Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Resim renklendirme

elzem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
siyah7du7ce5.jpg

siyah7du72uz0.jpg

Benzer konular

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
resim renklendirmedeki mantığın buysa yanlış yoldasın arkadaşım ;)

yeşim (")

🌟Usta Tasarımcı🌟
biraz fazla kırmızı olmuş sanırım...(",)

elzem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bak arkadaşım,
bana göre bu site bir okul ve burdaki kimse de mükemmel değil.
insanlar buraya birşeyler ekliyorsa saçma sapan insanların yine kendileri gibi saçma
sapan yorumlarını okumak istemiyor.Beğenirsin veya beğenmezsin.Ama yoruma çok
iyi, çok kötü veya saçma ifadeler yazılmaz. tipografide nerede hata yapılmış renkler
nerede yanlış kullanılmış veya dekupede nasıl hata var bunlar yazılmalı.saçma
sapan yorumlar yazarak insanın canını sıkmayın unutmayın ki yazmak zorunda değilsiniz...

creedwar

Kreatif Stratejist
👑Efsanevi Grafiker👑
Sakin ol arkadaşım..Grayscala olan bir iş bu şelikde renklendirilmiyo..grayscaladan ver cmyk, bas levelde renkleri olmuyor..Renk ayrımı üzerine biraz daha araştırma yapmanı ve yanlış yoldasın kelimesini daha derinden düşünmeni rica ederim..
İşine gelinde kesinlikle renklendirmeyle alakası yok..Çocuk +50 derecede güneş altında bekletilmiş gibi .. yani ya senin ekranın rezulasyon ayarlarında problem var yada hepimiz kırmızı görüyoruz..
kolay gelsin..

coolexa

🌱Yeni Üye🌱
Elzem gördüğüm kadarıyla resmi renklendirirken fondan ayırıp fon üzerinde ve ayrıca figür üzerinde çalışmışsın...fon yeşil ve resmin geneli kırmızı, daha iyi bir çalışma ortaya çıkarabilmek adına daha fazla parça seçmeni ve üzerlerinde ayrı ayrı çalışmanı tavsiye ederim...örneğin figürün tenini ayrı saçını ayrı göz akını ayrı göz bebeğini ayrı ayrı seçerek çalışman daha gerekli yerlere gerekli renk ve ışık gölge uygulamalarını yapman daha sağlıklı sonuçlar almanı sağlayacaktır...fonda da ışık ve gölde farklılıklarına dikkat et...ışığın belli bir açıdan geleceğini düşünürsek fonda ve figürde farklı ışık ve gölde bölgeleri oluşacaktır...bunlara da biraz özen gösterdiğinde ortaya çok daha iyi çalışmalar çıkaracağını düşünüyorum...bu işte ayrıntılar çok önemli, sonucu sen de göreceksin...iyi çalışmalar...

aiDesign

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
500px.com
doğrusu yol nasıl peki ? detaylı açıklar mısın ?

arkadaşım resim renklendirmek demek tek bir renk tonunda siyah beyaz resmi renkli göstermek anlamını taşımaz.. resmi renklendirmiş olabilmen için o resmin doğal halindeki renkleri yakalayabilmiş olman gerekir. resimdeki tüm parçaları ( ten, saç, kaş, göz, elbise, pantolon vs...) teker teker seçmen, gerekli menü ve araçları kullanarak özenle renklendirmen gerekir...
daha detaylı öğrenmek istiyorsan nette bu konu ile ilgili bir çok uygulamalı ders bulabilirsin...

elzem

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ukalalık yapmış gibi olmasın ama bu benim ilk zamanlarda yapmış olduğum yarım kalan bi renklendirme çalışmamdı. bu tarz bişi yapabilirsin. ii çalışmalar...(",)

https://img247.imageshack.us/my.php?image=yeimok5.jpg

estağrurullah yeni fikirlere ihtiyacım var, resminizin devamı gelirse canlı bir çalışma olacak bunu örnek alacağım.

Sakin ol arkadaşım..Grayscala olan bir iş bu şelikde renklendirilmiyo..grayscaladan ver cmyk, bas levelde renkleri olmuyor..Renk ayrımı üzerine biraz daha araştırma yapmanı ve yanlış yoldasın kelimesini daha derinden düşünmeni rica ederim..
İşine gelinde kesinlikle renklendirmeyle alakası yok..Çocuk +50 derecede güneş altında bekletilmiş gibi .. yani ya senin ekranın rezulasyon ayarlarında problem var yada hepimiz kırmızı görüyoruz..
kolay gelsin..
evet aslında istediğim gibi yapamadım.adj>hu saturationdan yapmaya çalıştım anca bu renk oldu başka türlü bir yolu var mı bunun ?
Elzem gördüğüm kadarıyla resmi renklendirirken fondan ayırıp fon üzerinde ve ayrıca figür üzerinde çalışmışsın...fon yeşil ve resmin geneli kırmızı, daha iyi bir çalışma ortaya çıkarabilmek adına daha fazla parça seçmeni ve üzerlerinde ayrı ayrı çalışmanı tavsiye ederim...örneğin figürün tenini ayrı saçını ayrı göz akını ayrı göz bebeğini ayrı ayrı seçerek çalışman daha gerekli yerlere gerekli renk ve ışık gölge uygulamalarını yapman daha sağlıklı sonuçlar almanı sağlayacaktır...fonda da ışık ve gölde farklılıklarına dikkat et...ışığın belli bir açıdan geleceğini düşünürsek fonda ve figürde farklı ışık ve gölde bölgeleri oluşacaktır...bunlara da biraz özen gösterdiğinde ortaya çok daha iyi çalışmalar çıkaracağını düşünüyorum...bu işte ayrıntılar çok önemli, sonucu sen de göreceksin...iyi çalışmalar...
evet aynen dediğiniz gibi çalıştım
yapıcı eleştiriniz için teşekkürler, bunları dikkate alacağım.

arkadaşım resim renklendirmek demek tek bir renk tonunda siyah beyaz resmi renkli göstermek anlamını taşımaz.. resmi renklendirmiş olabilmen için o resmin doğal halindeki renkleri yakalayabilmiş olman gerekir. resimdeki tüm parçaları ( ten, saç, kaş, göz, elbise, pantolon vs...) teker teker seçmen, gerekli menü ve araçları kullanarak özenle renklendirmen gerekir...
daha detaylı öğrenmek istiyorsan nette bu konu ile ilgili bir çok uygulamalı ders bulabilirsin...
bu açıklamanı için benim sorumu beklemeseydiniz daha iyi olur,teşekkürler yine de.resmin orjinal renklerini bilmiyorum bu sebeple saçlarının kızıl olmasını seçtim.

BabyStopMe

🏅Acemi Tasarımcı🏅
resim renklendirmede giysileri kesip farklı renk yapmalisin aynı şekil deriler göz renkleri :)