Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

QuarkXPress yazı alanında iç kenra boşluğu ayarlama

ulala

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.guneyege.net
item-modify-text'ten yada ctrl+m ile açılan ve yazı alanının içeri doğru bırakacağı boşluğu ayarlayan bölümde verilen ölçü pt cinsinden. bunu bir türlü cm yada mm'ye ayarlayamadım. bu nasıl yapılıyor, yada yapılabiliyormu?

Benzer konular

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Kullandığınız Quark'ın hangi versiyonu ve dili ne?

ulala

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.guneyege.net
pardon, version 8, türkçe (program ingilizce tabii),
Bu arada prefences'ten tüm ölçü ayarları mm'ye göre ayarlı

child_play

♾️Grafik Gurusu♾️
Sayfa penceresindeki cetvele (üstteki cetvel) sağ click yapıp "Measurements" > CM ya da MM yapmayı deneyin. Aynısını diğer cetvele de (yandaki cetvel) uygulayın. Bu işlemlerden sonra otomatik olarak düzelmesi gerekiyor.

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
item-modify-text'ten yada ctrl+m ile açılan ve yazı alanının içeri doğru bırakacağı boşluğu ayarlayan bölümde verilen ölçü pt cinsinden. bunu bir türlü cm yada mm'ye ayarlayamadım. bu nasıl yapılıyor, yada yapılabiliyormu?

oraya gel vermek istediğin ölçüyü yaz mesela 10 pt yazacağın zaman 10 mm yazarsan 1 milim 10 cm yazarsan 10 cm boşluk verir.. ayarlardan yapamıyorsun ama dediğim şekilde yapabilirsin bir santim vermek istiyorsan her taraftar oraya 1 cm yazarsan 1 santim boşluk verir

ins anlatabilmişimdir :)

yani oraya yazmak isteğin ölçünün kısaltılmışını da yazacaksın :)
kolay gelsin

ulala

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.guneyege.net
Sayfa penceresindeki cetvele (üstteki cetvel) sağ click yapıp "Measurements" > CM ya da MM yapmayı deneyin. Aynısını diğer cetvele de (yandaki cetvel) uygulayın. Bu işlemlerden sonra otomatik olarak düzelmesi gerekiyor.

Measurements'deki ayarlar mm. Prefences'teki tüm ayarlarda mm. ama yazı boşluğunda pt. ekteki şekilde görüldüğü gibi.

ulala

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.guneyege.net
oraya gel vermek istediğin ölçüyü yaz mesela 10 pt yazacağın zaman 10 mm yazarsan 1 milim 10 cm yazarsan 10 cm boşluk verir.. ayarlardan yapamıyorsun ama dediğim şekilde yapabilirsin bir santim vermek istiyorsan her taraftar oraya 1 cm yazarsan 1 santim boşluk verir

ins anlatabilmişimdir :)

yani oraya yazmak isteğin ölçünün kısaltılmışını da yazacaksın :)
kolay gelsin

O şekilde oluyor. Ancak bazen tek tek her kenara ayrı ölçü vermek gerekiyor, buda zaman kaybı...