Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Troy-Jet Yerli Üretim Solvent Baskı Makinası

huseyinguel

🏅Acemi Tasarımcı🏅
merhaba ben digital baski makinasi denilince dgi dan baska makina tanimam gerisi bosss

efsanebozan

🌱Yeni Üye🌱
Makineler

Oncelikle bir makineyi makine yapan ilk etapta kafalaridir. (Insani insan yapan nasil kafasi ise:)) Bundan sonrasi o kafayi nasil kullandiginiza baglidir. Siz cok iyi bir kafayi cok kotu mekanik aksami olan bir makineye bagladiginiz zaman sonuc kotu olunca bu durum tabiki de kafadan kaynaklanmamaktadir veya suruculeri kotu olan bir makinenin kafalarindan duzgun verim bekleyemezsiniz. Tabi bir diger onemli etken OPERATORDUR. Ne operatorler gordum makine artik tukenme noktasina gelmesine ragmen baski yapabilmektedir. Ama bazi operatorlerde TROYJET VUTEK HP DGI gibi makineleri calistiramamaktadir.

4 buyuk etken ...
-Kullanilan Boya
-Kafalar
-Mekanik aksam ve kartlar
-Operator

Bir makinenin duzgun baskilar alabilmesi icin bu 4 etkenden gecer not almasi gerekmektedir. Eger bu etkenlerden biri zayif durumda ise bu makineden bir hayir beklenemez. Durmadan uretici firma aranir durulur. Turkiye de de uretici firma sayisi 1-2 adet oldugundan ithal makinelerin teknik servis elemanlari uzak dogudan aldiklari yarim yamalak egitimlerle musterilere bilgi vermeye calismaktadirlar. (Bu ise yillarini vermis emektar T.servis elemanlarini tenzih ederim)

Sonuc olarak bir makine alirken yapilmasi gereken sey makinenin boyasinin kalitesine bakmak' kullanilan kafanin teknolojisine bakmak kalite siralamasi kendi deneyimlerime dayanarak yapiyorum. Spectra> Konika=Xaar=Seiko (Degerlendirme 40-80 pl lik kafalar uzerindendir.) unutulmamasi gereken konu pl kuculdukce boyanin onemi katlanarak artmaktadir.

Makine ve kart kalitesine bakmak- unutulmamsi gereken sey nerdeyse dunya uzerindeki elektronik kartlarin cogu uzakdoguda uretilmektedir. Bu sadece printer kartlari icin degil notebook ana kartlari- televizyon - kontrol kartlari vs. Bunun sebebi ucuz isciliktir. Simdi Sony cinde uretildi diye kotu bir marka diyemeyiz. Sonucta Japon tasarimcilarin ve yazilimcilarin urunudur. Sony kart tasarimindaki chip konfigurasyonu konusunda asla taviz vermez. Bu durum da kalitesinin Cinde uretilmesine ragmen ust duzeyde kalmasina sebep olmaktadir. Bu tarz kartlara sahip dijital baski makineleri piyasada mevcuttur. Zaten bu tarz makinelerin kontrol kartlari benzerleri ile kiyaslandiginda tasarimdaki gucu bariz oarak ortaya cikmaktadir.

Mekanik Aksam- Makine alirken Makinenin kullanimin kolay olmasi en buyuk artiyi olusturur. Daha sonrasi basit... takarsiniz ruloyu 10 metrelik bir baski yaptirirsiniz kayma miktarina makinenin hizina bakarsiniz bu is tamamdir.

Son olarak hatta ilk olarak :) duzgun isten anlayan bir operator bulursunuz...

Bu dediklerme uyarsaniz sizin patron olarak goreviniz yeni isler bulup bu makineye getirmek ve para saymak olur :rofl: Ama bu dediklerimden birtanesinede buyuk sorunlariniz varsa hic cabalamayin para kazanamazsiniz... Gelen gider gelen gider...

kemalgencer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Slm arkadaşlar. 2 yıldan beri troy-jet kullanıyorum. Bilirsiniz bizi en zorda bırakan servistir.
Yani kısaca 2 saatte servis gelmeli taahhütlerimiz var makina çalışmalı makinayı bize satanlar verdikleri sözleri yerine getirdi. onlara teşekkür ediyorum. Makinayı yapan firmayı arayıp teknik destek alabiliyorum. Yapanla Satan Bir Olmaz. Karşımda bire bir muhatap var.
Yani bahane üretemiyorlar. Çünkü Ulaşabiliyorsun. 2 yıl garantiden yararlandım.Parça değişimi yapıldı.Hiç Üçret ödemedim. Bence bu firmaların misyonuda önemli. Bize hangi gözle bakıyorlar. Çok iyi incelenmesi gereken konu. Garanti bitti Ohhhh gel bakalım diye bekleyenlere pabuç bırakmayalım. Makina alırken firma yetkilisi veya sahibine bizlerde kendimizi koruyacak yedek parça ve servis sözleşmesi imzalatalım. Çünkü biz makina alırken sözleşme yapıyorlar. Bu makinalar Ülkemizde bir kaç firma tarafından daha yapılsa bizler daha rahat oluruz.Bence Onları desteklemek mantıklı. İthal makinalarda yurt dışından parça bekliyosun. 1 ay bizim işler bekliyo kimsenin umurunda değil. Satarken herşey güzel...Ama Sonra bizim burda yeni atasözü '' Lastik patladı Şöför atladı''.

seyyyyah

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.generalteknik.net
troy jetin patronu geçen fuarların birinde boludan bi müştirisiyle fuar bitimine müteakip tekme tokat kavga ettiler sebebini öğrenebilirmiyiz acaba :) o müşteriyle konuştuğumzda 6 aydır servis makinamı yapamıyo diye yakınıyodu akşam oluncada troyjetın standı karısmıstı:):) makinadakı problemde ara renkli zemin işleri açık koyu şeklinde basıyomus baskı örneyide getırmıstı,noldu o makına yapabildinizmi acaba ..:)MAKİNA SATMAK İÇİN,İNSANLARIN CANINI YAKMAYIN...

SKYTH

🌟Usta Tasarımcı🌟
Troyjet :) Kafaları mardinde kartlarıda elazıgda yaptırıyormuş o sebeple parça beklemiyorsunuz..

kemalgencer

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Anlatmak istediğimiz buydu Seyyyyah evvet Güzel bi nokta ya değinmiş arkadaş. Muhatabınızı karşınıza Alıp isteğinizi Anlatıyorsunuz. tabiki bazen ölçüyü kacırıyoruz.Yani birbirimizle konuşurken anlaşmakta zorluk çekiyoruz. Sorunları istişare etmek için yerini ve zamanını iyi ayarlamak lazım. iletişim Kurarak çözemezsen Hukuk Var. Hakkını Sonuna Kadar arayacaksın. Bu Sorunlara karşıda birlik olmak lazım.

yıldızreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.reklammalzemeleri.com
seyyah kardeşim sen kimsin kimliğini açıkla bolu meselesine gelince herhangi bi sorun yok troyjetten servis alamayan bir tane müşteri gösteremezsin herkez memnun

seyyyyah

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.generalteknik.net
bolu meselesini halletmişseniz sevindim gerçektende o adamın yardıma ihtiyacı vardı.
yıldız rekalm sen kimsin sen kimliğini açıkla.

acababunebababe

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
troy jetin patronu geçen fuarların birinde boludan bi müştirisiyle fuar bitimine müteakip tekme tokat kavga ettiler sebebini öğrenebilirmiyiz acaba :) o müşteriyle konuştuğumzda 6 aydır servis makinamı yapamıyo diye yakınıyodu akşam oluncada troyjetın standı karısmıstı:):) makinadakı problemde ara renkli zemin işleri açık koyu şeklinde basıyomus baskı örneyide getırmıstı,noldu o makına yapabildinizmi acaba ..:)MAKİNA SATMAK İÇİN,İNSANLARIN CANINI YAKMAYIN...

tekme, tokat kavga mı:giggle:

seyyyyah

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.generalteknik.net
valaa hanii bu çizgi filimlerdee kavgaa ederler toz bulutu çıkar yaa onun gibiydi:D
tabi kötü bişey bölee olması kimsee istemez ama insanları bunoktaya daa getirmemek lazım.

TuGo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bu 5 yıl kafa garantisi hangi şartlarda geçerli acaba ve çok güzel bişe türklerin iş gücünün olması ama en azından birbirimizi kandırmayalım çin makinasından pek bi farkı yok.

acababunebababe

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
bu 5 yıl kafa garantisi hangi şartlarda geçerli acaba ve çok güzel bişe türklerin iş gücünün olması ama en azından birbirimizi kandırmayalım çin makinasından pek bi farkı yok.

5 yıl kafa garantisi denen şey, kafa durup dururken çalışmamaya falan başlarsa geçerlidir. Kısaca elektronik aksamla ilgili bir sorunla...

kafa tıkanırsa da 5 yıl garanti kapsamındadır diyen bir firma varsa buradan beyan etsin ben makineleriyle ilgiliyim.

yıldızreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.reklammalzemeleri.com
evt arkadaşlar 5 yıl fuul garanti meselesine açıklık getireyim kafa dahil benden makine alan herkese bunu uygulayabilirim her koşulda geçerli olan bi garanti şartlar için beni arayabilirsiniz yada makine alabilirsiniz

optimumreklam

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.optimumreklam.com

evet cin makinasindan farki yok cunku boardlari ve elekronik aksami pekin de bulunan cin firmasi amica dan aliyorlar

atamec

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.inkbank.net
troy-jet cogu çin makinesinden iyidir. Diğer makinelere çamur atmayalım. Hiç bir makiye çamur atmayalım. Firma yetkilisi yerli malını tercih etmeli bence. Şimdi deniliyor ki 5 yıl garanti. Ben troy-jet alsam 10 yıl garanti verse 10 yılda bana hiç servis gelmez mesela. Neden makiyi sabah akşam bakımını yaparım. temşz kullanırım kafalara gereken bakımı yaparım kimseye el sürdürmem 10 yıl sıkıntısız kullanırım. Ha su var kı her kafanın bır metrekaresi vardır o dolarsa ona yapacak bırsey yoktur. Sen makıeyı al ite kaka kullan sonrada vay bu makıne kotu su makıne bole yok servıs gelmıyor bunları gecelım arkadaslar. Bende servısım. Bu ısı uzun zamandır yapıyorum. Bır servıse gıttıgınızde bakımı yapılıp yapılmadıgını anlarsınız sız talımat verdıgınız halde bakımları yapılmamıs makıneye rapor tutarsınız ıkıncı servıste ıse orayla ılgılı bılgınız oldugundan fazla ustune dusmezsınız. Ya temız kullan ya da makınen yatsın. Ha sıyeceksınız ki parasıyla degılmı? EE sızın paranız bu bu kadar kazanabılıyorsanız ne ala.. Troyjet ıı makınedır. Çin makınelerınden ıyıdır. Bir vutek scitex 10000s kadar olmasada kullanılması kolay bakımı kolay bır makınedir. TM

janjan41

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.olbiaprinter.com
troy-jet cogu çin makinesinden iyidir. Diğer makinelere çamur atmayalım. Hiç bir makiye çamur atmayalım. Firma yetkilisi yerli malını tercih etmeli bence. Şimdi deniliyor ki 5 yıl garanti. Ben troy-jet alsam 10 yıl garanti verse 10 yılda bana hiç servis gelmez mesela. Neden makiyi sabah akşam bakımını yaparım. temşz kullanırım kafalara gereken bakımı yaparım kimseye el sürdürmem 10 yıl sıkıntısız kullanırım. Ha su var kı her kafanın bır metrekaresi vardır o dolarsa ona yapacak bırsey yoktur. Sen makıeyı al ite kaka kullan sonrada vay bu makıne kotu su makıne bole yok servıs gelmıyor bunları gecelım arkadaslar. Bende servısım. Bu ısı uzun zamandır yapıyorum. Bır servıse gıttıgınızde bakımı yapılıp yapılmadıgını anlarsınız sız talımat verdıgınız halde bakımları yapılmamıs makıneye rapor tutarsınız ıkıncı servıste ıse orayla ılgılı bılgınız oldugundan fazla ustune dusmezsınız. Ya temız kullan ya da makınen yatsın. Ha sıyeceksınız ki parasıyla degılmı? EE sızın paranız bu bu kadar kazanabılıyorsanız ne ala.. Troyjet ıı makınedır. Çin makınelerınden ıyıdır. Bir vutek scitex 10000s kadar olmasada kullanılması kolay bakımı kolay bır makınedir. TM/QUOTE]

KESİNLİKLE KATILIYORUM AYRICA ÇİNDENDE İYİ MAKİNELER GELDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

burucu17

🏅Acemi Tasarımcı🏅
herseyin bir baslangıcı vardır.onlar bir baskı makinasının dıs kabını türkiyede uretsin.gun gelir step morunu ve kafasını türkiyede uretecek birileri cıkar.umutsuzluğa kapılmayıp
bir yerlerden baslamak lazım.yinede tebrik ederim.

ozkanyardim

🌱Yeni Üye🌱
biz iki tane troy jet aldık sekiz adet sattırdık varmı bunun üstüne şimdi sıra routher da hayırlı işler arkadaşlar

gookbey63

🏅Acemi Tasarımcı🏅
s.a. arkadaşlar elimde patlayan bir 3,20 troyjet galaxy 126 makina var dolandırıcı bir reklamcıdan bana kalan bu makina oldu, makinanın 4 kafalı, kafalar yok dongle yok program yok. bu makinayı çalıştırmak istiyorum elimde nakit paramda var bana yardım edecek bir yetkili arıyorum, isg reklam ı aradım ama onlarda benim gibi dolandırıldığı için yardımcı olmadılar, yardım edecek bir yetkili ararsa sevinirim i m g reklam 0..543 ..284..99..91