Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

Ziraat Bankası 124 yıllık logosunu değiştirdi.

mrcyln

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Katılım
3 Haz 2014
Mesajlar
32
Tepkime puanı
0
ux4LC.jpg

Para Dergisi'nden Oğuz Demir, Mart ayındaki yazısında yeni logo için 90 Bin Euro'ya bir ajansla anlaşıldığını belirtmişti.

Oğuz Demir'in yazısında belirttiği 90 Bin Euroluk logonun bu olup olmadığı ise merak konusu...

2012 yılının ilk aylarında basında yer alan birçok haberde Ziraat Bankası'nın isminin ve logosunun değişileceği belirtilmişti. Hatta Ziraat Bankası Genel Müdürü konuyla ilgili açıklamalarda bile bulunmuştu.

"Vatan gazetesinde yer alan habere göre; Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, "çağın gereklerine ayak uydurmak" amacıyla bankanın ismi ve logosunu değiştireceklerini söyledi.

Habere göre Aydın, şu ifadeleri kullandı: Bankanın ismini ve logosunu değiştiriyoruz. Bunun için bir çalışma da başlattık. Dışardan bununla ilgili hizmet de alacağız. Ziraat Bankası'nın ismi uzun. Üstelik yurtdışında gerek açtığımız şubelerde, gerek diğer girişimlerimizde her yerde farklı kullanılıyor. Örneğin bir ülkede Bank of Ziraat, başka bir ülkede başka türlü. Bunu istemiyoruz. Bazı bankalar gibi dünyanın her yerinde kolaylıkla kullanılacak bir isim ve logoya geçeceğiz. Örneğin HSBC. HSBC, her yerde aynı. Ziraat Bankası da böyle olacak.

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın'ın yapmış olduğu açıklamalara rağmen Ziraat Bankası'nın henüz adı değişmedi ancak logosu değişti.

Yeni logoda başak ambleminde bir değişikliğe gidilmezken, kurumsal renklerde küçük değişiklikler ve yazı karakteri değiştirilerek Ziraat Bankası durağan bir görüntüden sıyrılarak daha dinamik bir logo, ruh ve kurumsal kimlik sahibi oldu.
İşte Ziraat Bankası'nın eski ve yeni logosu...
 
Son düzenleme:

sedat_gul

🏆Pro Tasarımcı🏆
Katılım
2 Tem 2009
Mesajlar
713
Tepkime puanı
11
Web sitesi
www.sedatgul.com
T.C olayına girersek çıkamayız devletin her biriminde bir T.C sıkıntısı var, birileri rahatsız oluyor nerede yaşıyorlarsa
 

kaizar

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Katılım
5 May 2008
Mesajlar
36
Tepkime puanı
2
logo değiştirme bahanesiyle iyi rant yapmışlar..
 

Value

Hasta la vista
👑Efsanevi Grafiker👑
Katılım
10 Eki 2008
Mesajlar
3,603
Tepkime puanı
181
Bu kısaltılmış hali mi yani? B|
Üç gereksiz hamle sonucunda havaya saçılan 90 bin Euro..

Yapmayın böyle atılımlar.. Trajediye hiç gerek yok..
 

mrcyln

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Katılım
3 Haz 2014
Mesajlar
32
Tepkime puanı
0
sadece T.C yi kaldırmak onlara yetmiş demekki. >:|
 
Üst