Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ve karşınızda Corel X4

byahad

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.selcuklureklam.net
byahad arkadaşım bende olmadı bu buglar ??? hem perspektif olayı hemde java olayı ikisinde de tık yok güzel güzel çalışıyo. Başka bi problem olabilir kanısındayım. Bende olmuyo?

bilmiyorum ama bizim şirkette 3 arkadaşta daha aynı sorun var diğerini bilemem ama java sorunu kesin oluyo bizde :)

Reprocu

🌱Yeni Üye🌱
X4 müüüüüüüüüü :)

arkadaşlar fazla incelemeye vaktim olmadı ama ben fark gördüm inceledikce farkı anlayacaksınız :)

sebograph

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
Web sitesi
www.esyazilimbilisim.net
bende bu x4 hala menüler kapalı kaldırdım yeniden kurdum gene olmadı optionstan yeniden atayım dedim menüleri ordada kapalı format atınca düzelirmi acaba bi bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim bu arada trialde sürem doldu ondan olabilirmi diyorum

arasyas

🌟Usta Tasarımcı🌟
bende bu x4 hala menüler kapalı kaldırdım yeniden kurdum gene olmadı optionstan yeniden atayım dedim menüleri ordada kapalı format atınca düzelirmi acaba bi bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim bu arada trialde sürem doldu ondan olabilirmi diyorum

Tamamen programın trial veya crack'leyerek kurulumundan kaynaklanıyor. Ben iki bilgisayara birden kurdum ikiside aynı anda bir çok özelliğini deaktif etti. Lisanslı kullanım şart :)

ehli_z_a_n

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar bu x4 de resmi vektöre çevirmek daha da kolaylaşmış bilgisi olan varsa paylaşabilirmi?

grafist

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.dilemek.net
tabi ..

bitmap menusunda quicktrace var.. biraz kurcalarsan çözersin.

seçtiğin resmi vektör haline getiriyo. tam sonuç alamazsan (ki bu resmin kalitesine rengine göre değişebiliyo) üzerinde oynamalar yaparak o resmi çizeceğin zamandan daha kısa sürede istediğin çizimleri elde edebilirsin.

daha açıklamamı istersen resimlide anlatabilirim. (ama şu anda pek vaktim yok akşam ewe gidince :)

Laser

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar 50 ye yakın yeni şeyler var

fakat benim sıkıntım şu oldu X 3 kuruluyken Gördüğü türkçe karakterleri (misal times nev roman) şuan türkçe olarak görmüyor

metejann

🏅Acemi Tasarımcı🏅
x4 font buluyor :D

bilmediğiniz bir font varsa x4 buluyor x4ü yeni kurdum gözüme çarpan ilk özellik bu oldu text menüsünden what the font?!.. seçeneğini seçin bulmak istediğiniz yazı fontunun resmini çektikten sonra enter tuşuna bastığınızda sizi myfonts sitesine yönlendiriyor ordan serch yaptğınızda şak diye karşınızıa çıkıyor yanlız bu site ücretli şak diye cıkıyor ama şak diye indiremiyorsunuz ama şak diye yazı fontunun ismini öğrenebiliyorsunuz :D

mcxxx

🏅Acemi Tasarımcı🏅
arkadaşlar çıktığı günden beri kullanıyorum x3 e göre bayabi yenilikler var mesela x3 den daha hızlı kayıt yapabiliyor erkranda takılmaları en aza indirmişler tavsiye ederim herkeze

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
arkadaşlar çıktığı günden beri kullanıyorum x3 e göre bayabi yenilikler var mesela x3 den daha hızlı kayıt yapabiliyor erkranda takılmaları en aza indirmişler tavsiye ederim herkeze
Redraw konusunda haklısın en hızlı gösterim yapan program olmuş durumda. Fakat dosyaları daha hızlı kayıt ettiğini görmedim, aksine daha yavaş kayıt ediyor gibi.

ehli_z_a_n

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ya ben bu myfontsı kullanamıyorum kullanıyorum ama cevap vermiyo lütfen yapabilen arkadaşlar resimli anlatımla uygularlarsa büyük sevaba geçerler

feylosoft

🏆Pro Tasarımcı🏆
Corel x3'ü kullanmadım 11, 12 yi kullandım. Açıkcası pek sevmediğim ve yetersiz, sorunlu bulduğum bir programdır Corel. Fakat x4'ü denedim genel olarak memnun kaldım. Sadece bir saatlik zorlama ve denetlemede 2 kez program kapandı ama bu normal sayılır :) .

Yeni özellikler tablo oluşturma falan hoş olmuş. Bencede biraz daha hızlı, görsel olarak da biraz güzel ve kibar menüleri var hoş olmuş.

Özellikle pdf olayında yenilikler var x3 ü bilmiyorum ama pdf konusunda her zaman sorun olurdu. Ama sanırım artık sadece corel kullananlar için pdf bir sorun olmayacak hem açmada hem pdf oluşturmada gayet yeterli gördüğüm kadarıyla. Mesela 7 sf lık bir pdf direkt açtım her sayfaya birer sayfa oluşturdu hatta üstünde işlem yapmama dahi izin verdi.
Sadece gereksiz fazlalıktaki menü ve toolbar özelliklerinden kurtulsa program hem hızlanır hem de pratikleşir diye düşünüyorum. Kolay gelsin.

K.Çakır

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.corelturk.blogspot.com
Corel x3'ü kullanmadım 11, 12 yi kullandım. Açıkcası pek sevmediğim ve yetersiz, sorunlu bulduğum bir programdır Corel.
11 ve 12 de servispaketleri yüklemiş miydiniz. Servis paketler bir yazılım için çok önemlidir. Corel firması nedense alel acele mi çıkaryor programlarını bilmem, çok sayıda hatayla sürülüyor piyasaya.

feylosoft' Alıntı:
Fakat x4'ü denedim genel olarak memnun kaldım. Sadece bir saatlik zorlama ve denetlemede 2 kez program kapandı ama bu normal sayılır :)
CorelDRAW X4 için servis paket bekleyin. Ben hala kullanmıyorum çünkü bug'ları çok. Şu anda X3 kullanıyorum ve inanın hiçbir göçmeyle karşılaşmıyorum.

feylosoft' Alıntı:
Özellikle pdf olayında yenilikler var x3 ü bilmiyorum ama pdf konusunda her zaman sorun olurdu. Ama sanırım artık sadece corel kullananlar için pdf bir sorun olmayacak hem açmada hem pdf oluşturmada gayet yeterli gördüğüm kadarıyla. Mesela 7 sf lık bir pdf direkt açtım her sayfaya birer sayfa oluşturdu hatta üstünde işlem yapmama dahi izin verdi.
Sadece gereksiz fazlalıktaki menü ve toolbar özelliklerinden kurtulsa program hem hızlanır hem de pratikleşir diye düşünüyorum. Kolay gelsin.
CorelDRAW'ın PDFfiltresi çok enteresandır ki Adobe Illustrator'den daha verimlidir. Örneğin bazı pdf dosyalarını editable (düzenlenebilir) olarak illustrator'e alamazken Corel'e alabilirsiniz. Ayrıca PDF'de fontlar embedded ise Corel'e yazıları konvertleyerek alabilirsiniz. CorelDRAW'ın pdf oluşturma konusunda sıkıntıları yok. PDF oluşturma süreci PRN'den hızlı olduğu için baskı öncesi ripleme işlemi için genelde corelden PDF yapılıyor ve bu pdf ripletiliyor. Özellikle X4 sürümüne eklenen Acrobat 8 ve PDF A/1-b ile PDF sistemi daha da geliştirilmiş.

aaaba

🌱Yeni Üye🌱
arkadşlar bn corel drawı corel.com dan indirdim ama bi yerde hep bi üyelik istior.onu nsıl halledeblirz?bir fikrinz var mnı?

C-Ali

🏅Acemi Tasarımcı🏅
X4 Cıkmadan rus sitesinden indirmiştim :) herşey ruslarda cıkıyor vaybee

portableside var bende corel x4 ün saglam calışıyor

tabi lisanslı