Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Resolution Bilgi

BrkCnErnc

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Arkadaşlar :smile:

Photoshopta 50x70 boyutunda bir afiş çalışması yapacağım afiş baskıya gidecek fakat resolution değerini kaç olarak ayarlıyacağımı bilmiyorum..araştırma yaptım ama hiç birşey anlayamadım baskıda güzel görünmesi için 72 değeri yeterlimi yeterli değilse kaç yapmalıyım ? yardımcı olursanız sevinirim..şimdiden teşekkürler :smile:

dioxyd

🏅Acemi Tasarımcı🏅
50x70 afiş çalışacakmışsınız. baskıyı nerede ve hangi kağıda alacağınız önemli resolution değeri için. 72 daha ufak boyutta baskılarda iyi sonuç verir. ben genellikle afiş çalışacağımda şayet kağıt 50 cm ve üzeri ise 150 dpi veya içerisinde bulunacak görsele göre 200 dpi değere kadar çıkıyorum. tabi bilgisayarın kaldırdığı durumlarda 300 resolution değerini tek geçerim ;) ama başta da dediğim gibi baskı alınacak yere, makineye, kağıda ve içerdiği görsele göre değişir. deneme - yanılma ve tecrübe etme yöntemi en doğru yöntemdir diyebilirim. İyi çalışmalar.

BrkCnErnc

🌱Yeni Üye🌱
Baskı dijital olucak..yardımlarınız için teşekkürler :)

enreklam

🌱Yeni Üye🌱
değeri verdikten sonra ctrl+alt+0 yaparsan ekranda nasıl görüyorsan baskı öyle çıkar, kolay gelsin.

hamit_kurklu58

🌟Usta Tasarımcı🌟
Görseller afiş içinde büyük ise dijitalde 250dpı ve üzeri tavsiye ederim. yazı ağırlıklı ise pc konfigirasyonuna bağlı olarak 150dpı tavsiye ederim pc in iyi ise 300dpı çalışman en mantıklısı. kolay gele