Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Sizlerin grafik işine ne zaman ve nasıl başladığınızı merak etmekteyim.

Berkay Vuran

🌱Yeni Üye🌱
Merhabalar.
Ben Ankara'da ikamet eden 16 yaşında bir öğrenciyim. Grafiker olmak istiyorum. Yeteneğim olduğu kanısındayım. Sizlerin grafik işine ne zaman ve nasıl başladığınızı merak etmekteyim. İlk olarak nasıl çalışmalar üstlendiniz? Ve bana neler önerirsiniz.
Çok teşekkürler iyi forumlar.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
"Kardeşimiz" Lütfen forum kurallarına riayet ediniz:

Kurallara Aykırı Başlık:

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır.

Not: Başlığınız bu seferlik tarafımca düzeltilmiştir.

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Peki sende bu yeteğin olduğuna dair ne gibi durumlar saptadın? Bu konuda yetenekli olduğunu neye istinaden ifade ediyorsun?

Berkay Vuran

🌱Yeni Üye🌱
İlköğretimde resim dersinde başarılıydım. Öğretmenlerim elimin çizim yapmaya yatkın olduğu kanısındaydı.

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
aaahh... ahhh... hiç unutmam o zamanlar develer tellal pireler berber idi... Bende zıpkın gibi delikanlı... hiç unutmam o zaman traleybüsler vardı... Gittim bi köprünün başında geleni geçeni haraca bağladım. her geçiş 10 akçe... Hiç unutmam o zamanlar, sokaklarda şıracılar vardı, macuncular vardı...Sonra ak sakallı bi dede geldi, oğul dedi böyle geçmez hayat, bu iş bu gün var dedi, yarın da var gerçi ama yine de sen daha efendi bi iş bul dedi... Hiç unutmam o zamanlar tekerleği yeni icat etmişlerdi... Dedim ne ederim, ne yaparım? o zaman ak sakallı boy boyladı, soy soyladı... Senden olsa olsa grafiker olur dedi... hiç unutmam çakıl taşlarıyla yakardık ateşimizi...Bende ver elini öpeyim dedeciğim dedim, bu günlere geldim.
Ama şimdi zaman farklı o yüzden dediğimi yap yaptığımı yapma... Hiç unutmam o zamanlar kızlar yere mendil atardı....

Grafink

Clone Trooper
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.grafink.org
yüreğinin götürdüğü yere git diyorum... ya yaparsın başarılı olursun ya yapamaz başka yöne bakarsın. gerisi masaldır diyorum kısaca güzel kardeşim...

özgüll

👑Efsanevi Grafiker👑
İlköğretimde resim dersinde başarılıydım. Öğretmenlerim elimin çizim yapmaya yatkın olduğu kanısındaydı.
Yetenekli olduğunuzu düşünen siz değil demek ki öğretmenleriniz öyle mi? Kendi fikrinizi de merak ediyorum. Çünkü bu meslekte başarılı olmak istiyorsanız başkalarının değil sizin kendinizi nasıl gördüğünüz çok daha önemli. Fikirler en fazla yönlendirir, yolu gidecek olansa sadece sizsiniz.:)
aaahh... ahhh... hiç unutmam o zamanlar develer tellal pireler berber idi... Bende zıpkın gibi delikanlı... hiç unutmam o zaman traleybüsler vardı... Gittim bi köprünün başında geleni geçeni haraca bağladım. her geçiş 10 akçe... Hiç unutmam o zamanlar, sokaklarda şıracılar vardı, macuncular vardı...Sonra ak sakallı bi dede geldi, oğul dedi böyle geçmez hayat, bu iş bu gün var dedi, yarın da var gerçi ama yine de sen daha efendi bi iş bul dedi... Hiç unutmam o zamanlar tekerleği yeni icat etmişlerdi... Dedim ne ederim, ne yaparım? o zaman ak sakallı boy boyladı, soy soyladı... Senden olsa olsa grafiker olur dedi... hiç unutmam çakıl taşlarıyla yakardık ateşimizi...Bende ver elini öpeyim dedeciğim dedim, bu günlere geldim.
Ama şimdi zaman farklı o yüzden dediğimi yap yaptığımı yapma... Hiç unutmam o zamanlar kızlar yere mendil atardı....
:) :) :) Harikasınız. :)

Furkan EKMEN

♾️Grafik Gurusu♾️
Ben kazayla grafiker oldum. Olmaya çalışıyorum.

İlk önce wordle başladım baktım oluyor. CorelDRAW'la devam ettim.

Berkay Vuran

🌱Yeni Üye🌱
Yetenekli olduğunuzu düşünen siz değil demek ki öğretmenleriniz öyle mi? Kendi fikrinizi de merak ediyorum. Çünkü bu meslekte başarılı olmak istiyorsanız başkalarının değil sizin kendinizi nasıl gördüğünüz çok daha önemli. Fikirler en fazla yönlendirir, yolu gidecek olansa sadece sizsiniz.:)

:) :) :) Harikasınız. :)

Yetenekli olduğum kanısında olduğumu belirtmiştim :) Bir yerden başlamak istiyorum yani kurs olur bi şey olur ama elimde somut hiçbir şey yok bu yüzden size danışma ihtiyacı duydum.

Emre SERIM1

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.facebook.com
ben lise 2'den terkim.. grafik tasarım tamamen yetenek işi.. bu işe başlamak ve gerçekten tüm kurallarını öğrenmek istiyorsan, önce bir zorlanma aşamasından geçeceksin.. tek gestetnerli bir matbaada fatura ve kartvizit harici birşey dizemez iken şimdi bakıyorum da onlar artık benim tuzum biberim olmuş.. 8 sayfa katalog dediklerinde boncuk boncuk ter atan ben, şimdi 3-4 forma katalogların altından çıkar olmuşum.. biraz sabır, biraz beyin ve birazda yetenek işi.. eğer gerçekten istiyorsan, yaparsın zaten.. yok reklam olsun, kızlara hava falan atayım diyorsan unut, çünkü hava atacak halin bile kalmayabiliyor :)

grafike

🏆Pro Tasarımcı🏆
Sene 1998 leventte oto sanayide çalışırdım, ve sokağımızda bir film çıkışçı vardı, hep merak ederdim film çıkışçı ne diye. Sanardımki normal sinema filmleri ile ilgili biryer. Bir gün meraktan olsa gerek filmciden içeri girdim giriş o giriş.

PATLADI GİTTİ...

hasretlik19

🌱Yeni Üye🌱
ben bu daha işin başlarında olduğumu açıklayarak bu işe ilköretimdeyken bir hocama ücretsiz bir site yaparak başladım ve kendimi geliştirerek okuduğum bölüm olan bilgisayar bölümünü seçtim ve ilerde yapacağım işleri sıraya koyarak kendime bir plan çizdim nasip kısmet olursa tüm isteklerimi çabalarımla başararak iyi bir grafikci ve webci olmayı planlıyorum..