Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Windows 7 Home Premium 64 Bit ? Windows 7 Ultimate 64 Bit

kadirhancihan

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba Arkadaşlar Şirketin grafik tasarım bölümüne bugun yeni bir bilgisayar daha ekledim.

Donanım özellikleri aşağıdaki gibidir.

550W Kasa
I7 8MB Cache Bellek 3,2Ghz 4Cekirdek 64BIT
Asus Sabertooth X58 Sata3 Usb3 DDR3 Ana Kart
DDR3 12GB Soğutuculu Ram (3x 4GB)
MSI Nvıdıa GTX460 1GB DDR5 256BIT PCI
64MB 3.5" SATA2 - 2TB HDD
26" MONITOR

Şuanda kararsız kaldığım nokta grafikerlerin daha rahat calısması adına ne yapmalıyım hangisini satın almalıyım?

Windows 7 Home Premium 64 Bit ? Windows 7 Ultimate 64 Bit ?

(Not: Diğer Makinalar XP Professinal 32 Bit)

Cocuklar XP nin daha verimli oldugunu 7 nin sıkıntılı oldugunu soyluyorlar ancak xp 64 bit de tedavulden kaldırılmış resmen bulamadım :S

Benzer konular

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhaba Arkadaşlar Şirketin grafik tasarım bölümüne bugun yeni bir bilgisayar daha ekledim.

Donanım özellikleri aşağıdaki gibidir.

550W Kasa
I7 8MB Cache Bellek 3,2Ghz 4Cekirdek 64BIT
Asus Sabertooth X58 Sata3 Usb3 DDR3 Ana Kart
DDR3 12GB Soğutuculu Ram (3x 4GB)
MSI Nvıdıa GTX460 1GB DDR5 256BIT PCI
64MB 3.5" SATA2 - 2TB HDD
26" MONITOR

Şuanda kararsız kaldığım nokta grafikerlerin daha rahat calısması adına ne yapmalıyım hangisini satın almalıyım?

Windows 7 Home Premium 64 Bit ? Windows 7 Ultimate 64 Bit ?

(Not: Diğer Makinalar XP Professinal 32 Bit)

Cocuklar XP nin daha verimli oldugunu 7 nin sıkıntılı oldugunu soyluyorlar ancak xp 64 bit de tedavulden kaldırılmış resmen bulamadım :S

Burayı ve burayı

bir inceleyin ,ultimate 64 bit size göre diye düşünüyorum.

hoş görünüze sığınarak birşey sormak isterim siz bu donanımı "xp nin daha verimli olduğunu söyleyen çocuklar için mi? topladınız.

"Desenize tüm Microsoft ekibi boşa çalışıyor sizin çocuklar olayı çözmüşler"

:)

“Eski eski olduğu için atılmaz; fena olursa atılır. Yeni yeni olduğu için alınmaz iyi olursa alınır.”(M.Akif Ersoy)

kadirhancihan

🌱Yeni Üye🌱
est. ferox :))

sedat bey tesekkurler

yani ultimate ve 7 home premium arasındaki fark bitlocker dedigi usb surucu korumasından baska birsey deil mi ?

ayrıca soyle bir sıkıntılarından bahsediyorlar "win 7 de klasorleri resim halinde goruntulemek bile bir baska iskence!" ;) sanki tek sorunları bu gibi :) "birde usta bu cok soru soruyor dyorlar" :p nacizhane goruslerinizi aktarırsanız cok sevinirim

T4KO

🌱Yeni Üye🌱
windows 95 bile kursanız üzerinde cok rahat grafik yaparsınız bu özelliklerle :D

dedemen94

🌱Yeni Üye🌱
Windows 7 Ultimate x64 tabikide x86 bu özellikleri görmez

ferox

🏆Pro Tasarımcı🏆
est. ferox :))

sedat bey tesekkurler

yani ultimate ve 7 home premium arasındaki fark bitlocker dedigi usb surucu korumasından baska birsey deil mi ?

ayrıca soyle bir sıkıntılarından bahsediyorlar "win 7 de klasorleri resim halinde goruntulemek bile bir baska iskence!" ;) sanki tek sorunları bu gibi :) "birde usta bu cok soru soruyor dyorlar" :p nacizhane goruslerinizi aktarırsanız cok sevinirim

Win7 de de kullanıcı hesap denetimi ayarları düzeyi vardır, o ayarı pasif yaptığınızda artık yapacağınız işlemler için soru sormayacaktır, win7 önizlemesi xp ve wista ya göre daha gelişmiş ve kullanışlı bana kalırsa,acaba farklı şeylerden mi bahsediyoruz.

Birde arkadaşın bahsettiği gibi bu donanımları xp de tamamı ile kullanamzsınız.

(evde kullandığım pc de 4gb ram xp yüklü iken sadece 3 gb lık kısmını kullanabiliyordum.)

Arif ARINMIŞ

♾️Grafik Gurusu♾️
x86 ne yazık ki 3 gb ramden sonra görmüyor.
xp saltanatı devam etse de. Vistada insanların gözü korkunca 7 ye tereddütlüler. Ancak 7 microsoftun en iyi işletim sistemidir bence.
Çekinmeden kullanın.