Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ulak

eray_k

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
er-art.deviantart.com
27395.jpg

Tür : Dram / Fantastik
Gösterim Tarihi : 25 Ocak 2008
Yönetmen : Çağan Irmak
Senaryo : Çağan Irmak
Müzik : Evanthia Reboutsika
Yapım : 2007, Türkiye

Oyuncular
Çetin Tekindor
Yetkin Dikinciler
Hümeyra
Feride Çetin
Şerif Sezer
Zuhal Gencer
Selda Özer

Zamansız ve mekânsız bir öykü… Düzeni yekten bozulmuş bir köye, köy köy dolaşan bir seyyahın, Zekeriya’nın gelişiyle ve beraberinde getirdiği sırlarla başlar film. Zekeriya ile gelen sırlar köye, geri dönülmez bir değişim yaşatacaktır. Filme adını veren “Ulak İbrahim”, çok yakında seyirciye yüzünü gösterecek ve tüm sırlar su yüzüne çıkacak…

Türk sineması ve tiyatrosunun önemli isimlerinin bir araya geldiği filmde, 25 kişilik bir çocuk oyuncu kadrosu da rol alıyor. Performanslarıyla, yönetmeni mutlu eden çocuk oyuncularıyla, “ULAK” izleyenlere umut veren bir film.

4057832967aa8b005551uz8.jpg

Tanıtım:

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=7fSQSl6Cq40[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=dBZmB8AYiQU[/YOUTUBE]​

Yorumum: Tanıtımı izleyin. Bu tip bir film arıyorsanız mutlaka gidin derim. Ben giderken aklımda daha değişik bir ulak vardı. Ama düşündüğümden çok daha güzel olmuş film. Filmin a'dan z'ye her hanı muhteşem sahnelerle dolu. Her bir anı ayrı bir sanatsal içerik. Çok kaliteli birfilm. Sonu biraz açıkta kalıyor gibi. En son Zekeriya'nın (Çetin Tekindor) Adem ile birlikte köyden kurtulanların nerede olduğu bir tek açıkta kalıyor. Yinede müthiş...

Son düzenleme:

Benzer konular

çınar1

🏅Acemi Tasarımcı🏅
sanatsal film severler kaçırmasın.kendi adıma çok beğendim yer yer etkileyici sahneler var sürekleyici bir yapım olmuş.çağan ırmak farkını daha izlemeye başlarken anlıyorsunuz.ümiitlerimizin kırıldığı anda beklediğmiz beklerken hayalini kurduğumuz ulağa kavuşmak dileğiyle...

sekoya_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Teşekkürler.Geldiği zaman giderim inşAllah.

mapuskus

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.mustafaduzenli.com
Fragman çok etkileyici.. Lost gibi hissettim ne yalan söyleyim.. Eleştrilerini okudum.. Bulunduğum şehire sanırım bu hafta gelir gider izlerim.. Bakalım.. Çağan yaparsa en iyisini yapar diyenlerdenim..

Karaca Serin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
gitmedim peri, çocuk filmlerine uzun zamandır gitmiyorum :))

thematrix

♾️Grafik Gurusu♾️
ben filmi izlemedim ama ulak; haberci, bir nesneyi bir yerden bir yere taşıyan, postacı gibi bir deyim olsa gerek

mavitayfa

🏆Pro Tasarımcı🏆
"yapanlar kadar, bilip de susanlar da suçludur"

Ulak filminde beynime kazınan cümle bu oldu ki bunun sebebi filmde hatrı sayılır bi şekilde bu sözün tekrarlanıyo olması değil sözün sade ve derin bir anlama sahip olmasıydı...

Çevremizde yaşanan haksızlıklara - yanlışlara nasıl boyun eğdiğimizi, bu haksızlığı yapan güçlünün saldığı korkuyla önümüze nasıl bir duvar ördüğümüzü ve sonrasında bu duvarın gölgesinde gitgide nasıl bu duvarın bu karanlığın bir parçası olduğumuzu anlatıyor bence "Ulak"...

Ancak herşeye rağmen yaşlı bir adam bu karanlıkta kalan insanlara bir umudun bir kahramanlığın hikayesini anlatıyor bir habercinin hikayesini...

Evet çevremizi saran dünya içaçıcı olmayacak derecede haksızlıklara yanlışlıklara yenilmiş olsa da bir hikayede- masalda anlatılan "cesaret ve cesaretin sağladığı adalet" insanları umutlandırmaya yetiyor....

Ulak Filmi Umudu Masallarda da olsa yaşatmamız gerektiğini bunun dahi pek çok şeyi değiştirebileceğini anlatıyor...

Ve yine karanlık zamanlarda hep bir kurtarıcı beklendiği ancak bu kurtarıcının yanlız bir kişi değil gösterilen sorumluluk ve cesaretle tek tek bireylerin herbirinin birer kurtarıcı olabileceğini söylüyor...

Geçen haftalarda izlediğim Film bence Türk Sinemasında ayrı bir yere konulması ve değerlendirilmesi gereken bir film..

aybike

🌱Yeni Üye🌱
ben filmi daha izlemedim ama fragmanda çocuk adama "artık yetti gari çağır şu ulağıda gelsin" diyordu ağlayarak... burnu kan içindeydi

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Ulak, Osmanlı Devleti'nde devlet hizmetinde bir yerden başka bir yere gönderilen hızlı hareket edebilen habercilere verilen isimdir.
Sözlük anlami budur.
Flimde ise bahsi gecen haberci, ulak diye nitelendirilmiştir.

Karaca Serin

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ulak, Osmanlı Devleti'nde devlet hizmetinde bir yerden başka bir yere gönderilen hızlı hareket edebilen habercilere verilen isimdir.
Sözlük anlami budur.
Flimde ise bahsi gecen haberci, ulak diye nitelendirilmiştir.
bilgi için teşekkürler

Özlem BAYIR

🏆Pro Tasarımcı🏆
bence filmi ayakta tutan ses ve efektlerdi..onun dışında oyuncu kadrosu babam ve oglum la nerdeyse aynı..konu ise çok ta etkileyici değildi..film sadece görsel anlamda doyurucu...kostumler,filmin genel rengi havası bir bütündü bu anlamda..bunun dısında beklentimin epey altında oldu..malesef...:S

de_sibel

🌱Yeni Üye🌱
ben gittim içinde deerli mesajlar taşıyan film anlayana tabi:)

baygolge42

🏆Pro Tasarımcı🏆
film vizyondan kalkmadımı?ben aylar once gittigimi hatırlıyorum,yoksa ben ayları gunlerimi karıstırıyorum.

melek ata

🌟Usta Tasarımcı🌟
çok güzel bir film herkezin izlemesini tavsiye ederim özeliklede çoçukların