Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Roland CX-24 - Bir türlü kesim yaptiramadim. Bi bakabilir misiniz?

doganza

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Plotter: Roland CAMM1 CX-24
Sistem Win XP SP2
Baglanti Portu: LPT1 (Eski yazici kablosu)
Driver: Roland´in sitesinden ver.2.70 (<--tiklayip indirebilirsiniz.)
Corel Draw vers: 12
-----------------------------------------------------

-Plotter Test tusu ile Test kesimi yapiyor (kare icinde daire)

-Ayrica Acarken "yukari" tusuna basili tutarak "Demo Cut" yaptirdim "CAMM1" logosunu cok düzgün, hatasiz bir sekilde kesiyor.

Yaptiklarimi en bastan anlatayim:

-Önce Driver´in icinden SETUP.exe dosyasini calistirdim, modeli (cx-24) ve LPT1´i secip OK dedim. Setup tamamlandi.

-Bilgisayari yeniden baslatip, kabloyu LPT1 portuna taktim.

-Baslat>Yazici ve Fax altindan Roland CX-24 yazici olarak görünüyor.

-Üzerine Sag tus>Yazici Ayarlarina girip Yatay´i sectim sonra da "Media Size Settings"ten ayarlari 584mm x 3000mm olarak degistirdim.

-Corel´de herhangi bir sey yazip, "Convert" yaptim, grafigin ic dolgusunu bosaltip, kenar kalinligini 0,001mm olarak ayarladim.

-Simdi, "Print Preview" yapip "Top Left Corner"i seciyorum.

-Bu arada Plotter acik vaziyette ve Folyo takili durumda.

-"Yazdir" dedigimde ekranin sag alt tarafinda yazici simgesi cikiyor ama üzerinde kirmizi bir ünlem isareti ile birlikte. Ve "Yazdirilamiyor" seklinde HATA aliyorum.:sweating:

Hep aynisi oluyor. Neyi yanlis yapiyorum?:worried:

Son düzenleme:

Benzer konular

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
Tüm yaptıkların doğru.sorunun kaynağı plottere data gitmiyor

doganza

🏅Acemi Tasarımcı🏅
@graficar, in yardimiyla sorunu hallettik. Bios´ta LPT1 Portu "disable"mis. Aktif hale getirdim ve sorun cözüldü.

-Tesekkürler

Son düzenleme:

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sorunun hal olması sizden çok bizi sevindirir.Amacımız Sitemize hizmet etmek meslektaşlarımıza yardımcı olmaktır.

shain87

🌱Yeni Üye🌱
s.a bizdede aynı makinadan var çalısmıyor su anda daha önce 98 uyumlu bi programla çalısıyormus suan xpde çalıstıramadık makinanın sadece pc bağlantı kablosu var sunada elimde dangıl yada herhangi bş programı yok doganza arkadasımızın yazdıklarını uyguladım bu sekilde hata veriyor kesim yapmıyor corelden yolluyorum ama baska bi program falanmı lazım acaba onu sorucaktım yardımcı olursanız sevinirim

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
dongleye filan gerek yok.yukarıda yazılanları tam uyguladıysan çalışması lazım.çalıştıramazsan özelden bana ulaş.çalıştıramayacağımız plotter yok.

yasin_29

🌱Yeni Üye🌱
bende corel drawX3 de kesiyorum benim makinamda roland CX-24 bir sıkıntı yok

estet11

🌱Yeni Üye🌱
bende de roland cx24 var. corel11 de kesim yapamıyorum. daha doğrusu kesim yapıyorum ama sayfa yatay iken yazıyı dikine kesiyor ve yarım bırakıyor. boydan devam etmiyor. nedeni nedir acaba

salihliler

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.group3art.com
Merhaba arkadaşlar benimde ploterim cx-24 bende aynı dertden muzdaribim daha önce kurabilmiştim ama bu gün format attım ve henüz kesim yapamadım. Format dan dolayı Bios'daki LPT1 portu kapanmış olabilirmi bir iki ayarıyla oynadım Bios'un ama bir netice alamadım.

altanreklam

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bu com1 roland cx 24 ün windws 7 driver ı varmı ben bulamadım bulan varsa paylaşırlarsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler

altanreklam

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar elimde bir iş var 15 m yüksekliğinde 5x3 kasnak çift taraflı 4 adet totem istiyolar buraya kadar herşey normal fakat bu totemler şehirler arası yol kenarlarına konacak.germe vinil olacak florasan aydınlatmalı olacak fakat elektrik alabileceğimiz bir yer olmadığı için güneş enerjisinden faydalanmak istiyolar fakat hemen hemen 18 florasan olsa her birinde güneş enerjisi bunları yakabilecek enerjiyi ürete bilirmi.
lütfen yardımcı olun irtibat için:
altanreklam@hotmail.com
02664120967
altan reklam burhaniye balıkesir

hasnote

🌱Yeni Üye🌱
slm roland GX-500 plotter kullanıyorum bir sorun oluştu pc den corel üzeri kesim gönderiyorum ama plotter gönderdiğim kesimi görmüyor plotterde test kesimini yapıyorum ok ploterin setup ışığı yanıyor nası setup yapabilirim pc plotteri görmüyor yardım lütfen

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
slm roland GX-500 plotter kullanıyorum bir sorun oluştu pc den corel üzeri kesim gönderiyorum ama plotter gönderdiğim kesimi görmüyor plotterde test kesimini yapıyorum ok ploterin setup ışığı yanıyor nası setup yapabilirim pc plotteri görmüyor yardım lütfen

corelden drekt kesim bölümünü oku.orada teferruatlıca nasıl kurulum yapılacağı açıkça yazılı .buraya yazmaya gerek görmedim.

tuana2108

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Kesim yaparken neden flexi kullanmıyorsunuz

xAhmetx

🌱Yeni Üye🌱
Graficar Abi benim Cx 24 ploter bi Türlü kesim yapmıyor Sana Nasıl ulasabilirm Msj Yazarmısın Bekliyorym acil!!!

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
Graficar Abi benim Cx 24 ploter bi Türlü kesim yapmıyor Sana Nasıl ulasabilirm Msj Yazarmısın Bekliyorym acil!!!

Forumda adres vermek yasak.adresimi ikinci el bölümünde bulabilirsin.Asıl sorunun nedir buraya yazarsan cevaplarım.Hem soruna yabancı olanlarda ögrenmiş olur.

xAhmetx

🌱Yeni Üye🌱
Ya Ben Roland ı Yazıcı olarak Tanıttım. Dediginiz Herseyi yaptm Fakat Yolladıgım Yazıyı almıyor ploter Sadece çizgileri atıyor. Neden Olabilir?

graficar

🌟Usta Tasarımcı🌟
Ya Ben Roland ı Yazıcı olarak Tanıttım. Dediginiz Herseyi yaptm Fakat Yolladıgım Yazıyı almıyor ploter Sadece çizgileri atıyor. Neden Olabilir?

Almıyor derken sayfayamı sığmıyor.Çizgileri atıyor sizce ne anlama geliyor.yazıcı olarak kurmak yetmiyor yazıcıya göndermeden öncede mutlaka hairline çizgi kalınlıgı vermen lazım.yinede gözden kaçan birşeyler vardır mutlaka.plotterin yazıcı olarak tanıtınca standart kesim ölçüsü 584mmX1600mm dir bu ölçüden daha büyükse gönderdiklerinin sayfadan taşanı kesmeyecektir. bu durumda plotterin yazıcılar kısmından new media takip ederek yeni daha uzun bir sayfa ölçüsü ver.derdini iyi açıklaki tam cevap alasın

zadegan

🌱Yeni Üye🌱
yukarıda yazılanların hepsini yaptım fakat bir türlü cx 24 ü çalıştıramadım.
sorun xp sp 3 işşlemciden olabilirmi veya ne yapabilirim.