Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

QuarkXPress Passport lütfen yardım

mustafateash

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba MathTyp tan QuarkXPress Passport ' a export ettiğim kesirli ifadeyi QuarkXPress Passport ' ta kesir çizgisini yazıya ortalıyamıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz yorumlarınızı bekliyorum

Benzer konular

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
çapa dediğimiz araç çubuğuyla ortalayabilirsin...

mustafateash

🌱Yeni Üye🌱
9327133.jpg

burdaki gibi yazıyı kesir çizgisine ortalıyamıyorumm yardımcı olurmusunuss

ADAMINbiri

🌟Usta Tasarımcı🌟
1/2 olan alanı seçip mac kullanıyorsan command+T, pc kullanıyorsan ctrl+T de... orda karşına gelen bölümden picture ye gir... orta item diye bir yer olması lazım oraya none de... sonra yazını manuel veya format kısmıyla ortala... olay şu 1/2 olan kısım şu an bir resim alanı içerisinde ve item değerleri muhtemelen 1/1/1/1 olarak dizilidir... yani yazıyı resim alanından 1 mm uzakta tut denmiştir... senin yapman gereken başta anlattığım gibi resim alanındaki itme değerlerini kaldırıp none yapman...

SEKSU

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Kardeş pc kullanıyosun belliki.. Tools lardaki çapayı seç sonra ctrl+t ye aynı anda bas. Picture bölümüne gir ve orayı none yap. sonrada istediğin yere resmi getirebilirsin yada yazıyı!

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
söylede olur sanki 1/2 nin 1 ini ayrı bi alan aç onun içine koy sonra tam hizasına getir
(tabi bunu bütün islemler bittikten sonra yaparsın çünkü hamle yapman gerektiğinde baska yerde kalabilir yada birbirine kitlersen sorun olmaz sanırım....)

mustafateash

🌱Yeni Üye🌱
satır içine almam gerekiyor ama arkadaşlar satır içine alamıyorum

cemilonline

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.bilisimtasarim.com
İfadeyi İtem tool aracı ile seçtikten sonra sağ tuşu tıklayıp cut = kes ( yada ctrl + x ) dedikten sonra tekrar imleci aynı yere tıkladıktan sonra sağ tuşu tıklayıp paste = yapıştır ( yada ctrl + v ) dedikten sonra.

Tekrar İtem tool aracını seçip ifadeyi seçili hale getirin sonra ctrl + m tuşuna bas. Karşına çıkan pencerede box sekmesindeki Baseline Shift değerini -3,6 yapın. Normalde kesirli ifadelerde yaklaşık bu değeri kullanıyorum.

asdkd6.jpg

Ama eğer ifadede alt indis ve üst indis kullanıyorsanız veya kesirli ifade daha farklı ise -3,6 ifadesi ile yaklaşık aşağı ve yukarı bir değer deniyerek tutturabilirisiniz. Bir kaç denemede zaten yaklaşık olarak tutturursunuz.

Bu şekilde kullanmanın faydası ifadeniz akışkan olur diğer şekilde item menüsüne none dediğiniz zaman serbest olur ifade ve dizgi işi yapıyorsanız sorunun yerini değiştirken zorlanırsınız. Bu dediklerimi anca yayın dizgisi (öss v.b) yapmış kişi bilir.

cemilonline

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.bilisimtasarim.com
msn verirmisin diye bana soruyorsan üzgünüm veremem. Amaç paylaşısma bilgimi sadece seninle paylaşmıyorum senin sorduğun soruya cevap arayan herkese cevap vermiş oluyorum onun için bu sitenin amacıda bu sanıyorum. Sen burda sormaya devam et ben olmazsa bir başkası mutlaka cevap verir.