Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Resim fontlu yazıya gradient verme...

programmer61

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar,

Bir resim ve İstanbul yazısı var. İstanbul yazısının arkasına resimi gömüyorum, renkli değilde resim çıkmış oluyor yazının görünüşünde...

Ben buna Gradient vermek istediğimde bir kopya oluşturuyorum, sonra onun yarım bir parçası yerde gölge olacak şekilde gradient vermeye çalışıyorum fakat ne yazıkki başaramıyorum.

Denediğim yol şudurki,

kopya olan yazının üzerine bir kare çizim yapıyorum ve yazı altta, kare üstte kalacak yani yazı gözükmeyecek şekilde üst üste veriyorum... Burda kareye gradient veriyorum üstteki kare gradient rengini istediğim gibi alıyor. Daha sonra ise ikisini birden seçip Transparency sekmesinden Make Opacity Mask'a tıklıyorum... Ama istediğim yazı artı resimli İstanbul yazıma gradient veremiyorum... Yani maksat kopyasını oluşturduğum yazıya bir gradient, renk geçişi, arka plan beyaz olduğundan dolayı görünmezlikten görünürlüğe gitmesini istiyorum. İnşallah anlatabilmişimdir, teşekkürler...

grafikvincent

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.almagrafik.com
Program nedir? photoshop ise eğer kopyasını oluşturduğun yazının altta kalanını beyaz yapmana gerek yok.. fill değerini 0 yap olur..