Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

promil

🌱Yeni Üye🌱
Eline saglik. sistem calisiyor. hata vermiyor ama halen mail alamadim? sadece 55. satiri degistirdim.

tux

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.freebsd.org
ben burdaki admin@domainismi.com olan yeri kendi adresimle " hotmail " değiştirdim.Siteme upload ettim.Hiç bir sorun yok mesajınız gönderilmişltir diyor fakat benim mail adresime gelen giden birşey yok.Önemsizlerede gelmiyor.
Nedeni nedir acaba acil cvp lütfen :):party:

web sitenizin barindigi sunucunudan kaynaklanabilir. hotmail o sunucuyu bloklaya biliyor. bu yuzden sunucu yani sizi barindiran hosting firmaniza gorusurseniz o size yardimci olacaktir.

batuhan7

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba iletişim formu yapmaya çalışıyordum burada gördüm

Ben bunu nasıl yapacağım siteme iletisim.html olarak bir dosyam var buradaki php kod ile o sayfamı nasıl bağdaştıracağım orasını anlayamadım ???

Buradaki php kod ile html olarak hazırladığım dosyanın ismi aynı mı olması lazım ?

örneğin : iletisim.php birde iletisim.html olarak iki ayrı dosyanın mı olması gerekiyor çalışabilmesi için?

Lütfen şu işi tam olarak bana anlatabilicek varsa çok sevineceğim

tatlicocux

🌱Yeni Üye🌱
paylaşım şçşn teşekkürler

HERŞEY TAMAM FTP YE ATIYORUM SADECE 1YERİ DEĞİŞTİRİYORUM ALICI MAİL ADRESİNİ.ODA SİTENİN KENDİ İNFO@XXX.COM.TR MAİL ADRESİ

SORUN ŞUDUR HERŞEY ÇALIŞIYOR MAİL FORMUNDA BOŞ ALANLARINI DOLDURUNUZ UYARISI , ALANLARI TEMİZLEME FAKAT SEND DEDİĞİMİZDE SENDİNG.. DİYOR MAİL GİTMİYOR . AÇIK KAYNAK KODLU KULLANILMIŞ FORUMDUR.

1. send_email PHP DOSYASI KODLARI :

<?php
$contact_name = $_POST['name'];
$contact_email = $_POST['email'];
$contact_subject = $_POST['subject'];
$contact_message = $_POST['message'];

if( $contact_name == true )
{
$sender = $contact_email;
$receiver = "info@mail adresim (değişen tek yer).com.tr";
$client_ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$email_body = "Name: $contact_name \nEmail: $sender \n\nSubject: $contact_subject \n\nMessage: \n\n$contact_message \n\nIP: $client_ip \n\nFlash Contact Form provided by https://www.xx.com";
$extra = "From: $sender\r\n" . "Reply-To: $sender \r\n" . "X-Mailer: PHP/" . phpversion();

if( mail( $receiver, "Flash Contact Form - $contact_subject", $email_body, $extra ) )
{
echo "success=yes";
}
else
{
echo "success=no";
}
}
?>

2.send_email_auto_response php dosya hosta attığım kodları :

<?php
$contact_name = $_POST['name'];
$contact_email = $_POST['email'];
$contact_subject = $_POST['subject'];
$contact_message = $_POST['message'];

if( $contact_name == true )
{
$sender = $contact_email;
$receiver = "info@mail adresim.com.tr";
$client_ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];

$email_body = "Name: $contact_name \nEmail: $sender \n\nSubject: $contact_subject \n\nMessage: \n\n$contact_message \n\nIP: $client_ip \n\nFlash Contact Form provided by https://www.xx.com";
$email_body_auto_reply = "Hello $contact_name, \nThis is the auto reply message. Thank you. \n\nAdmin - https://www.xx.com";

$extra = "From: $sender\r\n" . "Reply-To: $sender \r\n" . "X-Mailer: PHP/" . phpversion();
$extra_auto_reply = "From: $receiver\r\n" . "Reply-To: $receiver \r\n" . "X-Mailer: PHP/" . phpversion();

mail( $sender, "Auto Reply - Re: $contact_subject", $email_body_auto_reply, $extra_auto_reply ); // auto reply mail to sender

if( mail( $receiver, "Flash Contact Form - $contact_subject", $email_body, $extra ) )
{
echo "success=yes";
}
else
{
echo "success=no";
}
}
?>

kerrigan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Arkadaşlar merhaba iletişim formu yapmaya çalışıyordum burada gördüm

Ben bunu nasıl yapacağım siteme iletisim.html olarak bir dosyam var buradaki php kod ile o sayfamı nasıl bağdaştıracağım orasını anlayamadım ???

Buradaki php kod ile html olarak hazırladığım dosyanın ismi aynı mı olması lazım ?

örneğin : iletisim.php birde iletisim.html olarak iki ayrı dosyanın mı olması gerekiyor çalışabilmesi için?

Lütfen şu işi tam olarak bana anlatabilicek varsa çok sevineceğim
aynı olmak zorunda değil. iletisim.html'inde aşşağıdakine benzer bir kod olması lazım. orada form action karşısında yazan "iletisim.php" posta yolla tuşuna basınca çalışacak php sayfasını gösteriyor. senin php sayfanın adı başka birşeyse tırnakların arasına elindeki php sayfasının adını yazabilirsin.

form action="iletisim.php" method="post" id="form" style="margin:0; padding:0 "

yagcim

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım iletişim formu harika olmuş.gerekli mail adresini değiştirdikden sonra mail kısa bir süre içinde geliyor ben hotmail de denedim.fakat hotmailde iletişim kutusunda gönderdiğimiz form spam olarak geliyor.hotmailde span bölümüne gidiyor bunu nasıl düzeltiriz.

porcelain

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu forma radio buton eklemek istesem

bu forma radio buton eklemek istesem html kısmını hallediyorumda sadece php kodunda ne ve nereye yazmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

By.KemaL

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.kemalbalaban.com
iletişim formunu bende indirdim kaynak kodlarını açtığım gibi
$to = 'admin@domainismi.com; buradaki hata dikkatimi çekti
Oysaki
$to = 'admin@domainismi.com'; şeklinde olması gerekir. " ' " Tek tırnak eksik kalmış

cenincen

🌱Yeni Üye🌱
Form gayet düzgün çalışıyor ancak mesaj gönderildi sayfasına geri dönme linki yada bir süre göründükten sonra otomatik olarak anasayfaya dönmesini sağlamak istiyorum dosyaları inceledim ama ilgili satırı bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim...

porcelain

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
php sayfasının sonuna bu kodu ekle
---------
if($send)
{print "Mesajınız bana ulastı şimdi bakıyorum bir saniye!"; }
else
{print "Mesajı göndermede bir sorun oluştu, nedir şu an bilmiyorum siz en iyisi bana başka bir mail atın."; }
}
-------

lifelif

🌱Yeni Üye🌱
el_chancho isimli arkadaşım çok eski bir konu ama "html e gömebileceginiz bir php iletişim formu elimde mevcut isteyeler pm atabilir" demişsiniz. rica etsem bana bu konuda yardımcı olur musunuz?

Helalim73

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar herşey tamamda bana mail geliyor ama harfler değişik geliyor yani
inşallah yazdığın zaman olmaz illa insallah yazman gerekiyor yani o sorun var karakter sorunu nasıl çözebilirim?

Emre ALPASLAN

🌱Yeni Üye🌱
//==============
//CONFIGURATION
//==============

//IMPORTANT!!
//Put in your email address below:
$to = 'admin@domainismi.com';

Yukarıda yazan admin@domainismi.com u değiştirmeniz gerekiyor. Yani editör ile index.php yi açtığınızda. 55 inci satır.

Siz 59 uncu satırı editlemeye çalışmışsınız.
$name = stripslashes($_POST['name']); //sender's name
Bu satıra dokunmayınız. Yukarıda dediğim gibi editlenmesi gereken yer 55 inci satır. Dosyaları tekrar dowloand ederek eski dosyaları silip öyle tekrardan deneyiniz. iletisim diye bir klasör açarak ftp nizde bu dosyaları atmanız yeterlidir. İletisim.php yi silebilirsiniz. Yedek sayfadır. İndex.php yi bozarsanız, iletisim.php yi ile çalıştırmanız için...

Konu eski ama ben yinede yazmak isdedim program çok güzel görünüyor.
Upload ettim, dediğiniz gibi mail adresini değiştirdim ama bendede 59. satır hatası verdi. oradaki sorun mailin basında bulunan __ '___ İşaretinin mailin sonunda kapatılmaması (Yani tekrar yazılması)
Sonunu düzelttikten sonra ise karşıma bu hata çıktı ;

Notice: Undefined index: name in c:\program files (x86)\easyphp1-8\www\iletisim1\index.php on line 59

Notice: Undefined index: email in c:\program files (x86)\easyphp1-8\www\iletisim1\index.php on line 60

Notice: Undefined index: website in c:\program files (x86)\easyphp1-8\www\iletisim1\index.php on line 61

Notice: Undefined index: subject in c:\program files (x86)\easyphp1-8\www\iletisim1\index.php on line 65

Notice: Undefined index: message in c:\program files (x86)\easyphp1-8\www\iletisim1\index.php on line 75

ama hatanın altında program çalışdı. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra ise gönder dediğimde "üzgünüz yollanamadı" geldi.
İlgilenirseniz sevinirim.
Paylaşım için teşekkürler.
Saygılar...

istanblue34

🌟Usta Tasarımcı🌟
teşekkürler ad(aş)min :)
2008 yılında paylaşmışsın ama hala link aktif ve işe yarıyor:)