Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

şifre

nyonin

🌱Yeni Üye🌱
konuyu nereye açacağımı bilemedim fakat bilgisayarla ilgili bir sorunum var. Bilgisayarımı açtığımda bir şifre istedi fakat şifre kullanmıyordum ''ok'' e bastıgımda masaustunde hiçbirsey çıkmıyor, mauseum calışmıyor sadece masaustu arkapılanım kalmıs. hiçbirsey yapamıyorum. acıl yardım edersenz çok sevinirim

Benzer konular

UkeLa_ChoCuK

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.facebook.com
Başka birisinin bilgisayarını kullanıyor olma ihtimali varmı ?
Eğer öyle ise yeni kullanıcı oluşturmuş olabilir...

Diğer bir olasılık ise virüsler...
Bilgisayarın işletim sistemine verdiği zarar ile bu tür olaylara sebebiyet verebiliyor,
Şifre istiyor ancak sen şifre yazmadan enter a bastıgında masaüstünü görüyor ancak işlem yapamıyorsan büyük ihtimalle sıkıntı virüstür...

Sana Önerim ;

Bilgisayar açılırken f8 e basmaya başla, bi ekran gelecek ordan "güvenli kipte oturum aç" diye bir seçenek olması lazım, o şekilde oturum aç ve gelen kullanıcı listelerinden "administrator" olarak oturum aç.

Sırayla : Başlat > Donatılar > Sistem Araçları > Sistem Geri Yükleme
Seçeneklerini uygula ve sistemi geçmişte bilgisayarın düzgün çalıştığı bir zamana geri yükle, Bi ihtimal sorunu halledecektir.

Diğer bir ihtimal ise yine güvenli kipte administratör olarak denetim masasında kullanıcı hesaplarına bak ve orda sana yabancı gelen ve kullanmadığın bir kullanıcı ismi varsa sil...

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

Saygılar...

ZxxxE

👑Efsanevi Grafiker👑
Ukela gayet güzel açıklamış. Küçük bir ekleme eğer bir şifre koydunuz ve unuttunuzsa güvenli modda başlattıktan sonra denetim masası/kullanıcı hesapları/unutulan parolayı önle (yada parolayı kaldır olabilir) seçin şifre sormayacak ve tekrar başlattığınızda normal olarak açılacaktır ... (Parola var ve unuttuysanız)