Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Uluslararası Bergama Kermesi’nin 75. Yılına özel logo yarışması

caytuna

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.zezencay.com
Bergama Belediyesi, Türkiye’deki diğer yerel festivallerinden farklı bir nitelik taşıyan Uluslararası Bergama Kermesi için, logo tasarım yarışması düzenliyor.Yarışmada birinciliğe seçilen logo 75.Yıl Kermesi’nin tüm çalışmalarında kullanılacak. Yarışma profesyonel ve amatör tasarımcılara açık olacak, seçici kurul tarafından belirlenecek tasarımlar ödüllendirilecek. Birinci seçilen tasarım 3 bin, ikinci, bin 500, üçüncü seçilen tasarım ise 750 TL ile ödüllendirilecek.

634299072528757500.jpg

Türkiye’nin en eski yerel festivaline ev sahipliği yapmanın gururunu taşıdıklarını belirten Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Kermesin 75. Yılı’na özel çalışmalar yürütüldüğünün altını çizdi. Gönenç; “Kermesimiz’in 75. Yılı’na özel bir logo yarışması düzenliyoruz. İsteyen tüm tasarımcılar yarışmaya katılabilirler. Yarışmanın sonucunda birincilik kazanan logo bundan böyle Kermes adına hazırlanan bütün görsel ve basılı materyallerde kullanılacaktır. Tüm tasarımcıların yarışmaya katılımlarını bekliyoruz” diye konuştu.

Uluslararası Bergama Kermesi Logo Tasarım Yarışması’na son başvuru tarihi 15 Şubat 2011’dir. Katılımcılar, yarışma şartnamesi ve katılım formuna www.bergama.bel.tr adresinden ulaşabilir.

caytuna

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.zezencay.com
@akkaya1606; çalışma güzel ancak küçük bir hatırlatma, "İnternational" derken "I" ile başlamak gerekiyor, ingilizcede büyük "İ" ve küçük "ı" kullanılmıyor.

akkaya1606

🏅Acemi Tasarımcı🏅
aslında farkettim ama bidaha fotoğrafı silip yüklemek için uğraşmak istemedim. Ayrıca Kermesi'ndeki son "i" de de hata var.

akkaya1606

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Unutmadan. yorumun için teşekkür ederim

mysthic

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Eline sağlık seninde farkettiğin hatalar dışında çok güzel olmuş
emeğine sağlık tekrardan :D

Grafi_qirll...

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Emeğinize sağlık...Çalışmanız çok hoş ve anlaşılır bir sadelikte olmuş...Tabi diğer arkadaşların ve sizinde dediğiniz yanlışlar dışında...

mgyknt

🏆Pro Tasarımcı🏆
Yarışma yönetmeliğindeki bütün koşulları okudum ve bütün koşulları kabul etmekle birlikte Bergama Belediyesi’ne süresiz olarak kullanım hakkını verdiğimi peşinen kabul ederim.

Logo, kendi tasarımım olup daha önce hiçbir yarışmada yer almamış ve sergilenmemiştir. Buna bağlı olarak, gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiğim eserimin çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, dijital iletim, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili bilimum haklar için Bergama Belediyesi’ne tam lisans verdiğimi kabul ederim. Bergama Belediyesi tarafından kullanılan eserim için verdiğim lisansı kesinlikle geri almayacağımı ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğimi veya bu lisans için bana verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı ya da maddi, manevi talepte bulunmayacağımı gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt ederim.

Bergama Belediyesi eser için bana, verdiğim lisans karşılığında telif hakkı bedeli ödemeyecektir. Eserimin ödül alması durumunda Bergama Belediyesi adına marka olarak tescil ettirme hakkı bulunduğunu gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt ederim.
yemezler : )

Barış Akgün

🌟Usta Tasarımcı🌟
şartnameden alıntı 2 madde

- 5. Yarışmaya katılan tasarımların, Bergama Belediye Başkanlığı’nın ihtiyacını karşılamaması halinde seçici kurul, eserlere ödül verip vermeme hakkını saklı tutar.

- 6. Yarışmada seçilen tasarımların tüm hakları Bergama Belediyesi’ne devredilmiş sayılır. Tasarım sahibi, kullanılacak olan amblem ve logoda hiçbir şekilde isim ve hak talebinde bulunamaz.

:)

GONCA....

🌱Yeni Üye🌱
Yalnız arkadaşım sadece uluslararası bergama kermesi ve 1937 yazısını kullanma şartı var 75.yıl falan yok

grfkoray

🌱Yeni Üye🌱
ben anlamadım şimdi, 75.yıl logo da kullanılacak mı? kullanılmayacak mı? şartnamede onu da özellikle vurgulamışlar. Bilenler hazırlayanlar varsa lütfen bilgilendirsin.

muratkeceli

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.kecelikalem.net
5. Fotoğraf içeren tasarımlar ve elle yapılan çizimler yarışmaya kabul edilmemektedir.

TAMAM FOTOĞRAFI ANLADIM DA EL İLE ÇİZMEZSEK NASIL OLACAK :)
BİLGİSAYARDA TABLET VE MOUSE İLE ÇİZİLEN ÖZGÜN ÇİZİMLER EL İLE ÇİZİLMİŞ OLMUYO MU :)

Grafi_qirll...

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Gerçekten grfkoray arkadaşıma katılıyorum biri anlatsın 75.yıl yazısını biz tasarımcılar kullanacakmıyız?
Şartnamede bu konuyla ilgili bişey yazmıyor...Bu konuya cevap verirseniz sevinirim...şimdiden teşekkürler...

grapphist

🏅Acemi Tasarımcı🏅
2.Logo tasarımında “Uluslararası Bergama Kermesi-1937” sözü açık olarak yer almalıdır ve kısaltma kullanılmamalıdır.
Ayrıca; Dereceye giren tasarımlar için, logonun uluslararası kullanımına yönelik “Uluslararası Bergama Kermesi-1937” sözcüğünün yerine, İngilizce’ye dönüştürülmüş “International Bergama Festival-1937” metni ile de teslim etmesi istenecektir.

yarışma koşullarından alıntıdır..

pheruq

🌱Yeni Üye🌱
sonuçları sitede görebilen var mı arkadaşlar?

pheruq

🌱Yeni Üye🌱
seçilenlerin görsellerine
de baksaydık keşke