Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Telif Hakkı

marabulge

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Merhaba

Bu konuda forumu tarattım fakat çok bilgiye ulaşamadım.

Sayenizde 9 GB'lık bir arşivim oldu :) burdan tekrar teşekkür ederim. Fakat kafamı karıştıran bir konu var. Burdan birçok vektör ve fotoğraf indiriyoruz. Bunları aynı şekilde tasarımlarımızda kullandığımızda telif hakkı ile ilgili bir sorun oluşur mu? Şahsen birebir kullanmayı istemiyorum çünkü fikirlerini çalmış gibi hissediyorum kendimi fakat öyle vektörler var ki üzerinde bir değişiklik yapasınız gelmiyor ya da bir şeyler eklemiyorsunuz. Bu gibi durumlarda bu siteden indirdiklerimi rahatça kullanabilir miyim?

Benzer konular

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Size site yönetemi daha net bir cevap verecektir.
Benim kişisel görüşüm;
Bazı paylaşımlara vardır, herkes için mutlaka gereklidir. Örnegin, sürelen bir piktogram. Marka olmuş, amblem logo gibi kurumsal çalişmaların en doğru belgeleri gibi. Paylaşılmalıdır ve herkes de gönül rahatlığı ile kullanmalıdır.
Diger paylaşımlar ise; Örneğin bir arşiv sitesinden almış oldugunuz fotograf, bence paylaşılmamalıdır. Cd sini satın aldınız bir arşiv paylaşılmamalıdır.
Diger bir paylaşım ise, ben çizdim, ben fotografını çektim ve kullandım, arkadaşlarımın kullanmasını istiyorum, paylaşıyorum gönül rahatlıgı ile kulanırsınız ben sizi dava etmem. Paylaşan diger dostlarımda etmez... Etmezsiniz dimi? :D

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
Öncelikle forum kurallarında da belirttiğimiz gibi

01-) Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı Grafikerler.net hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Yani burada yayınlanan bir paylaşımdan dolayı sizinle ilgili her hangi bir durumda paylaşımı yapan ve bu yapılan paylaşımdan faydalanarak bir çalışma oluşturmuş kişi sorumludur. Bu konuda grafikerler.net hiç bir mesuliyet kabul etmemektedir.

Yapılan paylaşımlarda illegal içerik paylaşımında bulunmak forum kurallarına göre yasaktır. Bu gibi durumlarda ilgili paylaşıma sitemiz üzerinden erişim yapılması engellenir.

Fakat bazen biz grafikerler.net yönetiminin de bu kadar çok üye sayısı olduğu düşünüldüğünde bu gibi konularda gözümüzden kaçan noktalar oluyor. Siz üyelerimizinde üstüne bu anlamda birçok görev düşmekte. Bizlerin gözünden kaçan hususları yöneticilere bildirerek bizlere de yardımcı olduğunuz taktirde daha güzel bir paylaşım ortamı sunacağımızı düşünüyorum. İyi forumlar.