Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

V-ray Render Sorunu

huseyinnss

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.huseyinsevindik.com
Merhaba 3dmax 2009 vray 1.5 kullanıyorum autocadde modelledıgım bır calısmayı max´e import ettim kaplamalarını yaptım ama render alamıyorum ,render başlıyor bı sure sonra
raytracer-out of memory hatası ıle karsılarısıyorum render ıptal oluyor yardımcı olabılırsenız sevınırım

Benzer konular

saylan

🌱Yeni Üye🌱
bendede aynı problem var bendeki çizimde autocadten geliyor ingilizce makalelerde raytracer mat iptal et diyor ki ben hiç kullanmadım ayrıca fram buffer yapar diyor açmadım 1280*720 de sorun yok ama 4000 piksel civarı renderlarda almıyorrr shadowdan çözümü bile arkadaş varsa gerçekten çok yardımcı olurr.

marduk23

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
memory hatası ram yetersin olunca verir ramleri yükseltmeniz lazım

hasankolay

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hata mesaj pencere görselinden anladığım kadarı ile Vista işletim sistemi kullanıyorsun.
3D programlarını Vista da kullanabilmek için en az 4 GB Ram olması gerekli.Düşük bellek Zaten Vistayı zor çalıştırıyor.Yada vistanın görselliğini azaltıp en iyi performans için ayar yapabilirsin.
Ben bu yüzden Xp yi tercih ediyorum.2,5 GB Ram, 2GHz AMD Acer notebook kullanıyorum.256 MB NVidia ekran kartım ile:
Adobe Master Collection, 3DS Max 2009+ Vray, Solid Works Kullanıyorum.Vistaya göre Xp daha başarılı.
Vista 64 bit kullanırsan 4GB Bellekden daha fazla kullanabilrsin.Buda maliyeti arttırır.
İyi çalışmalar.