Neler yeni

Yeni mesajlar Yeni konular En çok mesaj En çok tepki En çok görüntülenen

afişte başkasına ait bir desen ....?

siyim

🏅Acemi Tasarımcı🏅
slm;
23 nisan için bir afiş düzenlemesi hazırlayacağım. internette hakan şimşek'in ATATÜRK VE ÇOCUK " isimli desen çalışmasını gördüm ve afişte kullanmak istiyorum. Şimdi bu tip bir durumda çalışmanın altında hakan beyin adı veya imzası afişte de aynen durduğu sürece sorun olurmu??

ve de ben o resim üzerine montaj ile farklı öğeler de eklersem onun imzası farklı bir sorun yaratmazmı??

yada üzerinede oynama yapacağım için resmi rahat rahat onun imzası olmadan kullanma hakkına sahipmiyim??

Benzer konular

efsunlu_kizz

🏆Pro Tasarımcı🏆
bence baskasının tasarladığı bir tasarım üzerinde değisiklikler yapmayı cok etik bulmuyorum afisin altına uzuncada bir açıklama yaz :)

Nüket HOTALI

♾️Grafik Gurusu♾️
Web sitesi
www.hotali.com.tr
Hakan beyin, çizimini tasariminizda kullanamazsiniz. Hakan beye ulasip izin isteyip, gerekli ödemeyi yapmaniz daha dogru bir yöntem olacatir. Çizimi degisticeginizi ve ekleme yapcaginizdan bahsediyorsunuz Hakan bey'in buna izin verip vermemeside önemli.
Kulandiginiz takdirde ne olabilir?
• Hakan beyin sikayeti üzerine sizin afisiniz toplatilir ve imha edilir.
• Para cezasi uygulanir.
(Burasi Türkiye hiç bisede olamayabilir. Olmasa bile bir yanlis yapmis olursunuz buda sadece sizin vicdaninizi ilgilendirir.)

track3r

🏅Acemi Tasarımcı🏅
Web sitesi
www.ordudizayn.com
Bence kullanmamalısın.Ama inanki amatör yada profesyonel kendi sıfırdan yaptıgın sana daha cok zevk verecektir

sedat40

🌱Yeni Üye🌱
Bence, eğer afiş daha önce herhangi bir kurum ve işletme için kullanılmamışsa, yani bu afişe başka biri tarafından bir tasarım bedeli ödenmemişse kullanmalısın, tabii izin alarak ve eğer istiyorsa bedelini ödeyerek. Türkiye'de de insanların yaptıkları çalışmaların, kayda değer bulunup, başkaları tarafından satın alınabileceğini görmeleri gerekir. Bence herkesin, her zaman, herşeyi yapması gerekmiyor.