Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

yerel bir gazetenin ilk sayfası kırcaali haber

mkobra

🌱Yeni Üye🌱

yerel bir gazetenin ilk sayfasını tasarladım(ilk yapıtım :))

yorumlarınızı bekliyorum

C3ng0

👑Efsanevi Grafiker👑
sürmanşet yerine koyduğunuz duyuru ve abonelık yazıları çok basık olmuş bence abonelik olmalıydı :) daha göze hoş gelecek şekilde yapılabilirdi... manşet başlık göremiyorum Kırcaalide Düzenlenen..... diye devam eden sanırım başlık ama özellikle manşet başlığı dolgun tırnaksız ve büyük puntolarla yazılmış olmalı, kısa ve öz olsanı daha hoş olur manşet haberinde kullandığınız resim sanırım basık olmuş hoş görünmüyor. resim altı yazısını ikiye bölmeniz ve bu yazıyı blok yapmanız daha hoş bi görüntü verirdi. (özellikle Zaman gazetesinde en çok dikkatimi çeken şeydir:) )
manşetin altındaki resmin üzerine başlık koyulmamış. radopların gülü 80 yasında haberindeki resmi dıs tarafa değilde yazıya doğru cevirmeniz daha hos olur ve başlığını biraz daha büyültüp 2 satır halinde blok yapmalı veya biraz daha küçültüp tek satır halinde blok yapmalıydınız. sağ tarafta kutucuk içinde aşağıa doğru sıraladığınız haberlerin yerine daha küçük şekilde daha az ama biraz daha içerikli haberler girebilirdiniz. vs.... gibi gidiyor :D

ilk çalışmanızsa bence fena deil ama haberler arası çizgi çekebilirsiniz sonra sayfadaki alanlar pek düzenli deil mesela onlara dikkat etmelisiniz başlıkların olmasına özen gösterin...
elinize sağlık

mkobra

🌱Yeni Üye🌱
yorumun için sağolasınız eksiklerimi sizin sayenizde görüp gidermeye çalışacağım

Majestic

🏆Pro Tasarımcı🏆
Web sitesi
www.ngrafik.com
gazetenin başlık logosunun fontu çok olgun değil doğu rodopların güçlü sesi sloganını başharflerle dengeleyebilirsin kullandığın font ve resimleri orasından burasından çekiştirerek ölçeklendirme yapman resimleri ve fontları bozmuş orantılı çalışmalısın manşet başlığında kullandığın font ve puntoda mizanpaj kurallarının dışında manşetlerde düz tırnaksız fontlar seçilir ve daha büyük yazılır ayrıca başlık edebiyat kurallarınca da uygun değil altbaşlık olabilecek durumda bir yazı yani "kırcaali'de düzenlenen kutlu doğum programına yüzlerce türk katıldı" ancak alt başlık olur "kırcaali'de kutlu doğum haftası " gibi bi tabir kullansaydın başlık olurdu herneyse sürmnanşette duyuru veya abonelik yerine iç sayfalardan haber girişleri devamı sayfa 15'te gibi girişler yapıp o sayfalardaki haberlerden foto ve konular koyarsan daha ilgi çekici olurdu. abonelik kısmını gazetenin en arkasında yada künyenin olduğu sayfada küçük reklam şeklinde düzenlemen yine mizanpaj açısından daha doğru rodopların bülbülünün altında yazlıan haber ve sayfa numaraları yine doğru ölçülendirilmemeiş bloklama hatası var yanı sıra oraya yine bi yazarın köşe yazısı gibi birşey koysan daha iyi olurdu genel olarak gazetenin fontları tırnaklı ve tırnaklı karakter kullanmak mizanpaj kuralları dışındadır. alttaki reklamlarda doğru yerde değil bu ilk çalışmm dediğin için bu kadar açık bi şekilde anlatma gereği duydum kesinlikle yanlış anlamanı istemem eleştiriden çok öneri niteliğindedir açıklamalarım başarılarının devamını dilerim

mkobra

🌱Yeni Üye🌱
Nazmiye Gülol sizi yanlış anlamıyorum eksiklerimi görerek daha iyi bir tasarım yapmak için eleştirilmeliyim tabiki.

Çok sağolun eksiklerimi bana gösterdiğiniz için

cenkkaan34

🏅Acemi Tasarımcı🏅
gazeteye benzer hiç bir hali yok çok amatörce...