Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

50X70 kanser derneği takvimi

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
50x70 ebatında kanser derneğine yapmış olduğum takvim... dernek başkanı faaliyetlerini bu takvimde toplamak istedi ve bu çalışma ortaya çıktı...

yine de takıldığım bazı konular var.. gözden kaçırdığım ve başka yapılabilecek güzel fikirlerinizi bekliyorum...

simdiden teşekkürler...

takvimiwc3.jpg

Benzer konular

htc82

🏅Acemi Tasarımcı🏅
eline emeğine sağlık çok güzel olmuş takvimin amacıda öyle empati yapıyorum da hasta olan insanlar için destek çok önemlidir

orkan

⭐Deneyimli Tasarımcı⭐
takvim ortaqlarında mavi fonlu iki yazıyı gazete küpürlerinin olduğu bölüme taşıyıp yerlerine iki adet foto koysan çok daha güzel olacak.O yazılar yerlerinde pek hoş olmamış bence

Abdurrahim Özerkan

🌱Yeni Üye🌱
İlk bakışta her şey çok güzel anlaşılıyor gazete küpürlerinin yeride uygun bana göre sadece çok küçük bir hatırlatma ben olsaydım film karesi gibi yapar slayt geçişi dizaynı verirdim yinede çok güzel olmuş ortadaki yazı da işin nazarlığı olsun

asilhan

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bence resimler 1-2 sıra azaltılıp takvim kısmı biraz yükseltilmeli bide sağdaki gazete küpürlerinin oldugu kısım o bölüme ortalansa resimler sağına ve soluna yerleştirilse daha güzel olabilir kolay gelsin

umıtcag

🌱Yeni Üye🌱
bu kadar resim çok fazla böyle çalışmalarda bence tek bir vurucu resim kullanılması konuya daha fazla dikkat çeker bu benim düşüncem emeğine sağlık

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Merhabalar, dernek başkanının istediği şey hizmetlerini gösterebilmek haklıda.
elimiz de fotoğraf ve gazete küpürleri var.
Fotoğrafları üstte dizdiğin gibi aşağıya doğru devam et.
Gazete küpürlerinde önemli olan başlıklardır. Dikeyleri kesebilirsin, İki küpürü bir fotoğraf boyutunda dörtgen içine alarak simetri devam ettirilebilir. Çok fotoğraf değil Etkili fotoğraf kullanmaya çalış.
Gördüğüm kadarı ile toplantı fotoğrafı fazla bunlardan bir ikisi elenebilir.

Ton dağılımına özen göster, benim gördüklerim bunlar. Kolay gelsin.

kaanali

🌱Yeni Üye🌱
bnce çok fazla resim war.bu resimler dikkat çekmekten çok baş döndürüyo.daha az kullanarak ve farklı bi form wererek çalışmayı dahada profesyonelleştirebilirsn.yazıyıda sıkıştırma bnce.yazının büyük olması daha fazla okunacağı anlamına gelmiyeceğini düşünüyorm.

aDoBe

🏆Pro Tasarımcı🏆
bu tarz tasarımlaı yaptıranları ve yapanları hayretle izliyorum. şimdi arkadaşlar beni öldürseler bu takvimi alıp evime veya iş yerime asmam kesinlikle. tamam burada hizmetler vs vs anlatılıyor ama (ya da öyle olduğu düşünülüyor) onlardan banane derim ben. ben oraya, kanser ya da başka bir şekilde bu derneğe yolum düşerse diye onları daha net ve korkulacak bir şekilde hatırlamamalıyım. onun için cok fazla resim konulmuş gazete küpürü kullanılmış bunların hepsi boş. ve müşterinin işgüzarlığı olarak görüyorum. bu mantıkla hareket ederek bi örnekleme yapmaya çalışmak istiyorum: iyi ki bu takvim bir doğum merkezine ait değil. yanmıştık ozaman.

uzun lafın kısası bence değerlendirilmeyecek kadar gereksiz gördüğüm bir çalışma. tabi bunda kesinlikle grafiği yapan arkaşın bir suçu olmadığına eminim. bu sadece müşterinin isteği bir çalışma.

haa arkadaşlar burda sakın şunu da unutmayın, o dernekte yapılan toplantı emin oplun ki faydalı ya da derneğin çok faal olduğunu anlatmak için konulan resimler olmadığına eminim.......

resim seçimindeki mantığı kıasaca anlatim size:

aa müdür bey burda, hıı bu karede de A bey ve C hanım yanyana kullanalım. aa müdür bey ve şef yan yana çıkmış kullanalım....
vs. vs. vs. vs. vs.....

eminim ki herkes ne demek istediğimi anlamıştır... eminim buna

kolay gelsin.

N/A3

🏆Pro Tasarımcı🏆
Adobe dediklerinde ne kadar haklısın. Bunları bende düşünüyorum ama yine de o fotoğraflar olmalı müşterinin talebi. Madem olacak o zaman en iyi nasıl olabilir diye baktım olaya.

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️
bu kadar resim çok fazla böyle çalışmalarda bence tek bir vurucu resim kullanılması konuya daha fazla dikkat çeker bu benim düşüncem emeğine sağlık

bu düşünceye katılıyorum. takvime bakınca yoğunluktan başdönmesi etkisi yaşadım. tepiş tepiş fotolar.. mini mini küpürler... küçük puntolarla takvim.. hepsi kaybolmuş.

tek bir image fotografı kullanılıp.. kenarlarda veya altta dernekle ilgili tanıtım yapılabilirdi. bence bu derneğin broşüre ihtiyacı var :lol:

bu tarz tasarımlaı yaptıranları ve yapanları hayretle izliyorum. şimdi arkadaşlar beni öldürseler bu takvimi alıp evime veya iş yerime asmam kesinlikle. tamam burada hizmetler vs vs anlatılıyor ama (ya da öyle olduğu düşünülüyor) onlardan banane derim ben. ben oraya, kanser ya da başka bir şekilde bu derneğe yolum düşerse diye onları daha net ve korkulacak bir şekilde hatırlamamalıyım. onun için cok fazla resim konulmuş gazete küpürü kullanılmış bunların hepsi boş. ve müşterinin işgüzarlığı olarak görüyorum. bu mantıkla hareket ederek bi örnekleme yapmaya çalışmak istiyorum: iyi ki bu takvim bir doğum merkezine ait değil. yanmıştık ozaman.

uzun lafın kısası bence değerlendirilmeyecek kadar gereksiz gördüğüm bir çalışma. tabi bunda kesinlikle grafiği yapan arkaşın bir suçu olmadığına eminim. bu sadece müşterinin isteği bir çalışma.

haa arkadaşlar burda sakın şunu da unutmayın, o dernekte yapılan toplantı emin oplun ki faydalı ya da derneğin çok faal olduğunu anlatmak için konulan resimler olmadığına eminim.......

aa müdür bey burda, hıı bu karede de A bey ve C hanım yanyana kullanalım. aa müdür bey ve şef yan yana çıkmış kullanalım....
vs. vs. vs. vs. vs.....

kolay gelsin.

Adobe.. ne diyebilirim.. herzamanki gibi çok güzel yorumlamışsın olayı.
malesef her grafikerin başına gelebiliyor bu tip işler... "şunu da koyalım.. bunu da... ah bilmemkim hanımı unuttuk onuda koyalım... "
müşteriye anlatıp dilimizde tüy bittikten sonra... müşteri ne dese haklıdır mantığı ve patronlarımızında talebi doğrultusunda malesef ki yapabiliyoruz bu tip işleri...
:upset:

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟

vs. vs. vs. vs. vs.....

kolay gelsin.

üstat adobe....

yorumun için teşekkür ederim... yalnız küçük bir bilgi vermek isterim...

trabzon umut ve savaşım derneği geçen sene kurulmuş bir dernek... dernek başkanının yoğun uğraşları sonucunda karadeniz bölgesinde 3000 kadına ücretsiz rahimağzı kanser testi yapmış olup 3000 kadından 73'ünde kanser saptanmış ve erken teşhis sonucunda hayatları kurtulmuştur...

şu anda her ay 70 kanser hastasına ücretsiz ilaç ve maddi yardım yapılıyor...

yine hergün yatağından kalkamayan karser hastalarına evlerinde ücretsiz serum takma ve serum hizmeti veriyorlar...

ailece lenf kanseri olan bir aileye maddi yardım ve aile fertlerinin kemoterapi masraflarını karşılıyorlar...

ve bunun gibi bir çok hizmetleri var bu derneğin...

şimdi yapmış olduğun yorumu saygıyla karşılıyorum.. fakat burda sarfetmiş olduğun

""""""haa arkadaşlar burda sakın şunu da unutmayın, o dernekte yapılan toplantı emin oplun ki faydalı ya da derneğin çok faal olduğunu anlatmak için konulan resimler olmadığına eminim.......""""""""

bu yorumu dernek haketmiyor....

kullanılan resimlere gelince;

derneğin karadeniz bölgesinde verilen seminerler toplantılar, yemekler ve resim sergilerinde çekilmiş fotoğraflar... bu kadar çok kullanılmasındaki amaç derneğin faaliyetlerini biraz olsun anlatabilmek.

6 ocakta düzenlenecek bir yemekte bu takvim ücretli olarak satılacak ve geliri kanser hastalarına aktarılacaktır...

senin bu yorumuna sebep olan benim, çünkü eğer takvimi tam ebat olarak buraya koysam ve resim altlarındaki yazıları okumuş olsan böyle bir yorum yapmayacağına eminim

bu takvimi buraya koymamın amacı bir tartışma konusu yapmak değil, sadece görsellik bakımından sizlerinde desteğini almaktır.

yinede ilgi ve alakan için teşekkür ederim...

saygılarımla..

küçük not: bende bu derneğin gönüllü bir üyesiyim... fakat orda bir tane bile resmim yok :)

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ &#9835
👑Efsanevi Grafiker👑
üstat adobe....

yorumun için teşekkür ederim... yalnız küçük bir bilgi vermek isterim...

trabzon umut ve savaşım derneği geçen sene kurulmuş bir dernek... dernek başkanının yoğun uğraşları sonucunda karadeniz bölgesinde 3000 kadına ücretsiz rahimağzı kanser testi yapmış olup 3000 kadından 73'ünde kanser saptanmış ve erken teşhis sonucunda hayatları kurtulmuştur...

şu anda her ay 70 kanser hastasına ücretsiz ilaç ve maddi yardım yapılıyor...

yine hergün yatağından kalkamayan karser hastalarına evlerinde ücretsiz serum takma ve serum hizmeti veriyorlar...

ailece lenf kanseri olan bir aileye maddi yardım ve aile fertlerinin kemoterapi masraflarını karşılıyorlar...

ve bunun gibi bir çok hizmetleri var bu derneğin...

şimdi yapmış olduğun yorumu saygıyla karşılıyorum.. fakat burda sarfetmiş olduğun

""""""haa arkadaşlar burda sakın şunu da unutmayın, o dernekte yapılan toplantı emin oplun ki faydalı ya da derneğin çok faal olduğunu anlatmak için konulan resimler olmadığına eminim.......""""""""

bu yorumu dernek haketmiyor....

kullanılan resimlere gelince;

derneğin karadeniz bölgesinde verilen seminerler toplantılar, yemekler ve resim sergilerinde çekilmiş fotoğraflar... bu kadar çok kullanılmasındaki amaç derneğin faaliyetlerini biraz olsun anlatabilmek.

6 ocakta düzenlenecek bir yemekte bu takvim ücretli olarak satılacak ve geliri kanser hastalarına aktarılacaktır...

senin bu yorumuna sebep olan benim, çünkü eğer takvimi tam ebat olarak buraya koysam ve resim altlarındaki yazıları okumuş olsan böyle bir yorum yapmayacağına eminim

bu takvimi buraya koymamın amacı bir tartışma konusu yapmak değil, sadece görsellik bakımından sizlerinde desteğini almaktır.

yinede ilgi ve alakan için teşekkür ederim...

saygılarımla..

küçük not: bende bu derneğin gönüllü bir üyesiyim... fakat orda bir tane bile resmim yok :)

Sizi anlıyorum fakat siz bizlerin ne demek istediğini sanırım anlayamamışsınız. Bunu aDoBe arkadaşımız aslında çok güzel ifade etmiş.

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Sizi anlıyorum fakat siz bizlerin ne demek istediğini sanırım anlayamamışsınız. Bunu aDoBe arkadaşımız aslında çok güzel ifade etmiş.

evet sizi çok iyi anlayorum müşteri odaklı bir çalışma bizleri çok sıkıntıya sokuyor.. yalnız orda bahsettiği ifade biçimi

*****haa arkadaşlar burda sakın şunu da unutmayın, o dernekte yapılan toplantı emin oplun ki faydalı ya da derneğin çok faal olduğunu anlatmak için konulan resimler olmadığına eminim.......******

bana yanlış geldi...

o hususta cevap verip aydınlatmak istedim...

ilginize teşekkür ederim...

Hande DEMİR

♾️Grafik Gurusu♾️

Derneğin faaliyetlerini kuşkusuz takdir ediyoruz.Sizi de kutlarım böyle bir derneğe gönüllü üye olduğunuz için.
malesef ben de gecen sene bu illet hastalıktan 2,5 ay icinde babamı kaybettim.

konumuz çok dağıldı.
bana kalırsa boyle bir takvimin kanserli hastalara moral olması için, erken tanı ile bu hastalığı yenmiş mutlu insan görseli konabilirdi. ve o kadar gazete küpürü yerine bir kaç cümle ile kişinin duygularına yer verilmeliydi.

bu şekilde derneğin tanıtımı da daha pozitif olmazmıydı sizce.

amaağğğnnn biz de.. tasarımı bıraktıkta.. müşteri adına kararlar veriyoruz. :p

hmmm alıntı yaptığım cümleye gelinceee... valla ben de olsam bu takvimde resmimin olmasını istemezdim :>

serhendi

🌟Usta Tasarımcı🌟
Derneğin faaliyetlerini kuşkusuz takdir ediyoruz.Sizi de kutlarım böyle bir derneğe gönüllü üye olduğunuz için.
malesef ben de gecen sene bu illet hastalıktan 2,5 ay icinde babamı kaybettim.

konumuz çok dağıldı.
bana kalırsa boyle bir takvimin kanserli hastalara moral olması için, erken tanı ile bu hastalığı yenmiş mutlu insan görseli konabilirdi. ve o kadar gazete küpürü yerine bir kaç cümle ile kişinin duygularına yer verilmeliydi.

bu şekilde derneğin tanıtımı da daha pozitif olmazmıydı sizce.

amaağğğnnn biz de.. tasarımı bıraktıkta.. müşteri adına kararlar veriyoruz. :p

hmmm alıntı yaptığım cümleye gelinceee... valla ben de olsam bu takvimde resmimin olmasını istemezdim :>

babanız için gerçekten çok üzüldüm... allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun...

yorumunuz için teşekkür ederim... çok yoğunum dedidiğiniz gibi bir çalışma yapacağım

teşekkür ederim....

semih_88_13

🏅Acemi Tasarımcı🏅
bencede cok resım var hepsini anlatan bir tane resım yeterlıdır bence

egeweb

🌱Yeni Üye🌱
başın sağolsun üstadım mekanı cennet olsun!..

önder doruk

🌱Yeni Üye🌱
Merhaba, farklılık herzaman daha çok göze batacak yerde kullanılmalı, küpürleri tam göbekte kullanmalı çevresini resimlerle donatmalısın. Ve asıl takvim olmasada, ona ayırmış olduğun bölüm çok az işe haksızlık oluyor takvimide göze daha fazla hitap edecek şekile getirirsen çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Kullanmış olduğun mavi üzerine yazılarıda bir postit üzerine yazılmış ve raptiye ile montajlanmış gibi en uygun bölümde kullanmalısın ki dikkat çekebilesin ve ilgiyi onoktada toplansın. Eline sağlık.