Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Solventin Zararı

ReaLByX

🌱Yeni Üye🌱
Değerli arkadaşlar birçoğunuz solvent’ in zararını bildiğiniz halde hala baskı yaptığını biliyorum.

Ben de bundan 6 ay kadar öncesine kadar bildiğim halde önlem almıyordum. Dijital baskıda çalışalı 1 yıl 3 ay oldu 2 hafta önce doktora gittiğimde akciğer kanserisin dediğinde çok şaşırdım. Akciğerin bitmek üzere dedi. Testler filan 1 hafta geçti akciğerine tamamen yayılmış dedi.

Ben yaptım hayatımı bitirdim yaşım daha 19. bari bunu okuyan arkadaşlar biraz kendilerine gelsinler ne yaptıklarını işin çocuk oyuncağı olmadığını anlasınlar ben kimsenin benim durumuma düşmesini istemem. Eğer benim gibi 19 yaşınızda hayatınızın bitmesini istemiyorsanız lütfen önlem alın.

Herkese hayırlı işler dilerim.

Benzer konular

grafiozan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Değerli arkadaşlar birçoğunuz solvent’ in zararını bildiğiniz halde hala baskı yaptığını biliyorum.

Ben de bundan 6 ay kadar öncesine kadar bildiğim halde önlem almıyordum. Dijital baskıda çalışalı 1 yıl 3 ay oldu 2 hafta önce doktora gittiğimde akciğer kanserisin dediğinde çok şaşırdım. Akciğerin bitmek üzere dedi. Testler filan 1 hafta geçti akciğerine tamamen yayılmış dedi.

Ben yaptım hayatımı bitirdim yaşım daha 19. bari bunu okuyan arkadaşlar biraz kendilerine gelsinler ne yaptıklarını işin çocuk oyuncağı olmadığını anlasınlar ben kimsenin benim durumuma düşmesini istemem. Eğer benim gibi 19 yaşınızda hayatınızın bitmesini istemiyorsanız lütfen önlem alın.

Herkese hayırlı işler dilerim.

arkadaşım inan bana çok üzüldüm geçmiş olsun umarım eski sağlığına kavuşursun

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Allah sabır ve sağlık versin. Evet her zaman söylerim solvent çok tehlikeli bir kimyasal dır...

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
ne diyosun ya ciddimi

yilmaz5907

🏅Acemi Tasarımcı🏅
nediyorsun..!

cok büyük gecmiş olsun

Gökhan TEKİN

ARTniyetli
👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar çok büyük şaşkınlık yaşamayın . Daha öncede solventin içinde aşırı derecede kanserojen maddeler içerdiği ile alakalı konular çok defa konuşuldu halkımız duyarsız kalıyor bu konuya hiç bir havalandırma sistemi olmadan hiç bir önlem almadan çalışıyorlar. Birde asgari ücret gibi çok cuzii fiyatlarla çalışan baskıcılar tanıyorum. İş verenin umrunda olmuyor duyarlı bir kişi olsa sizi zaten o şartlarda çalıştırmaya gönlü el vermez. solventin yurt dışında yasak olduğunuda biliyorsunuz. Herkes kendi sağlını korusun diyebileceklerim bunlarla sınırlı...

N/A4

🏆Pro Tasarımcı🏆
umarim sagligina kavusursun kardes bende baska bir sebepten uzun sure yogunbakimda kaldim hala kabus gibi

plotter

🌟Usta Tasarımcı🌟
inşallah eski sağlığınıza kavuşursunuz.. çok geçmiş olsun

Mehmet NAS

♾️Grafik Gurusu♾️
Allah sabır versin, inşallah eski sağlığına kavuşursun,

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu konuyu sabitliyorum. Bu konu hakkında daha öncede konuşmuştuk. Bende bir çok mesaj yayınlamıştım. Belki görmeyenler olmuştur.

Geçmiş olsun arkadaşım.

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
gercekten çok üzücü bi durum.. kardesim geçmis olsun umarım sağlığına kavusursun :S:S:S:S:S:S

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
SOLVENT sadece makinalar için faydalı olduğundan bizler için çok büyük tehlikeler yaratmaktadır. Arkadaşımıza geçmiş olsun umarım sağlığına kavuşur. Kendinizi garanti altına almak için önleminizi alın. Havalandırma, vakum, ağızlık vs. kullanmak şarttır. Dikkatli olmak yetmiyor. Çok üzücü olaylarla karşılaşmak istemeyiz. Kendinize çok iyi bakın. Herkeze sağlıklı ve bol kazançlı günler diliyorum.

İYİ ÇALIŞMALAR

tubikaks

🌱Yeni Üye🌱
çok geçmiş olsun bende 2 yıldır çalışıyorum insan çalışırken anlamıyo yada es geçiyo hele birde işini seviyorsa.. ama evet önlem almak lazım bu birazda işverenlere düşüyor ama

HaN

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Geçmiş olsun kardeşim şimdi bende korktum acaba ben akciğer kanseri olabilirmiyim
18 daha yaşım en yakın zamanda doktora gitmeliyim

emredlgr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Aman ALLAHIM :S

benim yaş 18 acaba birşeyler olmuşmudur ? ben 1 yıldır bu işle uğraşıyorum.

hardw0rld

🌱Yeni Üye🌱
peki nasıl ne gibi önlemler alabiliriz

KifayetsiZ

🏅Acemi Tasarımcı🏅
söyleyecek söz bulamıyorum, acil şifalar dilerim.

SanaLisyan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ben İşi Bırakıyorum Zaten 2 Paket Sigara İçiyorum Bide Solvent Aman Aman Ben Kesin Ölcem :'(