Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Timecode nin (cekim zamanin) videoda sürekli gözükmesi icin

packer

🌱Yeni Üye🌱
slm Arkadaslar

Aylardan beri bir sorunum var bir türlü sorunu cözemedim, sonunda bu siteyi gördüm ve üye oldum. Insallah sorunuma burda Sizler gibi degerli usta abiler sayesinde cevap bulabilirim.

Kameram Panasonic HDC-HS9

Bilgisayara aktardigim cekimlerin, videolarin sonu .MTS ve .m2ts uzantili

Kameradan seyrederken cekim tarihini ve saatini video üzerinde görebiliyorum. lakin dvd ye yazdirinca veya bilgisayarda seyrederken timecode yi göremiyorum. Blueray cd ye yazdirdim ve bunu Blueray oynaticida baktim ama yinede timecode yi göremiyorum.

Edus 5,5 ile 2 haftadir ugrasiyorum, sorun overlay timecode isaretledigim zaman cekim tarih saati gözüküyor. Exportieren yaparken --Typ 1-2-3 molulünde ki Ayrintilar da, ayarlarini nasil yapmam gerekiyorki?? -- bu time codeyi aktarabileyim.

overlay timecode ayarini yapip, Exportieren yaparken --Typ 1-2-3 de, Cogu ayarlari denedigimde görüntü var ama ses yok oluyor, veya Exportieren yaptigimda eskisine göre dosya boyunu 2 misli büyük oluyor.
Dosya tipini yine ayni sekilde .MTS ve .m2ts olarak kayit yapmak istiyorum.

timecode benim icin cok önemli, DVD ye yazdirdiktan sonra muhakkak video üzerinde cekim zamaninin Sürekli gözükmesi gerekiyor.

umarim yardimci olursunuz, beni bu dertten kurtarirsiniz.

Simdiden tesekkür ederim.

dtd

🌱Yeni Üye🌱
çıkış alırken
print to tape (display time code)
secmen yeterli

packer

🌱Yeni Üye🌱
Evet, Ben DVD ye VIDEO_TS, AUDIO_TS olarak kayit yapacagim.

Edus 3. dersi seyrederken kücük bir ayrintiyla olayi biraz cözdüm. ses ve timecode olayi tamamdir; ama Rendel yapmasi cok uzun sürüyor.

Lakin:
Cektigim videolar 16:9 Formatinda, islemleri yapip, DVD ye yazdirdiktan sonra, Tv de seyrederken tarih ve saatin sagindaki son rakamlari gözükmüyor. overlay de bir üst kareyi isaretlersem de, cok yukari kayiyor tarih ve saat.

TV yi veya DVD oynaticiyi 16:9 veya 4:3 yapsam dahi yinede sondaki rakamlar gözükmüyor.

Edusdaki görüntü daha genis iken, dvd ye yazdirinca tv de seyredeken görüntülerde daralma oluyor. Bilgisayarda seyrederken görünrüler daha genis.

3 ayri tv ve 3ayri dvd oynaticisinda denedim sonuc ayni. Görüntüde daralma aluyor.

Bu sorunu nasil cözebilirim.

Tek istedigim AVCHD dosyasinin icindeki .mts veya m2ts. videolara sag alt köseye timecodeyi yazdirmak; yoksa baska program ile bu sorunu cözebilirmiyim.

Salicakla
Tesekkürler