Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

tez konusu bulamıyorum yardım edin LÜTFEN ...

n@ji-e

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar ya ben öğrenciyim TASARIM-BASIM YAYIM bölümünde ve tez konusu bulamıyorum. birçok konu buldum ama hocalara beğendiremedim:( bolca kaynak blabileceğim bi grafik tasarım ile ilgili konu bulabilr misiniz bana yardımlarınıza çok ihtiyacım var lütfen...en kısa zamanda acilen yardımlarınızı bekliyorum...

Feride ATAMER

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
wah wah kader arkadaşım benim :) sedat hocamı beğenmiyor :)

Son düzenleme:

delikarga

🌟Usta Tasarımcı🌟
arkadaşlar ya ben öğrenciyim TASARIM-BASIM YAYIM bölümünde ve tez konusu bulamıyorum. birçok konu buldum ama hocalara beğendiremedim:( bolca kaynak blabileceğim bi grafik tasarım ile ilgili konu bulabilr misiniz bana yardımlarınıza çok ihtiyacım var lütfen...en kısa zamanda acilen yardımlarınızı bekliyorum...

maksadın sadece olsun da ne olursa olsun mu, yoksa hakikatten bir konuya parmak mı basmak istiyorsun bilmiyorum. bence biz sektörün içerisinde varolan veya varolmaya aday arkadaşların bir duruşu olmak zorunda. düşündüklerinse yazmak istediğin ve ürettiğin fikrin arkasındaysan bizim çooook problemimiz var. örnekleyim biraz ülkemizdeki birçok materyal (görsel veya baskılı) niye tasarım çöplüğü oluşturuyor yada slovenya (2,5 milyon nüfusu var) dünyanın dev markalarına nasıl harika tasarımlar çıkartıyor ve neden genel trendi bu küçük ülke değiştirebiliyor. ülkemizde grafik tasarımın bulunduğu nokta üzerine bir konu bence hem iyi bir konu hem de gerekli. iyi çalışmalar

shedesign

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
www.asigazetesi.com
Evet bu konu mantikli tez için olmasa da bende bunu arastiracagim. Belki bi cözüm bulup isim brakirim neden olmasin

n@ji-e

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ewet yha sedat hoca nerden bildin :))) yha yardım et bana lütfen o zaman hade lütfelütfen lütfen :D

maksadın sadece olsun da ne olursa olsun mu, yoksa hakikatten bir konuya parmak mı basmak istiyorsun bilmiyorum. bence biz sektörün içerisinde varolan veya varolmaya aday arkadaşların bir duruşu olmak zorunda. düşündüklerinse yazmak istediğin ve ürettiğin fikrin arkasındaysan bizim çooook problemimiz var. örnekleyim biraz ülkemizdeki birçok materyal (görsel veya baskılı) niye tasarım çöplüğü oluşturuyor yada slovenya (2,5 milyon nüfusu var) dünyanın dev markalarına nasıl harika tasarımlar çıkartıyor ve neden genel trendi bu küçük ülke değiştirebiliyor. ülkemizde grafik tasarımın bulunduğu nokta üzerine bir konu bence hem iyi bir konu hem de gerekli. iyi çalışmalar

teşekkür ederim bu konuyu hocaya sunucam umarım beğenir. bence hoş. çok çok tşkr ederim...benim amacım o konuyu geniş kapsamlı araştırıp öğrenmek zaten olsunda ne olursa olsun diyen insanlarda diilim. araştırmışken bilgi sahibi olmak isterim ve banada yararlı olmaını isterim tabikide...

delikarga

🌟Usta Tasarımcı🌟
teşekkür ederim bu konuyu hocaya sunucam umarım beğenir. bence hoş. çok çok tşkr ederim...benim amacım o konuyu geniş kapsamlı araştırıp öğrenmek zaten olsunda ne olursa olsun diyen insanlarda diilim. araştırmışken bilgi sahibi olmak isterim ve banada yararlı olmaını isterim tabikide...

rica ederim, keşke sektördeki tüm arkadaşlar yeni, acemi, iyi seviye ne olursa olsun baskı, grafik, reprodüksiyon vs.. gibi her dalındaki arkadaşlar benzer bir duruş sergilemiş olsa, biraz çizgi üstüne çıkmış oluruz...

iyi çalışmalar

iyi insanlar iyi atlara binip gittiler...

monaroza

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.atescioglubasimevi.com
hım evet haklısın insan sadece öğrendikleriyle yetinmemeli ilerlemek için araştırmaklazım

Bu araka tez konuzu istemişsin arakdaşım hangi üni kurumsal bi çalışma yapa bilirsin bence mesale bi otelin kurumsal çalışması zorda değil üstelik

n@ji-e

🏅Acemi Tasarımcı🏅
kurumsalı hocalar beğenmedi arkadaşım yha yapamazmışız. ön yargılılar ama ne yapabilirim kii :(

delikarga

🌟Usta Tasarımcı🌟
kurumsalı hocalar beğenmedi arkadaşım yha yapamazmışız. ön yargılılar ama ne yapabilirim kii :(

yapamaz mısınız, nasıl yani ? öğrencilerine güvenmeyen bir eğitim mi önünüze serilen ? umarım kurumsal kimlik çalışması basit olur diyerek, daha yoğun bir araştırma gerektiren bir tez istemişlerdir.

bilgi verirseniz sevinirim

Feride ATAMER

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
kurumsal olmaz gerçekten. senin yapacağın tezin araştırma tezi olacak o yüzden. daha değişik konulara bakmalısın ders içerikli. bende çok sıkıntı yaşamıştım. sedat hocanın yıllanmış bi Yazı Tipografi kitabı vardı. onu yenileye bilirsin. Ofset Baskı Sisteminin Dijital Baskı Sistemiyle Karşılaştırılması. Buda olabilir. akılıma gelirse yazarım yine.

monaroza

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.atescioglubasimevi.com
programlar arasında karşılaştırmayı denedin mi program işlevleri ama bu iş baya külfetli olur madi ve manevi bu arada hangi üni

n@ji-e

🏅Acemi Tasarımcı🏅
teşekkürler arkadaşlar...

n@ji-e

🏅Acemi Tasarımcı🏅
programlar arasında karşılaştırmayı denedin mi program işlevleri ama bu iş baya külfetli olur madi ve manevi bu arada hangi üni

program kabul etmediler arkadaşım ya. baya bir konu sundum ama en sonunda kabul ettirebilmim şükür. matbaa terminolojisini araştırcam. ben grafikle ilgili olsun die uğraştım program karşılaştırcaktım freehand photoshop farkı fln ama arkadaşlar benden önce davranmış onlarınkini kabul etmemiş bende sunmadım. grafik ağırlıklı olsun ben grafiker olcam dedim ama konuyu beğenmedikleri için matbaayla ilgili bişey buldum mecburen. SELCUK UNV. arkadaşım bu arada TASARIM BASIM-BASIM YAYIMCILIK bölümü...