Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Türkiye Japonya 2010 Logosu

fberber

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
2010logosunc7.jpg

Bir arkadaş için çalıştığım 2010 logosunun amacı 1890'a dayanan Türkiye&Japonya iş birliğini yansıtmasıdır. Daha iyi sonucun alınabilmesi için değerli yorum ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Rüzgar ALPASLAN

🏆Pro Tasarımcı🏆
fikir güzel ama font kötü olmuş bence,bide arka plandaki o twril geçiştede daha canlı renkler kullanabılırsınız daha güzel durur ama font konusu onemli daha kalıteli bi font kullanın cok basitleştirmiş logoyu

Cahit GÜLDEN

Eğitimci Grafiker
♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.cahitgulden.com
2010logosunc7.jpg

Bir arkadaş için çalıştığım 2010 logosunun amacı 1890'a dayanan Türkiye&Japonya iş birliğini yansıtmasıdır. Daha iyi sonucun alınabilmesi için değerli yorum ve eleştirilerinizi bekliyorum.

Rüzgarın dediğine katılıyorum font seçimin kötü, özellikle logonun kapağı sayılabilecek 2 rakamı çok bağlantısız duruyor. Diğer ögelerde ise sadece (Rüzgar buna twirl demiş ama ben kavisli ögeler diyorum.) dekoratif amaçlı koyulmuş. Logoda fonksiyonu olmayan herhangi bir elemanı koymak, logo tasarımı kurallarıyla örtüşmüyor. Kural derki gereksiz ne varsa at. Eğer Mutlaka dekoratif bir öge kullanacaksınız bunun kesinlikle kompozisyonunuzda bir fonksiyonu olması gerekiyor. Görsel açıdan bir ritm yakalanmamış, ögelerin nerede başlayıp nerede bittiği ve bağlantıları boşlukta, biçimsel olarak uyumlu çok az obje var. Ritmi yakalayamanın en büyük nedeni egemen objelerin sınırlı olması. Başka bir deyişle benzer biçimler, öbür biçimlere karşı hakimiyet kazanamamışlar. Mesajı verilmek istenen fikir pek belirgin değil. örneğin 0 (sıfır) la bütünleştirilmek istenen Japon bayrağı fikri olumlu gibi algılansada, algılatılma konusunda sorun var. Özgünlük fikri, pekte başarılmış değil. Bu konu hakkında başka fikirler üzerinde başka araştırmalar yapılması gerekir düşüncesindeyim ben.

Saygılar sunarım.

fberber

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Yorumlarınız için teşekkürler... Özellikle Cahithoca verdiğin logo tasarım yöntemi hakkındaki bilgiler için teşekkür ederim.

engin17tr

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hocam ,dalgalarda da kırıklıklar var,göze takılıyor..
emeğe saygı..teşekkürler..

japonya2010

🌱Yeni Üye🌱
merhaba arkadaşım logo tasarımın güzel emeğine saygım var fakat başkası adına bu yarışmaya katılamazsın.( bir arkadaş için diyorsun ) eğer bu logo kazanırsa kazanan kişinin bunu başkasına yarattırdğını bildirmek zorunda kalacağım.

fberber

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
japonya2010 yarışma tarihi geçti ve arkadaş başka işlerle meşgul olduğu için yarışmaya katılamadı bile. Sen rahat ol...