Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

siz olsanız nasıl bir yol izlersiniz

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba arkadaşlar. şekildeki deseni çizeceğim fakat çok karışık bir çizim. bunu çabuk çizmenin bir yolu var mı. tek tek çizmenin dışında ne yapılabilir.yardımlarınızı
bekliyorum.herkese iyi çalışmalar.
desenxf9.png

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
freehand programında bunun otomatık cızım modları var dıye bılıyorum ama bı bakın ıstersenız

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
freehand programında bunun otomatık cızım modları var dıye bılıyorum ama bı bakın ıstersenız

cevabın için sağol arkadaşım.fakat ben corel kullanıyorum. ama eğer frehandde kolay yolu varsa onda da bakarım ama zahmet olmasa biraz daha açıklasan.iyi çalışmalar.

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
blend tool ile biraz uğraşıp yapmaya çalıştım fakat istediğim gibi olmuyor. farklı öneriler yapılsaydı sevinirdim.iyi çalışmalar.

josef29

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.bayrakci.com
bitane makroda var sanırım ama p.tesi 27-10-08 de söleirm ne makrosu oldugunu ordan yaparsın sanırım

arap2000

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.grafikevi.org
eğer resim kaliteliyse corelde quick trace yöntemini deneyin resmi çizim haline getirin ama netlik konusunda bişey soleyemem.

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
hayir, bu işlem Corel Drawda yapılmış....

ilk önce her hangi bir obje çiziyoruz, ben oval çizdım

1copynk3.jpg

Blend Tool ile bu iki objelerden geçiş yaptım

Not: kirmizi alandaki seçenek istediğiniz rakamları yazabilirsiniz

2copyhi2.jpg

Daha sonra her hangi çizim araci ile serbest bir Path yolu çizdım

3copywd2.jpg

Blendeverdiğimiz objelere tekrar seçiyorum. resimdeki gösteren seçenek tıklıyorum (Path Properties)

4copyag5.jpg

New Path dediğim zaman ok eşareti çıkıcak, bu eşaretli ile daha önce çizdiğimiz Path yolu üzerine tıklıyoruz

5copytj0.jpg

serbest çizilmiş Path Strok rengi None dememiz lazım

6copywl3.jpg

7copyfp0.jpg

Not: eğer ayarlarla değişik bir ayarlar yaparsınız daha enteresan daha iyi sonuç alabilirsiniz

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
kasta095 arkadaş bende bunun blend tool ile çizildiğini düşünüyorum fakat istenilen gibi olmuyor. seninki biraz benzemiş olsada o da istenildiği gibi değil. iyi çalışmalar.

Bugaloo

🌱Yeni Üye🌱
aslında bu kadar kasmanıza gerek yok.. Adobe streamline da kolayca çizdirebilirsiniz sadece yapmanız gereken resmi programa çagır sadece 1 tık o kadar...

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
aslında bu kadar kasmanıza gerek yok.. Adobe streamline da kolayca çizdirebilirsiniz sadece yapmanız gereken resmi programa çagır sadece 1 tık o kadar...

adobenin birçok programını duymuştum fakat streamline nı yeni duydum. hangi versiyonu nu öneriyorsunuz. iyi çalışmalar.

Bugaloo

🌱Yeni Üye🌱
Bu işlem için şu yada bu versiyon diyemem hepsi bu işlemi yapar tabiki son versiyonlar iyidir eksiklikleri giderir uyum sorunu kalmaz.. mac lerde 4.0 da kaldım pc ler için daha üst versiyonları mutlaka vardır..

kasta095

👑Efsanevi Grafiker👑
kasta095 arkadaş bende bunun blend tool ile çizildiğini düşünüyorum fakat istenilen gibi olmuyor. seninki biraz benzemiş olsada o da istenildiği gibi değil. iyi çalışmalar.

bu paylaşım yaptığım zaman amacım Blend her hangi Path üzerine atabilirsiniz...

ille de benim gösterdiğim Path kullanması zorunda değilsiniz...

yaşlıkurt1

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşım blend' le uğraşınca olur. ancak bu resim bir bütünün parçası sanırım
birşeyler yapmaya çalıştım. ama dedğim gibi bir bütünün parçası olduğu için arkadaki dalgaları çıkartamıyorum. onların başlangıç bitiş noktası vektörel olarak herhangibir yerde olabilir bir fikir vermesi açısından çalışmamın resmini de koydum kolay gelsin
denemeol5.jpg

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
StreamLine mı kaldı artık :) StreamLine Trace özellikleri Adobe illustrator'un içine entegre edildi. CorelDRAW'da da Trace özelliği en eski sürümlerinden beri var. Trace ile bu şekil çizilebilir fakat birebir kalitede olmaz. Trace için Stanford üniversitesinde geliştirilen, önce online olarak uygulamaya açılan ve şimdi de masaüstü sürümü yayınlanan VectorMagic denenebilir.

Bugaloo

🌱Yeni Üye🌱
CS ü denemedim fakat CS2 de Streamline nın özelliklerine benzer bir özellik göremedim. Streamline'nın kullanımı kolay ve çok hızlı ayrıca renkli fotolarıda vektörel olarak çizdirebileceginiz bir program.. tabiki tercih meselesi isteyen kısa yoldan isteyen uzun yoldan deneyebilir zamanınız çoksa...

cumali12

🌟Usta Tasarımcı🌟
StreamLine mı kaldı artık :) StreamLine Trace özellikleri Adobe illustrator'un içine entegre edildi. CorelDRAW'da da Trace özelliği en eski sürümlerinden beri var. Trace ile bu şekil çizilebilir fakat birebir kalitede olmaz. Trace için Stanford üniversitesinde geliştirilen, önce online olarak uygulamaya açılan ve şimdi de masaüstü sürümü yayınlanan VectorMagic denenebilir.

vektör magic paralı hale gelmiş sanki yanlış mı biliyorum.iyi çalışmalar.

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
CS ü denemedim fakat CS2 de Streamline nın özelliklerine benzer bir özellik göremedim. Streamline'nın kullanımı kolay ve çok hızlı ayrıca renkli fotolarıda vektörel olarak çizdirebileceginiz bir program.. tabiki tercih meselesi isteyen kısa yoldan isteyen uzun yoldan deneyebilir zamanınız çoksa...
Live Trace CS2 ile geldi. AI çalışma sayfanıza bir bitmap import ederseniz ve bu bitmapi seçerseniz Control Bar'da (üstteki nesneye yönelik özelliklerin gösterildiği çubuk) Live Trace seçeneğini göreceksiniz. Kendi presetlerini kullanarak ya da Custom ile kendi özel ayarlarınızı yaparak saniyeler içinde bitmapi vektöre çevirebilirsiniz. StreamLine uzun yıllardır geliştirilmediği için bu çekilde yorumladım, yanlış anlaşılmasın...

Mesaj Corel bölümünde olduğu için CorelDRAW'da da Trace özelliğinin çok eski sürümlerinden beri olduğunu da hatırlatmadan geçmeyeyim.

cumali12' Alıntı:
vektör magic paralı hale gelmiş sanki yanlış mı biliyorum.iyi çalışmalar.
Vector Magic online olarak da paralıydı aslında. Sadece ilk yayınlandığında (belki beta aşamasıdır) online olarak ücretsiz kullanılabiliyordu, tabii çok uzun sürmedi. Masaüstü sürümleri (MacOS ve Windows için mevcut) fiyatı da aslında az değil, fakat kullandıkları algoritma işleve yeni bir boyut kazandırdı. Daha düzgün köşeler, daha düzgün çizimler yapılabiliyor.

Konuyu daha fazla dağıtmadan söyleyeyim; bu iş için blend tool en mantıklısı, yine söylüyorum, Oberon SecuriDesign da denenebilir fakat bu da ücretli.