Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

60 framelik animasyon için yardım

drkchld

🌱Yeni Üye🌱
arkadaşlar okul projesi 60 framelik bi animasyon hazırlamam gerek ama imageready hakkında bi bilgim yok daha önce hiç kullanmadım nasıl yapabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden tşkler.

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Arkadaşım aslında çok kolay ben sana bir örnek vereyim;

Artık Photoshop CS sürümlerinde imageready e gerek kalmadan animasyon yapabiliyoruz.Mantık tamamen imageready ile aynı.İlk önce animasyon penceresini açman gerekiyor eğer çalışma ortamında animation isimli bir pencere yoksa Window >> Animation yoluyla aktif hale getirmelisin.

Şimdi animasyonlarımızı layer paletinin yanındaki göz işaretleri kapatıp açarak yapabilirsin.Bunun için animasyonda kullancağın tüm meteryalleri farklı bir katman açarak yapmalısın.Örnek;

90367286xj2.png

Ben ALİ isimini animasyon yapacağım.Bunun için 4 katmana ihtiyacım var.

1.Katman:"ArkaPlan Siyah"
2.Katman: "A" Harfi
3.Katman: "L" Harfi
4.Katman: "I" Harfi

Tüm katmanlarım hazır olduğuna göre animasyona başlayabilirim.
Harflerin bulunduğu katmanların yanında bulunan siyah göz işaretlerine bir kez tıklarak 3 HARF katmanıda görünmez yapıyorum.Sadece Arkaplan katmanı kalıyor.

Animasyon penceresinde YENİ FRAME OLUŞTUR a tıkla ve "A" Harfinin bulunduğu katmanın göz işaretine bir kez tıklayarak görünür olmasını sağla.

84547045jq7.png

Tekrar YENİ FRAME OLUŞTUR a tıkla ve bu sefer "L" Harfinin bulunduğu katmanın göz işaretine bir kez tıklayarak görünür olmasını sağla.

56888634tb7.png

Tekrar YENİ FRAME OLUŞTUR a tıkla ve bu sefer "I" Harfinin bulunduğu katmanın göz işaretine bir kez tıklayarak görünür olmasını sağla.

Sonra animasyon penceresinde oluşan ilk ve son frame e SHIFT i basılı tutarak birer kez tıklayarak hepsini seç.Frame lerin altında ne kadar zaman sonra diğer frame e geçeceğini gösteren zaman var normal olarak bu 0,00 dır sen 0 yazan yerin yanındaki ok a tıklayarak bir değer seçebilirsin.OTHER a tıklarsan senin belirlediğin bir değeri yazman için pencere açılır.

76909527jt6.png

Artık animasyonumuz bitti PLAY e basarak animasyonunu test edebilirsin.Kaydetmeye gelinceye Eğer ImageReady de yaptıysan File >> Save Optimized As" ı Photoshopta yaptıysan "File >> Save For Web" i seçmen gerekiyor.Kayıt formatı ise GIF olacaktır.

82952810gm1.gif

kEciSakaL

🌟Usta Tasarımcı🌟
Web sitesi
www.birkanbulut.com.tr
çok çok çok saol yaw :D
amaaa bende yeni frame oluştur falan yok, dublicates selected frames çıkıyor :S beceremedim evet kabul ediyorum alla alla :D

Son düzenleme:

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Arkadaşlar animasyon oluştururken layer pencereindeki layerların siyah gözlerine dikkat edin.Animasyonun temeli burada çünkü...

drkchld

🌱Yeni Üye🌱
kardeş çok saol gerçekten mantık çok basitmiş güzel anlatımın içinde ayrıyeten tşkler

Fatos KESKİN

👑Efsanevi Grafiker👑
Bende yaptım harika bir şey bu teşekkürler

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Animasyonu geliştirirseniz çok eğlenceli bir olay.Herkese tavsiye ediyorum...

wnipufnur

🌱Yeni Üye🌱
Emegine sağlık ımage ready kullanmamıştım daha ama verdiğin örneğin aynısını denedim güzel oldu tesekkürler çalışmanı bizlerle paylaştığın için.:smile:

el_chancho

♾️Grafik Gurusu♾️
tamamen hayal gücü,frame ve layer arkdaslar :wink:

korqmaz

🏅Acemi Tasarımcı🏅
saolasın ilLk defa burda anLadım şu oLayı :)
dneme.. :)

69217659yb8.gif

Ali Emre

👑Efsanevi Grafiker👑
Web sitesi
gncart.com
Malesef photoshoptaki animasyon özelliği cs2 versyonlarından itibaren başlıyor.Cs sürümünde ımageready den yararlanın.

nevzat06

🌱Yeni Üye🌱
slm arkadaşım bende photoshop cs serisi kulanıyorum ama dediğin gibi window dan animasyon diye bir pencere yok neyapmam lazım şimdiden tşkler