Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Transparency Sorunu

mstfbilgen

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar 1. resimde olduğu gibi yansıtma yapmak istiyorum.Fakat simetrik olmuyor. 2. şekildeki gibi alakasız bir simetri oluyor.Bu yansımayı nasıl yapabilrim.
slide2.jpg

di-VWFS.jpg

Son düzenleme:

Murat VARDAR

👑Efsanevi Grafiker👑
Arkadaşlar 1. resimde olduğu gibi yansıtma yapmak istiyorum.Fakat simetrik olmuyor. 2. şekildeki gibi alakasız bir simetri oluyor.Bu yansımayı nasıl yapabilrim.

talep ettiğiniz yardım,
bir iki cümle ile nasıl anlatılır ki?

bunun için görsel destekli bir anlatım gerek,
ilk fırsatta bununla alakalı bir paylaşım da bulunabilirim.

pfdundar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben şöyle bir çözüm buldum, bir iki adımda ve basit ama daha profesyonelce yapılıyordur mutlaka;
sorun perspektifle alakalı, resmi kopyaladığında ve ters çevirdiğinde resimin perspektifi de doğal olarak tersine dönüyor ve tam olarak oturmuyor senin de gösterdiğin gibi.
Ben kısa yoldan yüzey alanlarını ayrı ayrı kesip yansıttım böylece kestiğim alanların perspektiflerini basitçe değiştirebilidim. Sonra da tranparency uyguladım.
Tabi bunu hızlı yaptığım için kaymalar oldu biraz daha milimetrik çalışmak gerekiyor.
Sonuç böyle oldu:

pfdundar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
pardon iki kere üstüste yolladım aynı mesajı :/

Son düzenleme:

mstfbilgen

🌱Yeni Üye🌱
ben şöyle bir çözüm buldum, bir iki adımda ve basit ama daha profesyonelce yapılıyordur mutlaka;
sorun perspektifle alakalı, resmi kopyaladığında ve ters çevirdiğinde resimin perspektifi de doğal olarak tersine dönüyor ve tam olarak oturmuyor senin de gösterdiğin gibi.
Ben kısa yoldan yüzey alanlarını ayrı ayrı kesip yansıttım böylece kestiğim alanların perspektiflerini basitçe değiştirebilidim. Sonra da tranparency uyguladım.
Tabi bunu hızlı yaptığım için kaymalar oldu biraz daha milimetrik çalışmak gerekiyor.
Sonuç böyle oldu:

hocam çok güzel yapmışsınız.Bu güzel bir çözüm .Acaba yüzeyleri ayrı ayrı kesmeden yapmanın bir yolu var mı?

Hugareva

♾️Grafik Gurusu♾️
ben ilk gördüğümde dündar arkadaşımız gibi düşündüğümü verdiği cevabı görünce anladım.
Başka bir yolu var mıdır bilmiyorum ama köşeli şeylere yansıma vermek biraz zordur.

sdf_by_hugara-d4j8tr2.jpg

video çekmeyi unutmuşum bende arkadaşlar gibi :D

dahada özenilirse bire bir kalitede bir yansıma eldetmek mümkün tabikide