Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

şubat sayısı kapağı

resat761

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Gazete tasarımı düşünen arkadaşlara....
Üstadlar, eksik veya hatalar varsa affola....
sayfa1ubatbtt.jpg

WoDPaCKeR

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bir gazeteci olarak yorum yapıyorum.. grafiker değilim ki zaten gazeteler grafikerler için değildir. ustam mükemmel olmuş... tamamen ulusal düzeyde bir mizanpaj. tebr,ikler

resat761

🏅Acemi Tasarımcı🏅
WoDPaCKeR, Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim.... Bu işe ilk başladığımda (tam 1 yıl önce) uzun süre gazete tasarım örnekleri aramıştım. Düşünen veya yeni başlayan arkadaşlara katkım olduysa ne mutlu bana....

domino

🌱Yeni Üye🌱
Çok güzel ince detaylar var. Ben çok beğendim.
keşke logo biraz daha tasarıma uysaydı :)

resat761

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkürler domino... Gazete logosunun tasarımı da bana ait... Logoyu 1 sene önce Corel'i yeni öğrendiğimde yapmıştım, şimdiki tecrübemle yapsaydım çok daha değişik olacağına eminim...

resat761

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Bir Polis olarak bu işin tecrübeli üstadlarından hoş sözler işitmek gurur verici... Teşekkürler.....

muratkeceli

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.kecelikalem.net
bir gazete için çok değişik ve çok güzel
zaman gazetesinin satır başı oku ve yazı karakteri ni kullanmanız ilk başıkta zaman gazetesini çağırıştırdı genel mizanpaj tasarım çok farklı olmasına rağmen
bence logoyu da değiştirmeyi önerin
bir çok ulusal gazete yi mizanpaj açısından geride bırakırsınız

tebrikler..

hasretlik19

🌱Yeni Üye🌱
Ustam emeğine sağlık bir yerel gazete bu kadar renkli ve güzel olabilir başarılarının devamı dileğiyle

resat761

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Murat Keçeli ve Hasretlik isimli arkadaşlar çok hoş şeyler söylemişler, gurur duydum, teşekkürler...

yunuska07

🌱Yeni Üye🌱
oldukça iyi dedikleri gibi logo biraz zayıf kalmış ama genel olarak güel

tolgilis

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.tlgplt.com
başlık ve spottan snra resim koymuşsun ki bu bence tasarım ilkesine ayrı...
Web sayfasına benzetmişsin... Biraz daha çorbalaştırman yararına..
Tabii Türk gazeteleri yapısına göre söylüyorum...
Zaman böyle değil, radikal böyle değil diyebilirsin. Ya da Cumhuriyet...
Ama oturmuş göze batmayan bir tasarıma sahipler...

Kötümü olmuş. Kesinlikle hayır...
Eline sağlık

resat761

🏅Acemi Tasarımcı🏅
İyi ve kötü eleştirileriniz için teşekkür ederim üstadlar. Her yeni sayıda kendimizi daha da geliştireceğiz inşallah....

toranj

🌱Yeni Üye🌱
Hocam,
aynı olacak ama ben bu gazete tasarımında Zaman Gazatesi ve eklerinden ciddi esinlenmeler ve hatta aynılıklar gördüm.
Elbette hem mizampaj olarak hem de tasarım olarak bir grafikeri etkiliyor zaman gazetesi ve ekleri ama özellikle bu konuda tavsiyem -ki bu çalışma polise haberlerine dönük olarak yapılıyorsa, bu ve türevi gazetelerden etkilenmek yerine (hem siyasi eleştirileri önlemek hem de bir objektiflik yaratmak için) gerçekten birazcık daha uğraşarak, yeni bir tasarım yapmak. Ki, bu örnekte bile üç beş ayrıntı kaldırılsa, ulusal düzeyde yeni bir tasarım yapmış olursun..

resat761

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Toranj haklısın, yorumuna katılıyorum. Asıl mesleğim bu olmadığı ve bu işe çok zaman ayıramadığım için eksikler mutlaka olacaktır. 1 yıl içerisinde hiçbir altyapım olmadan birşeyler yapmaya çalıştım, ilerleyen zaman içerisinde mutlaka gazeteye özgün bir yapı kazandırmayı hedefliyorum. Bir memur olarak bu işin erbaplarından aldığım tepkiler inanılmaz güzel, bu da doğru yolda olduğumun göstergesi diye düşünüyorum. Yorum yapan bütün arkadaşlara teşekkür ederim...