Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Web Tasarım İçin Hangi Program?

07baran

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba arkadaşlar, epeydir araştırıyorum fakat bir türlü varamadım bir sonuca. Eklerdeki gibi tasarımlar yapmak için hangi program daha uygundur. Biraz Photoshop bilgim var şu anda, Corel Draw ya da Fireworks kullanmadım hiç ama öğrenebilirim, bu kadar (bana göre) güzel olmasa da bunlara yakın tasarımlar yapmayı çok istiyorum. Sizce en ideal program hangisi? Şimdiden teşekkürler yorumlarınız için..

ErsemErcil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Ekleri goremedim ama web tasarimda genellikle tasarimci photoshopta tasarimini yapar ve psd olarak developer'a yani siteyi kodlayan kisiye gonderir.

Yani siteyi gercekten canli sekilde yapmak istiyorsan html css js jquery vs vs kodlamayi ogrenip tasarladiklarini koda dokmen lazim.

07baran

🌱Yeni Üye🌱
Ekleri goremedim ama web tasarimda genellikle tasarimci photoshopta tasarimini yapar ve psd olarak developer'a yani siteyi kodlayan kisiye gonderir.

Yani siteyi gercekten canli sekilde yapmak istiyorsan html css js jquery vs vs kodlamayi ogrenip tasarladiklarini koda dokmen lazim.

beceremedim heralde eklemeyi tekrar deneyeyim.
eklemeyi unutmuşum, html, css, js, jquery ve php bilgim var, yani tek problemim tasarımı yapmak, daha önce psd'yi html'ye dökme işlemi yaptım, o konuda problem yaşamam.

ErsemErcil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Hmm yani anladigim kadariyla kodlamai iliorsun ama tasarimi nasil yaparim diye soruyorsun. Tasarim genellikle Photoshopla yapilir pixel-perfect calisabilmek icin.
Buna illustrator'de yaptigin illustrasyonlari cizimleri vs ekleyebilirsin tabi.

Yani aslinda psd'den html yapmissin ayni sekil psd yapman lazim iste.

07baran

🌱Yeni Üye🌱
Hmm yani anladigim kadariyla kodlamai iliorsun ama tasarimi nasil yaparim diye soruyorsun. Tasarim genellikle Photoshopla yapilir pixel-perfect calisabilmek icin.
Buna illustrator'de yaptigin illustrasyonlari cizimleri vs ekleyebilirsin tabi.

Yani aslinda psd'den html yapmissin ayni sekil psd yapman lazim iste.

evet yani o konuda hiç problemim yok. tek problem bu tür tasarımlar için hangi program işimi daha iyi görür.
photoshop kullandım ama photoshopta ben mi beceremiyorum yoksa gerçekten zor mu bilmiyorum bir yamuğu bile çok zor çizebiliyorum. illustrator hiç kullanmadım. bu durumda hangisi daha uygun olur acaba benim için bunun cevabını merak ediyorum. photoshopa ağırlık verirsem, ciddi anlamda detaylarına inerek öğrenmeye çalışırsam bu tarz tasarımlar yapabilir miyim acaba? ya da şöyle sorayım bu tasarımları yapan arkadaş sizce hangi programla yapmıştır?

ErsemErcil

🏅Acemi Tasarımcı🏅
evet yani o konuda hiç problemim yok. tek problem bu tür tasarımlar için hangi program işimi daha iyi görür.
photoshop kullandım ama photoshopta ben mi beceremiyorum yoksa gerçekten zor mu bilmiyorum bir yamuğu bile çok zor çizebiliyorum. illustrator hiç kullanmadım. bu durumda hangisi daha uygun olur acaba benim için bunun cevabını merak ediyorum. photoshopa ağırlık verirsem, ciddi anlamda detaylarına inerek öğrenmeye çalışırsam bu tarz tasarımlar yapabilir miyim acaba? ya da şöyle sorayım bu tasarımları yapan arkadaş sizce hangi programla yapmıştır?

Ben o tasarimlarin Photoshopla yapildigina eminim :) dedigin gibi photoshopta bazi seyleri cizmek zordur ama Photoshopla Illustratoru beraber kullanabilirsin bunun icin. Mesela bi sekil icine resim koymak istiyosan o sekli illustratorde daha kolay hallederim diyosan illustratorde cizip photoshopa atabilirsin.

figen74

🌱Yeni Üye🌱
Valla yorumlarınızı okudum.Ben de Photoshop kullanıyorum ve sayfa tasarımlarını bu şekilde hazırlayabiliyorum.Şunu merak ediyorum Web sitesini saadece photoshop kullanarak yapmak mümkün değil mi acaba?

07baran

🌱Yeni Üye🌱
Ben o tasarimlarin Photoshopla yapildigina eminim :) dedigin gibi photoshopta bazi seyleri cizmek zordur ama Photoshopla Illustratoru beraber kullanabilirsin bunun icin. Mesela bi sekil icine resim koymak istiyosan o sekli illustratorde daha kolay hallederim diyosan illustratorde cizip photoshopa atabilirsin.
teşekkür ederim görüşler için. anladım, illustrator edinmeye çalışıyorum bugünlerde ama indiremedim bir türlü. alayım dedim adobe ürünlerinin fiyatları windows fiyatlarını 5 e katlamış. önümüzdeki günlerde photoshop la bişeyler yapmaya çalışacağım, başarılı olursa çalışmam eklerim buraya da :)

Valla yorumlarınızı okudum.Ben de Photoshop kullanıyorum ve sayfa tasarımlarını bu şekilde hazırlayabiliyorum.Şunu merak ediyorum Web sitesini saadece photoshop kullanarak yapmak mümkün değil mi acaba?

sadece photoshopla olmaz, html ve css bilmek lazım biraz.
ekteki resimlerde yer alan siteleri yapan kişi çok basit şekilde, tek resim olarak html e dökmüş siteyi, biraz inceledim kafama yatmadı benim, parça parça yapmanın daha iyi olacağını düşünüyorum.

cgriylmz

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
twitter.com
Tasarımları Corel,İllustratör,FireWorks,Photoshop hiç fark etmez hepsinde yapabilirsin eğitim videolarını izlemeni tavsiye ederim sana bir kaç örnek izledikten sonra kendi fikir ve düşüncelerini yansıtabilirsin zamanla ..

kokagrafi

🌱Yeni Üye🌱
sadece photoshop la düzgün bir site yapamazsın ama hiç kodlama yapmadan adobe muse ile gayet işe yarar siteler yapabilirsin . kodlama bilgisi (html/css(java script)) bilgisi az da olsa varsa dreamwiever programını kullana bilirsin. ama hangi prog. kullanırsan kullan web siteleri ile uğraşıcaksan ufaktan html css js php vs. öğrenmek gerekir ki sen zaten kullanıyormuşsun :) .
başarılar.

07baran

🌱Yeni Üye🌱
Tasarımları Corel,İllustratör,FireWorks,Photoshop hiç fark etmez hepsinde yapabilirsin eğitim videolarını izlemeni tavsiye ederim sana bir kaç örnek izledikten sonra kendi fikir ve düşüncelerini yansıtabilirsin zamanla ..

sadece photoshop la düzgün bir site yapamazsın ama hiç kodlama yapmadan adobe muse ile gayet işe yarar siteler yapabilirsin . kodlama bilgisi (html/css(java script)) bilgisi az da olsa varsa dreamwiever programını kullana bilirsin. ama hangi prog. kullanırsan kullan web siteleri ile uğraşıcaksan ufaktan html css js php vs. öğrenmek gerekir ki sen zaten kullanıyormuşsun :) .
başarılar.

görüşleriniz ve başarı dilekleriniz için teşekkür ederim. kendimi verdim, zamanla geliştiririm diye düşünüyorum.
ilk çalışmam: Karataş Pen PVC Pencere, Kapı
anasayfasını bitirdim henüz, iç sayfalarını yapmaktayım.