Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Photoshopta Uzaylı İstilası =)

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Bu korkunç sel fotoğrafına bakıyordum ve düşündümki Bunu daha da korkunç yapayım!

80812186lt0.jpg

Yukarıdaki bu düşük kaliteli resmi indirin ve çalismaya başlayin.

Baslangıç olarak gökyüzünün üst yarısını kestim ve yeni bir layer a yapıstırdım. Bundan sonra, Shadows/ Highlights i birazcık koyuya ayarladım. Bundan sonra, Google'dan fırtınalı bulut resimleri arattım. Daha sonra bu fırtınalı bulut resimlerini manzara resminde üst tarafa yapıstırdım. Mor tonlarına ayarladım.

Ve sonuç sunun gibi birseydi:

26345501hm1.jpg

Bir sonrakı adım daha da çok bulut eklemek oldu. Bu sefer alt kısımdaki bulutları daha koyu yaptım. Herseyi yerli yerine koyduktan sonra yeni bir layer yaptim(renkli layer mod) ve istedigim her yeri kırmızı boyadım.

22978364dd9.jpg

Eglenceli kısım şimdi geliyor! Günlük aletleri kullanarak bulutların arasından uzaygemisi yaratıcaz. Ben geminin üst kismını corvette arabasinin ön kısmını ve Canon kamera lensini kullanarak yaptım. Buna ışın emici diyecez çünkü bütün uzaylıların büyük ışınları var. =)
Uzay gemisini yerleştirdikten sonra multiply/overlay layerini kullanarak birkaç degisken kenar ekledim ve biraz kırmızıya boyadım.

81573271ys1.jpg

Uzaygemisi artık hazır. Şimdi bunun alt kısmındaki kenara biraz ışık ekleyelim. Daha sonra, bunun etrafina linear burn layer mode la küçük koyu gölgelendirme yapalım. Kırmızı kullanın. Ayrıca, uzaygemisine daha koyu bir ton vermek için Shadow/Highlights ayarlarını yapın ve uzaygemisinin kenarlarını derinlik versin diye yakın.

Bir sonraki adım, ufak aydınlatma. Ben Capitol binasinin resmini kullandim ve bütün negatif gölgelendirme değerlerini tamamen koyulaştırdım. Daha sonra ışıkları uzaygemisinin altını kaplıcak şekilde koydum(linear dodge kullanarak) ve uzaygemisinin bulutlarla kesiştiği üst kısmına da biraz ışık ekledim.

Simdi de biraz ışın ekleyelim. Brush tool'unuzu alın ve shift e basılı tutarak düzgün bir dikey dogru yapin. Çok açık pembe kullanın. Şimdi layer modu linear dodge a ayarlayın. Sonucu asağıda görebilirsiniz. En son olarak Karanlik bulutları yatay çizgiden kopyalayın ve uzaygemisinin gökyüzüne girdigi yere ekleyin. Bu resme ruh vericektir.

13158583xl1.jpg

Aynı teknik, ama bu sefer daha koyu kırmızı kullanın ve bunu diğer, ince ışının üstüne kaplayın.

30921230gv5.jpg

Daha koyu,daha bulutlu bir atmosfere ihtiyacımız var. Bu uzaygemisi anlamlı olmalı bu yüzden gökyüzünü koyu yapın,bulutlara biraz konstrant ekleyin ve suyu mor yumusak ışık kullanarak koyultun ve suyun üst kısmını kırmızı kaplayın.

Daha koyu! Uzay gemisinin üzerinden gökyüzüne kuvvet vermek için bulutların üzerinden kendisine multiply layer uygulayın. Uzaygemisinin alt kısmını yakın böylece bulutla ufuk arasında ahenk olur. Ayrıca, uzaygemisinin alt kısmına overlay layer mode kullanarak daha çok ışık uygulamaya başlayın. Ben göze çarpmasın diye sarı renk kullandım.

10go2.jpg

Son resimde BEAM OF DEATH'e güvenerek elektrik eklemeye basladigimi farketmis olabilirsiniz. Uzay gemisinin yanlarına da biraz daha şimşek ekledim.

12sc4.jpg

Çok az daha simsek ve uzaygemisinin dışında bazı halkalar oluşturdum. Bunu brush tool u kullanarak ve layer modu linear dodge kullanarak yapabilirsiniz

13re0.jpg

Şimdi baska bir bulut resmi getirelim. Bulutlarin üzerindeki Variations'u istedigimiz kırmızı tona getirmek için ayarlayın. Bir sonraki adım, gölgelerin önemini belirlemek için leveli ayarlayın.(soldaki üçgeni ortaya getirin). Layer modu Hard light yapın.

14ff5.jpg

Neredeyse bitti! Gökyüzüne çok az daha simsek ekleyin ve suya burn tool ekleyin. Bunun gibi bir sey olucak.

Ve bitti..

16xx8.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi: