Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

sizce ne kadar doğru?

ataaa

🌟Usta Tasarımcı🌟
merhaba arkadaşlar...

hepimiz sıkı net takipçisiz.özeliikle paylaşım sayfalarında yayınlanan video ve görsellere aşikarız.

diyeceğim şu; özel bir kanalın kadın programında çıkan bir kadın derdini sunucuya anlatırken deyim yerindeyse motor gibi konusuyor..

birkaç gün sonra yukarda bahsi geçen paylaşım sitelerinde kadının konusmaları bır rap alt yapısı ıle bırlestırılerek video halıne getirilmiş ve gerçekten komik bir iş olmuş...

buraya kadar herşey alışagelmiş şekilde dewam ediyor...ama bundan yanlızca 2hafta sonra önemli bir oto markasının ticari kampanyasında kadının kullandıgı replikler köylü bir adamın köy kahvesınde arkadaslarına derdini anlatması sırasında aynen kullanılıyor ''al dedi git dedi ben çekemem ne yaparsan yap git dedi''gibi aynı hızla söylenıyor.

sıze sorum su olacak; bir reklam sırketınınkı buyuk bır sırket oldugu aşikar; boyle bır reklam projesını ortaya koyması ne kadar dogru?

sızce bu calma mıdır yoksa esınlen memidir?

benım dusuncem bu bir araklamacılıktan baska bır sey değil

dun aksam okan bayulgende bu konu uzerınde durdu sizinle paylasmak fikrinizi almak istedim sonucta bizimle kesisen bir konu bu...

Son düzenleme:

Benzer konular

larana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Kesinlikle katılmıyorum size.
Öncelikle ortada kurgulanmış bir durum olduğunu sanmıyorum. Kadının bu konuşma tarzı onun aldığı eğitimle orantılı. Daha doğrusu eğitimsizliği ile. Televizyonunda bulunmanın verdiği heyecanla Guinness'e girecek kadar "dedi" dedi. Yani kadın, bir arkadaşına anlatsaydı bu hikayesini bu kadar çok "dedi" demezdi. Zıpır dj.lerden biri de bu durumu farketmiş ve çok hoş bi sound hazırlamış. Hep beraber güldük.
Reklamını izlediğimiz markada herhalde bir arayış içerisindeydi, dj.in hazırladığı bu parçada tutunca reklam ajansı kullanmıştır diye düşünüyorum. Ben de ajansın yerinde olsam bende kullanırdım. Çok zekice olmuş. Her izlediğimde reklamı gülüyorum.

Nur

👑Efsanevi Grafiker👑
İnsanların acılarıyla para kazanılmamalı. İnsanları cahil, kültürlü diye sınıflandırmamalı. Edinilen bilgiler çoğu zaman insanları "iyi bireyler" haline getirmiyor, aksine kendini beğenmişliğin doruğuna taşıyor..
Yıllar evvel İsviçre Adliswill Sekundar Schule de, ben daha bir çocukken, diğer öğrencilerin sınıfın en tombul öğrencisiyle acımasızca dalga geçmelerine çok şaşırırdım ve zoruma giderdi.. Çünkü Türkiye'de ilkokulumda bu kadar acımasız şakalara şahit olmamıştım. Ve şükrederdim, benim ülkemde bu kadar acımasız insanlar yok diye.
Yıl 2010. Çaresiz insanların acıları Tv programlarına reinting malzemesi oldu, yetmediği gibi halimize aşina olup, üzerine espriler, mixler, reklamlar yapıyoruz.Artık çocukluğumuz da masumiyetini yitirdi... bence çok yazık...

parantez

♾️Grafik Gurusu♾️
İnsanların acılarıyla para kazanılmamalı. İnsanları cahil, kültürlü diye sınıflandırmamalı. Edinilen bilgiler çoğu zaman insanları "iyi bireyler" haline getirmiyor, aksine kendini beğenmişliğin doruğuna taşıyor..
Yıllar evvel İsviçre Adliswill Sekundar Schule de, ben daha bir çocukken, diğer öğrencilerin sınıfın en tombul öğrencisiyle acımasızca dalga geçmelerine çok şaşırırdım ve zoruma giderdi.. Çünkü Türkiye'de ilkokulumda bu kadar acımasız şakalara şahit olmamıştım. Ve şükrederdim, benim ülkemde bu kadar acımasız insanlar yok diye.
Yıl 2010. Çaresiz insanların acıları Tv programlarına reinting malzemesi oldu, yetmediği gibi halimize aşina olup, üzerine espriler, mixler, reklamlar yapıyoruz.Artık çocukluğumuz da masumiyetini yitirdi... bence çok yazık...

güzel bir anlatım, güzel bir bakış açısı. aynen katılıyorum..:smile::tongueout:

ataaa

🌟Usta Tasarımcı🌟
ben nur a katılıken reklamcının yaptıgının araklama oldugu fıkrındeyım hala...

reklamcının işi araklamak değil farklı bir açı getırmek kadının acısının uzerınden prim yapıyor bence etik de değil...

larana

🏆Pro Tasarımcı🏆
Yahu ne alaka? Kadının acısıyla falan dalga geçildiği yok. Kadının konuşma tarzı ile ilgili bir mevzu bu. Son cümleniz çok acımasız olmuş:)Herşeyi dramatize etmeyin bu kadar.

kerrigan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Reklamverenler doğaya, insanlara, bulundukları ülkeye ne kadar saygılı olduklarını göstermek için milyonlarca dolarlarını sosyal sorumluluk kampanyalarına harcıyorlar. Reklamın etik dışı olması bir yana reklamveren açısından tehlikeli de bir şey. Keşke daha yaratıcı bir ajans ile çalışsalarmış. Yanlız ortada bir çalma, esinlenme vb. sorunu olduğunu düşünmüyorum. Reklam popüler kültür ürünlerinden beslenir.

raziyee

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sevgili Nur kesinlikle haklısınız bu tv programları artık zıvanadan çıktı insanlarla dalga geçildiği yetmiyormuş gibi bizim milletimiz sırf kavga gürültü oluyo eğlenceli oluyo diye açıp izleme gereği duyuyorlar bazıları da işini iyi bildiğinden ve kurnaz geçindiğinden bunu kullanıyorlar... Y A Z I K

ataaa

🌟Usta Tasarımcı🌟
bence hangı reklam sırketı ıse tamamen araklamıstır....bır kadın programından gecen herhangı bır konusma olsayıd ozaman gunumuz medyasından beslenmıs derdık once bu farkı anlamak lazım...

burda ise kadının söyledikleri birebir alınıyor ''slogan''halınde getırılıyor yapmayın allah askına sagdan soldan lafı tum esprı seklıyle alıp kullanmak neyın reklamcılıgı..bız saatlerce toplanıp slogan yazmanın pesındeyız...

forumda sloganla alakalı hos bır topic var özgün olmalı tekrar olmamalı falan die.reklamcı adamın ısı o sloganı reklamın fıkrını yaratmak..belkide bızde calma hala esınlenme olarak algılandıgından size oyle geliyor...

bır arkadasımızda duygu somurusu ıle ne alakası var dıe yazmıs ona da cok sasırdım..ama sızde haklısınız her gun ınsanlar sızlerın bızlerın karsısına cıkarlıp kullanılıyor reytıng ıcın bu yuzden ınsanların basına glenlerden cok konusmlarına vs. takılıyoruz. o kadının yerınde sen olsan bı sabah kalksan reklamı gorsen ne dusunursun? ne hıssedersın? a ıyıymıs ya meshur olduk mu dersın? ya da su ınsanların yaptıgına bak benım konusmamla dalga gecerek napmıs? bıraz empatık yaklasmak lazım.

bız reklamcılar tasarımcılar bu tıp konulara dıkkat etmezsek her seyden nemalanmaya kalkarsak yarın ır gunde senın benım acıma saygı gostermeyen gencler yetıstırırız

televızyon ne gosterıyorsa dogru degıl.bence bu reklamın bır ılk olarak yasaklanması lazım.cunku reklam kısılık haklarına saldırıyor dolaylı yoldan kullanıyor.walla benım elemanım o fıkırle gelse baya bır fırca yerdi...

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
.....
televızyon ne gosterıyorsa dogru degıl.bence bu reklamın bır ılk olarak yasaklanması lazım.cunku reklam kısılık haklarına saldırıyor dolaylı yoldan kullanıyor.walla benım elemanım o fıkırle gelse baya bır fırca yerdi...

(Susayınca) "Peki biz neden ayran içmiyoruz?" diyen çizgi ineğe, diğer çizgi inek cevap veriyordu: "Çünkü biz İNEĞİZ!"

Ben de susayınca ayran değil, su içiyorum.. Ya siz?

Peki bu reklâm hakkında davacı olmayı düşünür müsünüz?

ataaa

🌟Usta Tasarımcı🌟
konuları degerlendırmek ınsanların kendı caplarıyla dogru orantılı sen ilk önce çizgi dünya ile real dünyayı bir ayırt et olmazmı? ama emin ol etrafımda konusan bir inek görürsem bende ayran ıcerım artık sadece senın gıbı su değil..

yorum yazmak ıcın yorum yazmayın 3kere dusnun 1kere yazın...

skyfox

👑Efsanevi Grafiker👑
konuları degerlendırmek ınsanların kendı caplarıyla dogru orantılı sen ilk önce çizgi dünya ile real dünyayı bir ayırt et olmazmı? ama emin ol etrafımda konusan bir inek görürsem bende ayran ıcerım artık sadece senın gıbı su değil..

yorum yazmak ıcın yorum yazmayın 3kere dusnun 1kere yazın...
Bu nasıl bir cevaptır böyle?

Hangi çizgi dünya? Burada çizgi dünyadan bahseden yok.. Söz konusu olan, Sütaş'ın REKLAMI.. Açtığınız konu da reklamla ilgili değil mi? İlk mesajınızda da, son mesajınızda da reklam şirketlerine 'giydiren' siz değil misiniz? Yoksa 'real dünya' derken anlayamadığım kendinize has bir dünyanız mı var?

Sen'li ben'li yazdığınıza göre şunu diyebilirim sanırım:
Kusura bakmayın. İnek lâfına karşı hassasiyetiniz olduğunu bilmiyordum. Bilseydim, girmezdim konuya.

Ve son olarak.

Son cümlenizi aynen iade ediyorum. Ama üç kere değil; anlayıncaya kadar düşünüp, öyle yazın!.