Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

3D nasıl başlamalı?

igoala

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
merhabalar
3d max programını tanımayan ama neler yapıldıını bililen animasyon hayranı olarak, 3d için uzun yıllar gerektiğini tahmin edebiliyorum.
Bu konuda kaynaklar yeterli olabilir mi ya da kurs mu almak gerekli?
Verilen kurs eğitimi yeterince tatmin edici mi? Kısaca sorum;
Nereden başlamak gerek?

Benzer konular

h.salma

🌟Usta Tasarımcı🌟
herhangi bir program bilginiz var mı yoksa sıfırdan mı başlayacaksınız?

Vektörel çizim konusunda tecrübeniz varsa daha kolay öğrenirsiniz ama kolay demem sizi yanıltmasın, sizin de dediğiniz gibi uzuuuun zaman uğraşmak gerekir. Ben bir yıldır kullanıyorum ama hala hiçbirşey bilmiyorum.
Benim size tavsiyem kursa gidip temel bilgiyi almanız, sonra da kendinizi geliştirmenizdir. Üstadlar ne der bilemem. Saygılarla...

Tera

🌱Yeni Üye🌱
Sabrın ve iraden varsa başla, tam anlamıyla biliyorum diyebilmen için yaklaşık 1 yıllık bir çalışmayı göze almalısın.
Diğer programlar gibi tek veya bir iki işlem yaparak sonuç alabileceğin bir program değil. Nerdeyse programlama yapar gibi planlı ve dikkatli olmak zorundasın. Başlamak için MAX in içinde bulunan öğreticiyi kullanabilirsin. Gayet basit ve faydalı olduğunu söyleyebilirim.

Modelleme kısmı kısmen kolay gelicektir ama sakın aldanma, olayın öldürücü kısmı ışık ve materyal.

Şimdiden kolay gelsin.

memed

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence kursada gitmeden önce kendini internetten geliştirmeye bak çünkü orada bile zorlanabilirsin

flyman

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence kursada gitmeden önce kendini internetten geliştirmeye bak çünkü orada bile zorlanabilirsin. bende önce internetten öğrenmeye çalıştım ama internette verilen baştan sona bir konu yok sadece belirli konularda dersler var oda kafa karıştırır insan nerden başlayacağını bilemez ve benim çıkmaza girer pes edersin :) bulunduğum ilde malesef bu dersi veren bi kursta yok

memed

🏅Acemi Tasarımcı🏅
internette 3ds max ile ilgili ekitaplar ve çok güzel video anlatımları var ama link vermek yasak ilgilenen bana özel mesaj atsın

landscapearda

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar bu rpc ler nasıl yüklenior.max 7 kullanıorum yardım edermisiniz.

ozzy***

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Sanırım önce proğramı yüklemek lazım bende merak ediyom ama yoğunLuktan kurup inceleyemedim =D

tedirgin.cocuk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Mrb ben Nurdan. Bende 3ds max öğrenmeyi çok istiyorum ama çalıştığım için kurs almam olanaksız. Nasıl başlayacağımıda bilmiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim....

hondarslan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
ben kitabını aldım eğitim cd'leri edindim (türkçe) şimdi de bu işi profesyonel yapan bulunduğum şehirde üstad tabir edilen birinin yanında işten arda kalan zamanlarımda (akşamları) hem ders hem yardım almaya başlayacağım yakın bir zamanda animasyonu biraz biraz öğrendim gibi televizyondaki animasyoncu arkadaştan inşallah daha detaylısını eğitim cd'lerini de bi şekilde ulaştırabilirim isteyenlere ben konyadayım ama amaç öğrenmekse postalayabilirim 8 kadar cd var

tedirgin.cocuk

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Tşk ederim gerçekten öğrenmeyi çok istiyorum aslında ben herşeyi öğrenmek istiyorum bilgiye aç bi insanım, baştada 3ds max geliyor. Cd leri ulaştırman mümkünse çok mutlu olurum bende adana dayım yalnız nasıl haberleşiriz???

hondarslan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
tedirgin çocuk kardeşim beni ekle msn ye veya özel mesaj ile bağlantı kurabilirsin istersen arayabilirsin de ona göre cd'leri sana nasıl ulaştıracağımı ayarlarız TELEFON YASAK

Moderatör tarafında düzenlendi:

ScoobyDoo

🏅Acemi Tasarımcı🏅
zihninde, yapılacak projeyi oluşturmayı sağlayamayan, ne yapacağını, programın ne işe yaradığını bilmeyen arkadaşlar, bırakın programı öğrenmeyi. bilgisayarlarına dahi kurmasınlar.

promuslife

🏅Acemi Tasarımcı🏅
ben 2 yıl dır max kullanıyorum , fakat haftada bir elime alabiliyorum, yani çok iyi değilim..:)
ilk başta kitabını aldım, ve 4 saat boyunca oturup satır satır okudum, daha sonra pc nin karşısına geçip tekrar satır satır okuyup uyguladım, artık son 1 yıldır kitabın yüzüne bakmıyorum...:) geri kalan hayal gücünüze bağlı kalacaktır.;)

yasoloji1

🌱Yeni Üye🌱
Web sitesi
www.reklamcom.com
hondarslan kardeş benim için gerçekten çok önemli sendeki eğitim cdleri
eğer gerçekten bana kargolarsan çok sevinirim birde türkçe eğitim cdleri değil ve programı tam anlamıyla antıyo değilmi çünkü internette çok var ama yarım yamalak bir çoğu

DeadbeaT

🌱Yeni Üye🌱
Yarım yamalak olsada, sonuçta bir şeyler öğretiyor olsa gerek.

sekoya_

🏅Acemi Tasarımcı🏅
tedirgin çocuk kardeşim beni ekle msn ye veya özel mesaj ile bağlantı kurabilirsin istersen arayabilirsin de ona göre cd'leri sana nasıl ulaştıracağımı ayarlarız TELEFON YASAK

Paşam eyvallah ekledim msni.Bi ara gelirsen uygularız bişeyler :) Saolasın.

achilleus16

🌱Yeni Üye🌱
bence internet yeterince iyi bi kaynak.bi yılı geçti sanırm 3dsmax kullanıyorum.18 yaşındayım.kaç ticari iş için maxtan model çıkardım sunum yaptım hatırlamıyorum.hiç bi kursada gitmedim.
internette konular dağınık belki ama bunları bi düzene koyupmantığı kavramak sizin elinizde.intten ders bulup bunların aynısını uygulayıp geçmekdeilde derste kullanılan tekniği farklı cisimlere uygulayarak çalışmak çok fayda sağlıyaktır.Örneğin bi lathe komutuyla bardak modelleme dersi varsa siz o bardaktan sonra yine lathe ile bi vazo modelleyin...
yeterince sabırve zamanla biçok şeyi kendinizde başarabilirsin diye düşünüyorum..saygılarımla..

oppose

🏅Acemi Tasarımcı🏅
max a başlamak için önce öğrenilmesi gereken sabır sanrım ps ile ilgilenen biri 1 hafta sonunda bir resimi rutujlayabilir yada bi modelin rengini değiştirebilir ama maxta durum öyle değil 1 maftanın sonunda ancak yapabildiğiniz ne kadar karışıkmış lan bu program demek olur.

max emek ister merak ister sabır ister zira şölede düşünmek gerek bir çok grafik programında varolan bişeyden sonuç elde edilir fh de iki kareyi alırsınız croplayıp içini deglare edersiniz olur ama katı modelleme için 1200 tane polygonla ayrı ayrı uraşmanız gerekir sonra bide bunun textures devri başlarki aman aman evlerden ırak. bide işin içine render girer lan v-ray mi mental-ray mı uuuu yani derim ki siz bırakın bence bu işi :D

renkadamı

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar hayal gücüme aşırı güveniyorum yeni başlıyorum inşallah başarılı olurum.....
inanmak başarmanın yarısıdır....