Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Reklam Türü

mailadresilazim

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba Benim yeni bir Reklam türü fikrim var
bir çok firmaya hitab edecek bir tür diyeceksinizki zaten reklamın amacı bu
neyse fazla uzatmadan konuya girmek istiyorum ben bu fikri sizce
patentini almalımıyım yani benden başka birisi bu sistemi kullanmasın diye
yardımcı olursanız sevinirim

émmst

👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle bu reklamın gerçekten önce siz tarafından keşfedildiğinden emin olmalısınız.
Tabii bunu öğrenmek içinde patent'e başvurmanız gerekiyor.

mcleane

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.cinema4fx.com
kimse herhangi bir reklam türünü gerçekleştirirken kimseye telif ödemiyor hocam, ama bi tek sen yapabiliyorsan parayı kırdın demektir kolay gelsin

delikarga

🌟Usta Tasarımcı🌟
o kadar çok şeyin patenti alınıyor ki umarım senin düşüncenin önceden patenti alınmamıştır. ayrıca patent alınırken istenilen belirli özellikler var. bu bağlamda alınacak patente göre uluslararası koşullara uygunlukta aranabiliyor.

bu benim ve telif hakları bana ait diyebileceğin şey, ürün, fikir, uygulama, obje vs... özgün olmalı. benzeri veya örneği var ise üretim ve uygulama tekniklerindeki tüm farklılıkları anlatman gerekiyor. izmir'de bir firma zamanında not defterinin patentini aldı ve iyi paralar kazandı. not defteri yine satılıyor ve üretiliyordu, ancak patentini aldıkları not defteri sayfa, mizanpaj, renk, içerik gibi konularda özgündü. iyi çalışmalar.

vtorcu

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yorum yapabileceğimiz veri, yeni bir "reklam türü". Bu konuda patent konusu çok zor görünüyor. Basit bir örnek vereyim, 16 yıllık profesyonel reklamcıyım. Daha önce alışılmışın dışında pek çok reklam mecrasına imza attım ve şimdi de Türkiye'de meraklısı olmama rağmen teknik anlamda hiçbir örneğine rastlamadığım bir yayın çıkarıyorum. Basın savcılığına gazete olarak başvurumu yapmıştım. Ancak çıkardığım yayın teknik olarak gazete ve dergi değil. Yine de patent almamı sağlayacak yeterlilikte özgün bir çalışma değil. Konu "reklam türü" olunca patent alabilmeniz için teknik bir icat yapmış olmanız gerektiği kanaatindeyim. Bahsettiğiniz "tür" olması hasebiyle patent başvurunuzun hayali kalacağını ve bu nedenle onaylanmayacağını düşünüyorum. Siz yine de uzman bir patent bürosuna veya Türkiye Patent Enstitüsü'ne fikrinizi izah edip müsbet, menfi net ve sağlıklı bilgi alabilirsiniz.