Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

SEYAL Mezunları Logo Çalışması

frocktal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
85. Yıl Anadolu Lisesi Mezunları için hazırlanacak olan web sitesinin logo adayı. Henüz stabil bir şey yok. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

seyalmezunlarvi9.png

Kırmızı şerit muhtemelen üst alanda sayfa genişliğince uzanacak.

bbluee80

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Yazılardaki hizalamalara dikkat etmelisin. Lisenin ismi de çok ince. Okunma zorluğu olacaktır küçülünce. Logodaki düşünce güzel ama yazının şekli lise değil de ilköğretime hitap ediyor gibi. Daha dinamik olabilir. 8 ve 5 teki ince çizgilere anlam veremedim. Bir de 8 in uçlarındaki çıkıntılar da küçülünce yok olabilir. Logo üzerinde biraz çalışırsan daha iyi olacak.

frocktal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.
Yazıların hiçbirinde hizalama tasası yoktur. Eğer olsa bu kadar kötü hizalamayacağıma emin olabilirsiniz. Logo standart olacak, küçülme ya da büyüme olmayacaktır. Neye göre söylediniz bilmiyorum fakat ilköğretime yönelik bir unsur barındırdığını düşünmüyorum, süsten ve gösterişten son derece uzak. Sekiz ve beşteki çizikler ise binevi tebeşir izi niteliğinde.

bbluee80

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tebeşir izi gibi algılamadım ince çizgileri. Sayılar yamuk yumuk çizilmiş gibi geldi o yüzden lise için değil dedim. Ama fikir buysa biraz daha belli edebilirsin. Bilemiyorum ama ilk bakışta rahatsız edici bir şeyler var. Ayrıca sanırım bu tasarıma önem vermiyorsun. Yoksa her işte hizalama kaygısı olmalıdır.

frocktal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Haklısınız, ilk bakışta tebeşir izi gibi algılanamıyor fakat bunlar yorumun ürünü sadece. Her ne kadar ilk bakışta tebeşir izi olarak algılanılmadığı gibi herhangi bir yamukluk veya çocukluk algılanıldığını da düşünmüyorum. Sonuç itibariyle ince düşünürsek hitap edilen kesim heyecan dolu 17-18 yaş. Gereğinden fazla büyütülmemeli. Hizalama konusunu da öyle sanıyorum anlatamadım; hizalama kasıtlı olarak böyle uygun görülmüştür diyeyim. Değerli yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim.

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Slm. Öncelikle iyi çalışmalar dilerim. Anlattığına göre logo gayet amacına uygun olmuş. Lisenin adı ve tebeşir izleri konusunda "bbluee80"e katılıyorum. Benim küçük bi önerim olucak. "Tebeşir izi" lafı geçince aklıma logoyu yeşil ya da kara tahta üzerine tebeşirle yazılmış bi şekilde yeniden düzenleme fikri geldi. Bu durumda fontları ve renkleri de değiştirmen gerekicek tabi. Başka bi deyişle logoyu baştan yapıcaksın :) Ama bu sadece bi öneri. Önemli olan senin görüşün. Başarılar :)

MiRaY GÜÇLÜ

👑Efsanevi Grafiker👑
arkadaşım 8 sayısı hiç ama hiç anlaşılır degil espiri katmak istemişsin anladıgım kadarıyla ama bence olmamışş.Çalışmaya birazdaha özenilebilir başarılarr...

frocktal

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Slm. Öncelikle iyi çalışmalar dilerim. Anlattığına göre logo gayet amacına uygun olmuş. Lisenin adı ve tebeşir izleri konusunda "bbluee80"e katılıyorum. Benim küçük bi önerim olucak. "Tebeşir izi" lafı geçince aklıma logoyu yeşil ya da kara tahta üzerine tebeşirle yazılmış bi şekilde yeniden düzenleme fikri geldi. Bu durumda fontları ve renkleri de değiştirmen gerekicek tabi. Başka bi deyişle logoyu baştan yapıcaksın :) Ama bu sadece bi öneri. Önemli olan senin görüşün. Başarılar :)

Teşekkür ederim selmanist. Fakat okulun renkleri bu. Okulun adı ise geri planda, bir nevi slogan niteliğinde orada daha ne kadar büyütülüp işin içine katılabilir ki. İlerleyen zamanlarda yuvarlak hatlı kombinasyonlar da deneyeceğim. Bir yerlere gelinmesi için ilk çalışmaydı.

selmanist

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Teşekkür ederim selmanist. Fakat okulun renkleri bu. Okulun adı ise geri planda, bir nevi slogan niteliğinde orada daha ne kadar büyütülüp işin içine katılabilir ki. İlerleyen zamanlarda yuvarlak hatlı kombinasyonlar da deneyeceğim. Bir yerlere gelinmesi için ilk çalışmaydı.

Okulun renkleriyse bence de bunları kullanmak mantıklı. Lisenin adına gelince benim eleştirim okunabilirlik konusundaydı aslında. Farklı fontlar kullanarak da okunabilirlik problemini ortadan kaldırabilirsin diye düşünüyorum. Başarılar :smile:

vestanbul

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.vestanweb.com
85in renk tonları iyi. ama font çok dağınık duruyor. Şahsen logoda fontun sadeliği önemlidir derim ben...