacaksan tabloların ekran uyumu açısından 900px'e 900px yeterlidir diye düşünüyorum.

Resolution:300 dpi olsa iyidir.

renk moduda rgb'den şaşmayalım yani :)

DreamSolAK

🌱Yeni Üye🌱
Sağolun arkadaşlar :)

Staj dosyam için logo yapacaktım web tasarım programlama okuyorum. Yani tasarım önemli sadece ince ayrıntılar önemli değil, baskıya da gitmeyecek. :)

Ve yaptım logoyu :)

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
İnce ayrıntılar önemli değilse RGB yerine CMYK kullanın bakalım önemli mi değil mi? :D:D:D Bütünü oluşturan detaylardır ve "şeytan ayrıntıda gizlidir" Tabii ki yine de sizin tercihiniz ...

DreamSolAK

🌱Yeni Üye🌱
Okul için yapıyorum dedim farkındaysanız ? Programlama öğretmeni sizce bizden ne kadar iyi bir şey bekliyordur ? Bunu kastederek dedim önemli değil diye. ;)

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Sağolun arkadaşlar :)

Staj dosyam için logo yapacaktım web tasarım programlama okuyorum. Yani tasarım önemli sadece ince ayrıntılar önemli değil, baskıya da gitmeyecek. :)

Ve yaptım logoyu :)

Bu işi ileride yapmayı düşünmüyorsan sadece bir kereliğine bir çalışma yapacaksan sorun yok ama inan burada edindiğin çoğu bilgiyi okulda öğrenemezsin fazladan bilgi zarar getirmez. :wink:

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
350 pixellik 300 dpi bir logoyu 3x3 metrelik bir totemde nasıl kullanacaksınız? acayip merak ediyorum...

ma®tin

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
350 pixellik 300 dpi bir logoyu 3x3 metrelik bir totemde nasıl kullanacaksınız? acayip merak ediyorum...

İş bittikten sonra totemin yanına bi dürbün veya teleskop yardımıyla logo izleme merkezi kurulabilir. :D:D