Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

quarka cagirilan eps dosyalar

oslemme

🏅Acemi Tasarımcı🏅
uzun suredir dergi hazirliyorum ve hep eps dokumanlar ile calisirim, bu kez pcde dergi yapiyorum ve quark 8 i kullaniyorum eps cagirdigim dosyalarin yüzde 20 si bozuk (yani siyah beyaz noktalar şeklinde) gozukuyor full resolution dedigimde normal bir gorunum elde ediyorum. aslında cok net olmasada renkli ama cok net olmayacak sekilde gozukmeliydi. tiff dosyalarda sorun olmuyor. ama onlarda çok yer kaplıyor. bu sorun matbaada benim karşıma büyük bir dert olarak çıkar mı. cevaplara simdiden tesekkurler.

Benzer konular

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
resimlerin bozuk görünmesi quarkta hızlı çalışmayı sağlamak için diye biliyorum.. pdf yaptığınızda resimler nasıl görünüyor önemli olan o.. pdf de de öyle görünüyorsa quarkın ayarlarından eps ayarlarını gözden geçirin derim.. ama sorun olmaz.. iyi calismalar.

oslemme

🏅Acemi Tasarımcı🏅
cok tesekkurler pdf te bir sorun yok, o halde baskıda da sorun yaşamam
tesekkurler

leventelpen

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
leventelpen.co.cc
EPS'lerin görünümü, PC'lerde hep sorun olmuştur ve olacaktır. Encapsulated Post Script formatının dilinden, en iyi Mac anlar. EPS kaydederken, Macintosh mu, PC mi diye sorar, Photoshop'da PC olarak, daha doğrusu, TIFF (8 bit) olarak işaretleyip, öyle kullanın.

PDF görünümü için ise matbaa ile görüşüp, hangi pdf formatında çalışıyorlarsa, ona göre pdf almanızı tavsiye ederim. Quark'dan düz pdf export, hatalı sonuç verebilir. Print ederek ve postscript dosyası oluşturarak daha sonra da Distiller ile bu ps dosyasını pdf'e dönüştürerek sonuç almanız gerekir. Bu dönüştürme, matbaada alacağınız sonuç ile hemen hemen aynıdır.

oslemme

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bilgilendirmeniz icin cok tesekkurler, bu derginin benim yaptigim ilk baskısı olacak, umarim sonuç iyi olur. cunku butun derginin resimlerini tiff kaydedemem cok yer kalayip yavaslatir bilgisayari. pdfe gelince onu matbaada hallettirecegim, montaji yaptiktan sonra kendileri pdf yapacaktir. tekrar tesekkurler

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️
bilgilendirmeniz icin cok tesekkurler, bu derginin benim yaptigim ilk baskısı olacak, umarim sonuç iyi olur. cunku butun derginin resimlerini tiff kaydedemem cok yer kalayip yavaslatir bilgisayari. pdfe gelince onu matbaada hallettirecegim, montaji yaptiktan sonra kendileri pdf yapacaktir. tekrar tesekkurler

Quark'ta Jpg ve Tif resimleri karşılaştırınca..
Alan (MB) olarak Tif daha çok yer kaplar harddiskinizde
yalnız jpg resimleriniz olması yerine tif resim kullanırsanız daha hızlı çalışırsınız quark'ta..

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
Eğer ki dergi çalışmanızı PDF olarak değilde, matbaaya gidip film çıkış olarak alıp baskıya giditorsa DCS 2,0 formatınıda kullanabilirsiniz. Ne yer kaplar nede programı kasar.

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Eğer ki dergi çalışmanızı PDF olarak değilde, matbaaya gidip film çıkış olarak alıp baskıya giditorsa DCS 2,0 formatınıda kullanabilirsiniz. Ne yer kaplar nede programı kasar.

DCS 2.0formatı bazı sistemderde cmyk resmi rgb olarak görüyor ve filmde sb çıkıyor (Başıma geldi)

dikkat etmek lazım... ben de dergi yapıyorum ve tif kullanıyorum ne programı ne de sistemi kasmıyor... bana göre:)

Safari

♾️Grafik Gurusu♾️

Bu şekilde kaydedilip gönderilen bir 16 sayfalık gazete 1 günüme mâl olmuştu..
Hiç denemeyin bile bence..

leventelpen

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
leventelpen.co.cc
DCS 2.0 EPS formatı, spot renkler (pantone gibi) kullanılacaksa tercih edilecek bir formattır.

S-B sorunu yaşamamak için DCS 2.0 olarak kaydederken çıkan seçeneklerdeki "Multiple file with color composite"i işaretleyin. Yine de emin olmak için matbaa ile görüşmenizde fayda var.

seabis

🌟Usta Tasarımcı🌟
DCS 2.0 EPS formatı, spot renkler (pantone gibi) kullanılacaksa tercih edilecek bir formattır.

S-B sorunu yaşamamak için DCS 2.0 olarak kaydederken çıkan seçeneklerdeki "Multiple file with color composite"i işaretleyin. Yine de emin olmak için matbaa ile görüşmenizde fayda var.

evet bu seçeneği işaretlemek gerekiyor... Ben bilgilendirmedim levent arkadaşa tşk. S-B sorunu hiç yaşamadık bu arada. Sadece bu format söylendiği üzere spot renler ve hatta transparan layerlar ve efektlerde sorun çıkarabiliyor.

Bu şekilde kaydedilip gönderilen bir 16 sayfalık gazete 1 günüme mâl olmuştu..
Hiç denemeyin bile bence..

Haftalık 4 forma dergiyi zamanında (Yıl 2000-2004) 30 dk. montajlayıp filme gönderiyorduk. 1 yada 2 saatte fimler hazır oluyordu. Tabi rip olayını bilmiyorum. Doğru rip sorun çıkarmazdı...