Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Tasarımda Uyumlu Renk Paletleri

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Sarı:

OHoX0.gif

JXN1A.gif

FAcN1.gif

MoOk.gif

QdXZO.gif

89R6.gif

Kırmızı:

TQGK.gif

2Uud8.gif

CxVW9.gif

AXQSP.gif

Flaf4.gif

Mavi:

PFXB.gif

OLX4g.gif

4UcMq.gif

7e.gif

Yeşil:

LuUxi.gif

DKspi.gif

Turuncu:

ORi81.gif

IUl2d.gif

Pembe:

Of1l5.gif

3FAel.gif

LKlP.gif

M3I9J.gif

Eflatun:

PuD4.gif

19vHF.gif

7H9s.gif

AXu38.gif

Be9s.gif

Q1mj.gif

Kahverengi:

8m7ra.gif

UqA8w.gif

3GdxK.gif

3HWyv.gif

Gri:

W7T3g.gif

R2SAq.gif

NuBtK.gif

GjqJi.gif

V8iC.gif

womd

🌟Usta Tasarımcı🌟
bunlar gibi binlerce renk paleti üretilebilir.
hazır yapılmışı yok mu derseniz..
colorlovers.com

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bunlar gibi binlerce renk paleti üretilebilir.
hazır yapılmışı yok mu derseniz..
colorlovers.com

Kafadan, kişisel zevklere göre üretilmiş paletler değil bunlar. Birbirlerine uyumluluğu optik/algı olarak bilimsel çalışmalara göre hazırlanmıştır.

Herbir renk çubuğunu yüzdelik cetvel olarak olarak düşünürsen oradaki seçtiğin bir renge uyan diğer renk yoğunluklarını/yüzdelerini ve hangi renkler olduğunu gösteriyor...

Algıda bütünsellik/kombinasyon...

Son düzenleme:

Salamander

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.rasitbolukcu.com
Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim. Web sayfaları tasarlamaya çalışıyorum kendimce ve bu renk olayı beni bıktırmış durumda. Bir türlü düzgün kombinasyonlar üretemiyorum. Bu tarz paletler mevcut nette ancak bunları nasıl kullanacağım çok anlamış değilim. Bir kaç soruma cevap verebilirseniz çok memnun olurum.
1. Örneğin bu palette ne anlatılmak isteniyor.

kwNTB.gif

Sayfanızın %50'si turuncu %25'i yeşil(ya da tam kodu neyse artık rengin) olsun vs. gibi mi yorumlamalıyım bunu?

2. Tekip ettiğim kadarıyla siz logo vb. tasarımlarla ilgilisiniz, bu paletlerin web sayfalarında kullanılmasında bi sakınca olur mu?

3. Kendi paletlerimizi nasıl üretebiliriz?

YuBayer

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim. Web sayfaları tasarlamaya çalışıyorum kendimce ve bu renk olayı beni bıktırmış durumda. Bir türlü düzgün kombinasyonlar üretemiyorum. Bu tarz paletler mevcut nette ancak bunları nasıl kullanacağım çok anlamış değilim. Bir kaç soruma cevap verebilirseniz çok memnun olurum.
1. Örneğin bu palette ne anlatılmak isteniyor.

kwNTB.gif

Sayfanızın %50'si turuncu %25'i yeşil(ya da tam kodu neyse artık rengin) olsun vs. gibi mi yorumlamalıyım bunu?

2. Tekip ettiğim kadarıyla siz logo vb. tasarımlarla ilgilisiniz, bu paletlerin web sayfalarında kullanılmasında bi sakınca olur mu?

3. Kendi paletlerimizi nasıl üretebiliriz?

Ben teşekkür ederim. 1nci sorunuzun cevabını siz vermişsiniz zaten.

Bu renk paletleri logo'dan tutunda ambalaj tasarımına kadar her alanda kullanılabilir.

Kendi kişisel zevklerinize göre üretebilirsiniz ama bu herekese hitap eden kombinasyonlar olmayabilir. Bu neden le bu kombinasyonları sizlerle paylaşmak istedim. Şu ana kadar benim bildiğim/sahip olduğum genele hitap eden paletlerdir. Yurtdışında yaşadığım dönemde elde ettiğim ve tasarımlarımda kullandığım paletlerdir.

Tasarım insan odaklı olduğu için ben de insan algı bilimine paralel olarak çalışıyorum.

Sizlere de faydalı olmasını umut ederim...

Salamander

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.rasitbolukcu.com
Ben teşekkür ederim. 1nci sorunuzun cevabını siz vermişsiniz zaten.

Bu renk paletleri logo'dan tutunda ambalaj tasarımına kadar her alanda kullanılabilir.

Kendi kişisel zevklerinize göre üretebilirsiniz ama bu herekese hitap eden kombinasyonlar olmayabilir. Bu neden le bu kombinasyonları sizlerle paylaşmak istedim. Şu ana kadar benim bildiğim/sahip olduğum genele hitap eden paletlerdir. Yurtdışında yaşadığım dönemde elde ettiğim ve tasarımlarımda kullandığım paletlerdir.

Tasarım insan odaklı olduğu için ben de insan algı bilimine paralel olarak çalışıyorum.

Sizlere de faydalı olmasını umut ederim...

İlginiz ve nezaketiniz için teşekkür ederim. Paylaşımınız için de tekrar teşekkür ederim. Oldukça işime yarayacaktır.

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Bu faydalı paylaşım için teşekkürü borç biliriz

Devamını da bekleriz o halde.. öhüm! :emo:

slaveryy

🌱Yeni Üye🌱
Çok Teşekkür Ederim Gerçekten ÇOK YARARLI OLDU RENK KONUSU İÇİN YANİ BEN UYUMU FAZLA TUTTURAMAM AMA SORUNUMU SİZİN SAYENİZDE ÇÖZDÜM
:)

harunirgin

♾️Grafik Gurusu♾️
Güzel paylaşım için teşekkürler.

imagineBreaker

🌱Yeni Üye🌱
renk paletleri çok hoşmuş ama yarısı gözükmüyor, resimleri yenilemeniz mümkün mü?

7sbornia

🌱Yeni Üye🌱
Verdiğiniz emek için teşekkürler. Ama paletlerin bir çoğu görünmüyor yenilemeniz mümkünse çok iyi olur.