Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Yardım

MtcnGlsn

🌱Yeni Üye🌱
Arkadaşlar merhaba,

Bu yazacağım forum kurallarına uygun mu bilmiyorum, ilk defa bir foruma üye oldum ve ilk defa konu açıyorum. Öncelikle belirteyim grafiker değilim.

Bu siteye nasıl geldim?
Aracımın arka camına bir çalışma yapmak istedim. Bunun için sanayi bölgesindeki reklamcılara gittim. E-posta hesabımda 3 adet resim var bunları yaklaşık 30x30 cm olarak bildiğiniz klasik arka cama yazılan yazılar gibi arka camıma yapıştırma yoluyla yapmak istiyorum. Fakat sanayideki arkadaşlar bu .jpeg formatlı resimleri etiketleri kesecek olan makinenin tanımadığını .cdr formatında olması gerektiğini söylediler. O nedir diyince Corel programında çizim ile yapılması gerektiğini söylediler. İnternetten corel ve .cdr uzantılı istediğim resimleri ararken bu siteye denk geldim ve istediğim M.Kemal Atatürk imzasını corel için cdr formatlı olarak sitede buldum, paylaşım için teşekkürler.

Sorunum?
Asıl sorunum ise, kalan diğer iki resimi hiçbir yerde bulamayışım. Birisi Fatih Sultan Mehmet tuğrası. Bazı sayfalarda geçmiş konusu fakat linkler ya yok, ya kırık veya ekleyeceğim denilmiş fakat unutulmuş zannedersem. Diğer resim ise bir başka imza. Sanayideki arkadaşlar bir grafikere çizdirebileceğimi söylediler ve en uygun aldığım fiyat resim başı 20TL, üstüne bir de bunun etiketçide basılıp işletilmesi var, 3 imza artı işlemlerin bana toplam maliyeti 100TL'yi geçecek. Ha diyebilirsiniz ki; "Lan arabaya biniyorsun keyfine iş yapıyorsun 100 TL'mi koydu sana?..." Bindiğim araba tüplü 1.6 94 model renault rainbow, hani anlamışsınızdır :rofl: Zaten işsizim de, uluslararası ilişkiler yüksek lisans öğrencisiyim, tez aşamasındayım, iki makalem yayınlandı iki ayrı kitapta ama işsizim, iş verecek olan varsa Ankara'da tekliflere açığım :smile:

Velhasıl kelam,

Bu uygulamayı yaptırmayı çok istiyorum. Resimler Corel formatlı olarak elimde olduğunda bana maliyeti 20TL civarı olacak. Bu sebeple dua karşılığı bana yardımcı olabilecek birilerini arıyorum :angel: Yardımcı olabilecek arkadaş varsa şu iki resmi corel formatında cdr uzantılı olarak herhangi bir yere upload edebilir mi veya uygunsa iletişim bilgilerimi atayım mesaj olarak ya da o bana atabilir ben ona e-posta atarım böylece karşılıklı olarak dosyaları atabiliriz. Var mı karşılıksız iyilik yapmak isteyen?:angel: :smile:

Resimler:

https://img140.imageshack.us/img140/4936/fsmd0.jpg

https://www.yesilgazete.org/wp-content/uploads/2012/02/recep-tayyip-erdogan-in-imzasi_296205.png

Son düzenleme: